Určitě i ty přemýšlíš nad tím, co si 24. prosince vezmeš na sebe. Na tento den se těšíme celý rok, tak proč se neobléknout stylově? Jukni na galerii outfitů a inspiruj se!

avatar

Karolína Ondrášiková
Studentka zdravotní školy, která má ráda češtinu a sloh.

Štědrý den. Každá z nás má tento den ráda z jiného důvodu. Ať už z vůně cukroví, domácí pohody, nebo dárků, všichni víme, že tento den není jen tak obyčejný.

Šaty, sukně, košile

Pokud zvolíš tento styl, určitě tím nic nezkazíš. Přeci jen je to významný den, tak proč se na něj neobléknout slavnostněji? Šaty a sukně vol delšího střihu, nejlépe jednobarevné, aby si nezářila víc než vánoční stromeček. Košile je v tomto případě taky skvělá varianta.

Trochu elegance určitě neuškodí
Trochu elegance určitě neuškodí.
zdroj: polyvore.com

Pohodlně, vtipně a vánočně! I tak můžeš volit svůj outfit.
Pohodlně, vtipně a vánočně! I tak můžeš volit svůj outfit.
zdroj: polyvore.com

Styl alá Santa

Červeno – bílá je určitě barva Vánoc. Vybírat můžeš ze všeho. Od spodního prádla po šaty. Když si vezmeš Santovu čepici, nebude to jen skvělý doplněk, ale určitě tím mile překvapíš i svého mladšího sourozence. A třeba takové santovské spodní prádlo zase ocení tvůj přítel.

Styl alá Santa je v kurzu.
Styl alá Santa je v kurzu.
zdroj: polyvore.com

X-mas párty

Některá z nás si doma vychutná štědrovečerní večeři, rozdá a dostane dárky a zavítá na vánoční párty. I v takovémto případě je důležité, jaké oblečení zvolíš. Pokud jsi z menšího města, kde se takové večírky nepořádají, zkus něco vymyslet s kamarády, i když to nemusí být zrovna 24. prosince. Venku určitě nebude teplo, aby sis mohla vyjít jen v sukni a tričku. Teplý svetr tedy určitě oceníš a rozhodně to nemusí být ten pletený svetr od babičky, který od malička tak nenávidíš.

Oblečení na párty
Svetřík skvěle doladí tvůj model.
zdroj: polyvore.com

A teď trochu z jiného soudku…

Spolu s Vánocemi se pojí také tradice. Které tradice mají co společného s módou a co vlastně znamenají?
Už jen samotný vánoční stromeček je snad nejznámější tradice. Dříve lidé zdobili stromeček v lese pro zvířátka. A tak se tato tradice dostala i do našich domečků a dnes zdobíme stromeček nejrůznějšími ozdobami.

Jaké ozdoby budete mít tento rok na stromečku u vás doma?
Jaké ozdoby budete mít tento rok na stromečku u vás doma?
zdroj: supertridab.blog.cz

Na Štědrý den se dívky mohou pomocí střevíce dozvědět, jestli je za rok čeká svatba. Jestliže střevíc dopadne patou ke dveřím, zůstaneme i nadále doma s rodiči. Pokud ale bota zamíří špičkou ze dveří ven, čeká nás svatba!!

Pro zajímavost – zvyky ve světě

Například ve Venezuele ve dnech 16 – 24. prosince lidé nechodí do kostela, jak většina nás chodí, ale jezdí na bruslích! V některých hodinách jsou cesty uzavřené, aby byla jízda bezpečnější. V New Orleans, na každoročním vánočním festivalu, vede průvod vůl, který je vyzdobený jmelím a mašlemi. Jedním z mála rozdílů v Německu je Ježíšek, kterého si děti představují jako postaršího muže se zrzavými vlasy a vousy. Na sobě má šedý kabát s kapucí. To je tedy fešák, co?

Tak takhle si představuju Ježíška já, a co ty?
Tak takhle si představuju Ježíška já, a co ty?
zdroj: jocurios.ro

Až tak nezáleží na tom, jak oslavíš Vánoce nebo v jakém oblečení půjdeš ke stromečku. Když na to přijde, můžeš tento den prožít v pyžamu u televize s hromadou cukroví a nestarat se o to, jestli máš nebo nemáš špinavé tričko od čokolády. Důležité je, když se sejde celá rodina šťastná a zdravá.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář