Vždycky sis přála překrásné, dlouhé a husté vlasy, ale místo toho se ti třepí konečky, vlasy se ti lámou a celkově vypadají hrozně? Nebo zkrátka to čekání na krásnou hřívu nevydržíš a nepromyšleně se ostříháš? Chvíli se sice těšíš ze svého nového účesu, ale pak bys nejradši vrátila čas, protože ty přeci chceš dlouhé vlasy! Nezoufej.

avatar

Katka Š.

Vždycky sis přála překrásné, dlouhé a husté vlasy, ale místo toho se ti třepí konečky, vlasy se ti lámou a celkově vypadají hrozně? Nebo zkrátka to čekání na krásnou hřívu nevydržíš a nepromyšleně se ostříháš? Chvíli se sice těšíš ze svého nového účesu, ale pak bys nejradši vrátila čas, protože ty přeci chceš dlouhé vlasy! Nezoufej. Dnešní moderní technologie vskutku dělá divy, proto ti takzvaná metoda prodloužení vlasů pomůže splnit sen. Jak, kde a hlavně za kolik se dozvíš dále.

Prodloužení vlasů

Dlouhé vlasy už dávno neznačí krátký rozum. Prodlužování je běžnou záležitostí.

Co je prodloužení vlasů?

Prodloužení vlasů je jednoduše metoda, pomocí které se spojují tvoje vlastní vlasy s vlasy umělými nebo pravými. Pravé vlasy samozřejmě vypadají mnohem přirozeněji a lépe se s nimi manipuluje. K prodloužení vlasů se nejčastěji používají vlasy evropské, které jsou nejpodobnější našim vlasům a vlasy asijské. Ty jsou sice až o třetinu levnější, na druhou stranu jsou méně poddajné a jejich údržba je náročnější. S prodlouženými vlasy můžeš dělat to, na co jsi zvyklá i se svými vlastními, to znamená fénovat, natáčet, žehlit, různě česat, dokonce i barvit. Po prodloužení vlasů je samozřejmě vyžadována speciální péče, ta však spočívá pouze v používání různých vyživujících prostředků. O tom se dobře informuj ve vlasovém studiu.

Metody prodloužení vlasů

Keratin. Tato metoda prodloužení vlasů se provádí za studena nebo za tepla a je nejrozšířenější na našem trhu. Keratin je totiž stavební bílkovinou vlasu, proto připojené pramínky lépe splynou s tvými vlastními vlasy. Pramínek nastavovaných vlasů má na konci spoj právě z keratinu. Tento spoj se přiloží k tvým vlasům a dále se obě metody rozcházejí. V případě tepelné se speciální keratinové kleště rozehřejí asi na 180 stupňů a spoj se přitaví. Studená metoda prodloužení vlasů se liší tím, že místo zahřívání se využívají elektricko-ultrazvukové impulzy. Výsledek je však stejný a spoj vlasů je zřejmě nejtenčí ze všech metod. Počítej s tím, že v salonu strávíš 1 až 4 hodiny.

Flash-point neboli Micro ring
Další metoda, která se provádí za studena. Kroužek o velikosti 3mm se navlékne na tvůj pramen vlasů, přidá se pramen vlasů prodlužovaných a speciálními kleštičkami se kroužek stlačí. Takovéto prodloužení vlasů se doporučuje pro jemné a slabé vlasy nebo alergikům. Doba aplikace se pohybuje kolem 1-3 hodin.

Bond Plus
Nejšetrnější metoda prodloužení vlasů. Pramínek prodlužovaných vlasů má na svém konci plastové pojítko, které se připojí k tvým vlasům a zahřeje speciálním přístrojem (ten má kolem 100 až 200 stupňů). Pojítko se teplem smrští, čímž dojde k pevnému přichycení. Tato metoda je určena pro všechny typy vlasů včetně barvených či jinak chemicky ošetřených. Aplikace trvá asi 2-5 hodiny.

Bellargo
V podstatě vylepšená metoda Bond Plus. Rozdíl je v tom, že v tomto případě se na tvých vlasech vytvoří uzlík, který se s pramínkem prodlužovaných vlasů vloží do speciální trubičky. To celé se opět zahřeje, smrští a díky uzlíku dojde k lepšímu zafixování vlasů. Doba aplikace trvá 2 až 4 hodiny.

Jak dlouho prodloužení vlasů vydrží a kolik to stojí?

Doba nošení prodloužených vlasů závisí na rychlosti růstu tvých vlasů. Podobně jako u obarvených vlasů – čím více vlasy rostou, tím více jsou vidět odrosty, v tomto případě spoje navázaných vlasů. Proto je nutné prodloužení vlasů po cca 4 až 6 měsících obnovit. U některých metod se pouze uvolní spoje a nepravé vlasy se popotáhnou ke kořínkům, u jiných se spoje zruší a vlasy znovu nastaví.

Prodloužení vlasů je samozřejmě dražší záležitost. Záleží na typu a kvalitě nastavovaných vlasů, na délce a počtu pramenů a na aplikované metodě. Orientačně ale počítej s částkou mezi 2 až 20 tisíci. Za krásu se zkrátka platí!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • SUSANNE

    Připomínám novou metodu Nano ring – která je absolutně skvělá… Sama jí mám, a stejným způsobem vlasy prodlužuji.. spoje nejsou vidět, nikde netlačí je to rychlé a jednoduché !!!! Více info můžete shlédnout na http://www.bysusanne.cz
    nebo na fb://bysusanne