Proč zajít vlastně na kosmetiku? Kdy je ten správný čas? Tyto otázky si pokládá asi každá z nás – navíc, když je to tak drahé, že? Samozřejmě, něco to stojí, ale v dnešním světě nedostaneš zdarma ani rohlík. V tomto článku ti přinesu pár tipů, kdy by bylo dobré kosmetičku navštívit.

avatar

Pauline

Proč zajít vlastně na kosmetiku? Kdy je ten správný čas? Tyto otázky si pokládá asi každá z nás – navíc, když je to tak drahé, že? Samozřejmě, něco to stojí, ale v dnešním světě nedostaneš zdarma ani rohlík. V tomto článku ti přinesu pár tipů, kdy by bylo dobré kosmetičku navštívit. Potom je už na tobě, zda její služby využiješ, nebo jestli se spokojíš s domácí péčí, která tě vyjde určitě levněji.

Pořádné vyčištění pleti dokáže s celkovým vzhledem udělat opravdové divy. Chceš být okouzlující?

Pořádné vyčištění pleti dokáže s celkovým vzhledem udělat opravdové divy. Chceš být okouzlující?

Pravidelná péče je nutnost

Pleť, stejně jako cokoli jiného na tvém těle, potřebuje pravidelnou péči. Něco více, něco méně. Základní péči o svou pokožku zvládneš určitě s přehledem sama doma, ale co když tvá pleť potřebuje něco víc?

Úprava obočí a odstranění přebytečných chloupků

Pokud s tímto začínáš, ale i pokud si nejsi jistá sama sebou, je dobré tam zajít. Správná kosmetička ti poradí, vyslechne a měla by splnit tvé požadavky. Zbavit se chloupků lze několika způsoby. Vytrhávání pinzetou, strhávání voskem nebo laserem. Nejlevnější cesta je pinzeta, se kterou to zvládneš hravě i doma. Nejdražší a nejméně bolestivý je naopak laser. Orientačně tě zbavení chloupků vyjde asi na 50-100 Kč – záleží na salonu.

Potřebuješ radu?

Ano, i proto je dobré ke kosmetičce zajít. Pokud nevíš, jakou máš pleť, jaké přípravky je dobré používat, ale i pokud máš jakýkoli dotaz, se kterým si nevíš rady, je dobré se zeptat odborníka. Při nesprávném výběru přípravků bys mohla své pleti akorát uškodit, což určitě nechceš. Kosmetička ti určitě ráda ochotně poradí.

Hloubkové čištění pleti

Pokud máš problematickou pleť, ale i pokud chceš o pleť pečovat, je dobré jednou za čas zajít do salonu právě kvůli čištění pleti. Údajně je dobré chodit na toto čistění asi 1x měsíčně, záleží však na tvé pleti a domluvě s kosmetičkou. A co to hloubkové čištění pleti vlastně je? Každá pleť potřebuje pravidelnou péči. Některé pleti postačí základní ošetření doma, ale některé typy pleti potřebují ještě čištění, které si doma samy neuděláme. I když si myslíš pravý opak, je to tak. Kosmetička má ve svém salonu zvláštní přípravky a techniky, které tvojí pleť opravdu skvěle vyčistí. Je však pravda, že když odcházíš od kosmetičky, máš pocit, že vypadáš ještě mnohem hůř, než když jsi tam vlezla, ale můžu tě ujistit, že po tomto „šoku“ se pleť vzpamatuje vcelku brzo a pleť zůstane čistá asi po dobu 3 týdnů.

Tak za kolik?

Cenově se návštěva kosmetičky pohybuje v řádek stovek, cca od 200 Kč nahoru. Některé salony totiž poskytují slevu pro studenty, kdy se původní cena zmenší třeba i o 70 %! Stejně tak najdeš zajímavé nabídky ve speciální sekci SLEVY u nás na webu.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář