Oblečení není jen ta povrchní stránka, ale vypovídá to i něco o tobě. Na to se přihlíží v kariéře i ve společnosti. Může o tobě vypovědět, více než si myslíš.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Móda do práce
Určitě mysli na svůj styl, ale i módu dneška!

To jak vypadáš, to bys měla být ty

Společnost okolo dokáže být hodně tvrdá i povrchní a k tomu je smutné se snižovat. Ale oblečení nemá být přesně odraz toho, co na sobě mají figuríny ve vitrínách, ani co vyžadují tvé kamarádky či jiná společnost, v níž zrovna jsi. Samozřejmě jsou různá pravidla týkající se oblékání příležitostí jako ples a divadlo, ale i tam si můžeš použít svůj vlastní vkus. Hodně žen a nejen starších, ale mladších se neoblékají, tak jak by chtěly. Buď kvůli financím, nebo ze zvyku, nebo zapomněli, že doba šla dál. Nosí staré oblečení, nevkusné anebo po příbuzných. Jenže to je škoda. Móda nerovná se drahé hadříky ani zdlouhavá záležitost. Pokud nosíš, to co ti nesluší a nesedí, můžeš vypadat jako člověk, který si sám sebe neváží, nemá zájem se zlepšovat a dbát o sebe.

Jsi osobnost, tak buď osobitá

Ženy a dívky (ani muži) by se neměly zanedbávat. Tím, že nenosí oblečení, které k nim nepatří, si snižují sebevědomí. Změně se mnohdy brání, ale když uvidí výsledek – nové oblečení + líčení + účes, tak jsou překvapené, co celou dobu skrývaly a uvědomí si, jaká je to vlastně škoda. Musí je však k tomuto kroku někdo donutit. Za tím podivným oblečením se totiž mnohdy skrývají. Nevěří si, nevěří, že mají krásný obličej, že mají krásné tělo a chtějí být neviditelné. Na druhé straně jsou ženy, které chtějí, aby neviditelné nebyly, a tak nosí nevkusné křiklavé a mnohdy až dětské oblečení. Jenže nevyvolávají tu pozornost, kterou by chtěly. Nevypadá to totiž, že jsou smířené se svým věkem a neumí se smířit s tím, jaké samy jsou. Přitom móda nabízí tolik osobitých možností a přitom vkusných, ve kterých mnohem lépe zdůrazníš vlastní krásu.

Problémy kvůli oblečení? Je to možné,…

Protože zaměstnavatelé chtějí člověka, na kterého se mohou spolehnout, že bude dobře zastupovat jejich firmu. Pokud uvidí člověka, který je oblečením hodně mimo mísu, napadne je, že je zanedbaný, nepořádný, nevnímavý a nesebevědomý… A to samé se týká schůzek s potencionálním partnerem nebo kamarády. Tudíž vzniká nepřetržité kolo problémů jak kariérních, tak společenských.

Stylista!!!

Znáš někoho takového v tvém okolí? Není dobré ho dát do rukou kamarádek ani příbuzných, ale rovnou stylisty, kterého spíše poslechne. Navíc odborník si s tímto člověkem promluví a pozná, co potřebuje. Nejlepší je celková změna, tudíž i vybrat účes a líčení a najít tu krásnou ženu, kterou celou dobu schovávala. Ale stále být sama sebou, jen vylézt z té ulity.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Macina Nováková

    Musím uznat, že dost zajímavý článek. Děkuji mockrát. Osobně jsem toho názoru, že to, jak se člověk obléká v práci je důležité především pokud člověk přímo pracuje s lidmi. Mně samotné se přes tento pracovní portál https://www.hitprace.cz/ před časem právě takovou práci podařilo najít, takže se také podle toho snažím oblékat.