„Ty nosíš snap, já umim nosit snap,“ rapuje Sharlota ve skladbě Perníková a má pravdu. Kšiltovky typu snapback zkrátka jedou a ty se teď konečně dozvíš, proč jsou tak super.

avatar

Petra Kozáková
Fashion milovnice

Proč se hromady holek zamilovaly do nošení snapbacks?

Velký návrat ke kořenům

Doplňky a pokrývky hlavy jsou důležitou součástí módy a osobního image, na tom není těžké se shodnout. I v této oblasti se trendy mění a velká popularita snapbacks je důkazem toho, že se nejen mění, ale také znovu oživují. Čepice s rovným kšiltem a se zacvakávacím páskem na zadní straně, který je hlavním rozlišovacím znakem snapbacks (odtud i jejich název), byly populární už na začátku devadesátek. Minimálně u nás pak jejich místo na dlouhou dobu zabraly fitted čepice, tedy ty bez vykrojení látky či nějakého zapínacího patentu vzadu, u kterých si člověk při nákupu musel hlídat pečlivě přesnou velikost. Návrat ke snapbacks je tak tedy nejen návratem k originálnímu stylu, ale také k praktičnosti. Velikost čepice si totiž snadno přizpůsobíš právě zacvakávacím páskem vzadu.

Proč se hromady holek zamilovaly do nošení snapbacks?

Od sportovních týmů k bláznivým potiskům

Mezi nejznámější výrobce snapbacks v dnešních dnech patří značky Mitchell & Ness, New Era, Diamond Supply a mnoho dalších. Lidé z různých subkultur po celém světě mají možnost vybírat z obrovské hromady motivů a barevných provedení. Ani se pak nelze divit, že pro někoho se stanou snapbacks sběratelskou vášní a má jich doma v šatníku desítky až stovky. Velmi populární jsou vintage styly a čepice s logy sportovních týmů, ty lze bez okolků zařadit mezi největší klasiku. Pokračovat pak můžeme přes nápisy až po hodně pestré výšivky a potisky. Snapbacks se liší pochopitelně také střihem a použitými materiály, kdy je horní část sešita z různého počtu jednotlivých panelů. V praxi si člověk ale vybírá častěji podle designu.

Snapbacks v ženském šatníku

Snad jen opravdu těžké staromilce je nutné přesvědčovat o tom, že snapbacks mohou nosit i holky. Těm pokrokovějším se stačí podívat na instagram či kdelijaký hudební videoklip a módní editorial se street módou. V jedné nedávné anketě na americkém webu 87 % mužů přiznalo, že holky nosící snap jim přijdou sexy. Snapbacks prostě patří do našeho šatníku a léto je ideálním obdobím, kdy čepici se zacvakávacím páskem nasadit. To však neznamená, že neexistují i modely na zimu, o tom ale třeba jindy. Letošní sezóna volá po pestrých modelech, které snadno sladíš se svěžím outfitem. Na večerní akce můžeš zase zvolit luxusnější modely s lesklými nápisy či rovnou s nerezovými pláty. Vodit někoho za ručičku ve světe snapbacks ale nedává smysl, tady si troufnu napsat, že si vybere opravdu každý a trefit se vedle nejde.

Holky se snapbacks

Další typy taky stojí za pozornost

Vedle snapbacks se o slovo hlásí také strapbacks, které poznáš podle zajímavě řešeného zapínání v podobě řemínku a přesky. Díky tomu můžeš čepici utáhnout ještě víc než snapback, navíc se jedná o zajímavý designový prvek a zase něco nového. I v případě strapbacks se můžeš spolehnout na hodně širokou nabídku stylů od sportovních log až po nápisy a extravagantně vyvedené rovné kšilty. Zkrátka lahůdka a hrací hřiště pro každého, kdo miluje neustálé ladění vlastního image.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář