Znáte svá běžná rána že? U většiny holek to vypadá tak, že obětují snídani jen proto, aby mohly déle spát. Některé to vlastně vůbec neřeší a obětují i další ranní rituály, jako je líčení a dlouhé vybírání oblečení.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Znáte svá běžná rána že? U většiny holek to vypadá tak, že obětují snídani jen proto, aby mohly déle spát. Některé to vlastně vůbec neřeší a obětují i další ranní rituály, jako je líčení a dlouhé vybírání oblečení. A zůstaneme-li u toho vzhledu, existuje celá řada věcí, které vám mohou dopomoci k tomu, abyste byly ráno krásné, a přitom jste neomezovaly váš klasický přísun spánku. Jak tedy zrychlit ranní přípravu?

Přijde ti, že pečovat o sebe zabere denně hromadu času? Kdepak, zvládnout to můžeš během pár minut!

Přijde ti, že pečovat o sebe zabere denně hromadu času? Kdepak, zvládnout to můžeš během pár minut!

Když je řeč o očích

Já třeba osobně nedám dopustit na pudr a řasenku – to mi, co se ranního líčení, bohatě stačí. Nevidím totiž žádný důvod, pro koho bych se měla ve škole malovat (nechcete-li sbalit místního fešáka). A jestliže víte, že ráno prostě nemáte čas na pečlivé líčení řas, nedělejte to. Když si malujete řasy ve spěchu, obvykle to dopadá opravdu katastrofálně – můžete si zadělat na několik nelibostí, které se stávají i mně: spadne vám řasa do oka, řasenku máte všude rozmazanou, řasy se slepí a vypadají hrozně. Tyto problémy ale můžete hodit za hlavu – stačí, když si v drogérii koupíte speciální barvivo na řasy, se kterým si můžete řasy obarvit z pohodlí domova. Pokud víte, že byste to asi jen tak nezvládly, požádejte o pomoc mamku nebo kámošku. A jestliže s tím nemáte žádnou zkušenost, můžete zajít do salonu. Potom už opravdu nemusíte řešit, jestli si stihnete namalovat řasy – po dlouhou dobu budou vypadat hustší, tmavší, prostě jako nalíčené.

Naše krásné kadeře

Něco vám povím. Když jsem chodila na základku, cca do 8-9 třídy, myla jsem si hlavu doslova každý den – každé ráno. Absolutně do dneška nechápu, jak jsem si mohla vlasy takhle ničit a ošizovat své tělo o dostatečný příjem spánku. Dnes jsem ale chytřejší. A protože asi ani většina z vás nemá ráno čas si umýt a pořádně upravit vlasy, jednoduše se věnujte mytí a případné úpravě večer před spaním. Pokud se ráno sprchujete, použijte skřipec, aby se vám vlasy znova nenamočily. Dobré je, že i přesto, že je nenamočíte, se vlasy trochu navlhčí od páry a poté je mnohem jednodušší si vytvarovat účes za pomocí kartáče, tužidla a fénu. Mnoho holek má tendenci si dělat takový ten drdol a lá uklízečka. Holky na doma je to fajn, ale klukům se to opravdu moc nelíbí. Uděláte lépe, když si místo takového drdolu vlasy jemně pročešete prsty se stylingovým gelem. Vytvoří se vám tak nedbalé vlny, které kluci zbožňují. Nechte vlasy volné a svobodné.

Pleť – její vzhled je důležitý

Základem každého líčení je sjednocený tón pleti. Můžete mít krásně namalované řasy, dokonalé oční stíny a bezvadnou rtěnku. Ale i tohle všechno můžete pokazit, když nebude vaše pleť bezchybně sjednocená. A přiznejme si, že některým slečnám může sjednocení pleti trvat – hold ne všechny se rodíme s dokonalou pletí a některé dívky jsou bohužel majitelkami tzv. mapy. Místo make-upu stačí použít jednoduchý hydratační tónovací krém (např. BB Cream od Garnier, DayWear od Estée Lauder), která pleť hydratuje, jemně kryje nedokonalosti a dodává pleti rovnoměrný odstín. Je vhodný použít ho i v případech, trápí-li vás suchá pleť, která má tendence se loupat. A na suché pleti je bohužel klasický make-up příliš vidět. Hydratační tónovací krémy dokáží pleť zvlhčit a zneviditelnit suchá místa. Některé tónovací krémy mohou být i na průhledné bázi. Ať už si vyberete cokoliv, nanášejte jej vždy pomocí širokého štětce (zapomeňte na prsty!).

Malé velké, zázraky

Jestliže chcete vypadat dobře, ale nemáte čas si prostě nanášet make-up nebo tónovací krém, můžete použít tvářenku nebo bronzer. Pamatujte ale, že ho nesmí používat majitelky s výrazným akné nebo nesjednoceným tónem pleti – nevypadalo by to příliš pěkně. Existuje i celá řada drobných zachránců, které ti pomohou vypadat líp – a neztrácíš mnoho času. Pokud víš, že máš po ránu tmavé kruhy pod očima, stačí použít korektor, který ti výrazně tmavá místa pomůže zakrýt. To samé platí i o drobných nerovnostech pleti. Jestliže se neobejdete bez očních stínů, pořiďte si pěnové nebo krémové, které se snadno a rychle nanáší a nemusíte mít strach, že by vám padaly okolo očí.

Oblečení už je připravené

Neztrácejte ráno svůj drahocenný čas tím, že budete půl hodiny stát v šatně a přemýšlet nad tím, co si vlastně oblečete. Stejně jako je to s vlasy, můžete to dělat i s oblečením. Večer před spaním věnujte pár minut zkoušení různých outfitů a vyberte si tak oblečení na další den. Budete mít i více času na výběr doplňků a bot. Ráno se pak stačí obléknout a neztrácíte žádný čas.

Přesná jako hodinky

Ptáte se jak to udělat, abyste nikdy nepřišly pozdě? Jednoduše si nastavte budík. Pokud víte, že v 7 hodin musíte odcházet z domu, nastavte si budík na 6:55 – to bude signál, že své přípravy musíte ukončit a chystat se k odchodu. A pak už nikdy nepřijdete pozdě!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • l.

    Naopak, zapomeňte na nanášení make-upu či BB krémů apod. štětcem nebo houbičkou!! Každý vizážista vám řekne, že nejlepší jsou prsty (čisté!), kterými všechno pěkně rovnoměrně rozetřete, štětce a houbičky dělají mapy, fleky a navíc se v nich udržují nečistoty, bakterie a zbytky přípravku, kterými si pak zaděláváme na akné a špatnou pleť, protože většinu lidí ani nenapadne štětce pravidelně čistit nebo hodně často měnit.. :) )