Už si slyšela o stylu jménem Scene? Většina lidí si ho plete s Emo stylem, ale to je velká chyba. Scene styl je optimistický, mnohem pestřejší a celkově víc sebevědomější. Zavedu tě do světa scene queens a scene kings, ve kterém jde o zábavu a svobodu volby. Pochopitelně nezapomenu ani na scene oblečení, scene účesy a scene fotky.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Už si slyšela o stylu jménem Scene? Většina lidí si ho plete s Emo stylem, ale to je velká chyba. Scene styl je optimistický, mnohem pestřejší a celkově víc sebevědomější. Zavedu tě do světa scene queens a scene kings, ve kterém jde o zábavu a svobodu volby. Pochopitelně nezapomenu ani na scene oblečení, scene účesy a scene fotky. To všechno ti pomůže být opravdu svá, protože přesně o to v tomhle stylu jde.

Scene Girls

Scene zkrátka netvrdí, že jsou scene! Mají svůj vlastní styl a poslouchají i libovolnou hudbu.

Kde mají scene kids kořeny?

Extravagantní styl oblíbený především mezi teenagery nemá příliš bohatou historii. Vznikl před pár lety v USA s rozvojem sociálních sítí. Průkopník v podobě MySpace nalákal hromady lidí, kteří na sebe chtěli nějakým způsobem nalákat pozornost. Výstřední vzhled, pestré oblečení a uvolněný životní styl působí dost atraktivně, a proto získávaly profily těchto lidí velké množství fanoušků/přátel. Z některých scene girls se staly opravdové online celebrity. Množství fotek na jednotlivých profilech rostlo a z optimistického stylu se stal životní postoj. Ten dnes obdivuje tisíce mladých lidí po celém světě.

O depresi to není

Na první pohled se může zdát, že Scene a Emo je jedno a to samé. Abych však byla úplně upřímná, tak se jedná o přesný opak. Zatímco Emo je hodně černé, depresivní a jeho zastánci řeší své vlastní vnitřní problémy, tak Scene je pestré, zábavné a společenské. Je docela zajímavé sledovat, jak pouhá změna barev dokáže tyto dvě subkultury odlišit po všech stránkách. V detailech možná najdeš něco stejného, ale věř mi, že scene je o tom být individuální. Představ si všechny možná pozitivní pocity, obleč je do divokého outfitu a máš scene styl.

Jak být scene? Nahoď scene oblečení!

Už tohle je absolutně nevhodně položená otázka, protože scene styl je především o tom, že jsi svá a nepodřizuješ se nějakým pravidlům a návodům. Tak jako tak by určitě bylo vhodné uvést alespoň několik zásadních pravidel, jenž ti alespoň trošku pootevřou dveře do scene komunity. Jako první na řadě je tvůj šatník. Scene girls nosí velmi pestré a výstřední oblečení. Trička mají často nějaký kreativní potisk. Mezi oblíbené motivy patří Hello Kitty, Lulu, hudební kapely a třeba japonské manga postavičky. Vrstvený outfit, tílka, vestičky, sukně – tím vším nemůžeš šlápnout vedle. Kluci nosí úplé džíny a trička. Všechno oblečení je hodně barevné a nemusí zrovna ladit. Musí lákat zrak lidí na ulici a už jen na základě toho jim zvedat náladu. Měla by si být hvězdou situace, takže je zapotřebí pochopitelně dost odvahy a sebevědomí. Scene zkrátka není nic pro kancelářské myšky. Se scene stylem je navíc spojena i jedna docela milá záležitost – měla by si být přátelská k okolí. Scene zastánci mají často dost velké množství přátel, se kterými si vychutnávají radosti, co jim svět kolem servíruje. Některé ze scene kids se s každým na důkaz svého dobrého rozpoložení objímají, ale není to nic, co by se muselo striktně dodržovat.

Scene účesy mají kuráž

U tohoto vlasového stylingu jsou prakticky stejná pravidla, jaká jsem již zmínila ve článku na téma emo účesy. Scene je ale opět mnohem divočejší. Patky mají až několik barev, v účesech se hojně využívá kouzlo různých sponek. Na nich mohou být různé motivy – velice oblíbená je opět Hello Kitty. Místo sponek můžeš zkusit účes oživit třeba šátkem. Spodní část účesu je zpravidla vyžehlená, zatímco některé vrstvy vlasů v horní části hlavy jsou natupírované. U hodně strukturovaných účesů je důležité vybírat správnou vlasovou kosmetiku poskytující dlouhotrvající fixaci. Na takovém laku by si tedy doopravdy neměla šetřit. Pro lepší představu přikládám video, ve kterém uvidíš, jak rychle a poměrně snadno vytvořit scene look.

Buď svá, buď scene!

Scene girls jsou aktuálním hitem a dokazují, že styl porazil pózu. Sama musím přiznat, že pestrobarevný a veselý look doplněný o výrazné líčení má určitě něco do sebe, a proto do budoucna chystám další scene články. Ty už se budou týkat jednotlivých detailů jako jsou účesy, make-up, doplňky a další. Čekání si můžeš zkrátit nakouknutím do galerie níže, ve které jsme vybrala moje oblíbené fotky scene girls.

Scene Girls

Partička Scene Girls

Scene Girls

Jeden opravdu crazy účes

Barevné mašle fungují skvěle

Barevné mašle fungují skvěle

Hello Kitty scene sluchátka

Hello Kitty scene sluchátka

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Loola Moose

  Alohá :3,článek vcelku slušně což se divím a musím pochválit napsaný ^u^ btw scene styl už “provozuju” 2 roky a za celé 2 roky jsem lepší člověk nečetla,protože jsem v každém viděla napsaní ” scene kids nosí uplé uplečení” Je vcelku jedno co nosíme nemusí to být extra barevné je to,to co se nám líbí :) Jen mě docela mrzí ,že když už se tady o tom psalo nepřidali se vhodnější fotky známější Scene lidí..jako je Poppy Seger, Sarah Sorceress,Verena Schizophrenia,Max Amphetamine apod. Znich scene vyzzařuje vážně odost více jako fotky těhle holek,ale chválím snahu a znalost >^u^<

 • EstIi

  Ahoj, chtěla bych se zeptat když si vyžehlím vlasy tak se mi to zkroutí hned za 30 minut co mám dělat aby mi to vydrželo celý den? :D

 • Aja %)

  Ahoj chtela bych byt scene ,ale bojim se že si skazím vlasy žehlením atd…
  Neaka rada jak vlasum pomoct ??:) dik za odpoved

 • S.íma a Lucinness

  prosím vás je mi 12 let výška metr 40 a jsem blondýna a nwm jestli se ke mě bude scene hodit… Já jsem brunetka,mám zelenohnědé oči..Je mi 13,5 let a měřím 169 cm.. ;D … Obě máme docela málo vlasů…Máte nějakou radu,prosím ? Děkujem za odpověd … ;*** jo a myslím si že se mi všichni protože budu scene budou smát protže jsem z vesnice a jsem malá

 • Kerry

  nevíte na jaky strance bych mohla koupit scene oblečení a dobplnky nebo aspon nakej obchod v budejkách :)

 • Terka

  Ahojky neberte to jako kritizování jenom jako otázku .. Četla jsem jeden časopis a tam je napsáno že scene vznikl v japonsku nebo už nevim přesně ale prostě v asii a teď tady ččtu že v USA sem celkem v rozpacích … Tak USA a nebo Japonsko ??

 • Martinka & Simonka

  My scene jsme a je to krása :) ;) ♥

 • Netty

  mm..očividně o emu a scene nevíte zhola nic;)

 • Issy

  to VaVaTheBrownie: mrkni na scene-girls.com – maji uuza clanky!!!

 • VaVaTheBrownie

  caw (: chtela jsem se zeptat jestli neni v cechach nejaka scene komunita dik za odpoved ^ ^