S příchodem podzimu se příroda pomalu uchyluje ke spánku, který potrvá až do konce zimy. Nastává tak doba, kdy musíme letním modýlkům se smutným kukučem zamávat a nabalit na sebe vrstvy podzimního (později zimního) oblečení. To sice nezní moc vesele, ale na druhou stranu s každým novým obdobím přichází možnost, doplnit si šatník novými kousky, jež na nás z každých stran vykukují. A že nevíš, kde hledat inspiraci? Podívej se na několik tipů, které ti letos prostě nesmí chybět.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Přehlídka trendů pro podzim/zimu 2012-13

Nastává doba, kdy musíme letním modýlkům se smutným kukučem zamávat

Elegantní i vtipné svetříky

Že máš doma svetry s norským vzorem? Pak si je pro letošek schovej a nahraď je svetry s jinými vzory a potisky, které nám nadiktovali módní návrháři. V kurzu totiž budou barevné přechody, kostka, pruhy, tygří i zebří vzory. Dále tě možná překvapí, že letos zaujmeš se zábavnými a netradičními potisky. Nebude tedy žádným módním přešlapem, když si na sebe vezmeš svetry se smajlíky, s hlavou koně, tygra a klidně i s obrázkem Barta Simpsona. Jestli myslíš, že tím trendy ve svetrech pro podzim/zimu 2012-13 končí, nenech se zmýlit. Jedničkou pro letošek budou i maxi svetry, ponča, cardigany, svetrové šaty i svetry v atypickém střihu. Top látkami je pak vlna či kašmír. A co barvy? Obvyklými favority jsou barvy v chladnějších tónech – studená modrá, velbloudí, šedá, světle fialová, ale samozřejmostí je klasická hnědá a černá. Módní chybou rozhodně nebude, když šáhneš po svetru i s výraznou barvou.

Bundy a kabáty mnoha stylů

Bundy a kabáty budou pravděpodobně těmi nejdůležitějšími kousky, které tě budou zajímat. Čím se tedy při výběru můžeš inspirovat? Kabáty pro letošní rok přináší řadu skvělých možností. Zajímavým trendem jsou ovesized kabáty nebo takové, jež vlastní složitý design. Nosit se ale budou i kabáty v army stylu či klasický trenčkot. Zvláštností letoška nebude ani květinový potisk, orientální vzor a spousta dalších. Tento podzim si v kabátech i bundách žádá pestré barvy. Proto zaujmeš s křiklavě oranžovou, výraznou módou, zelenou i červenou, ale trendy budeš i v „mírnějších“ barevných tónech. I bundy jsou pro letošek skutečně rozmanité. Na špici se budou držet bundy v motorkářském, vojenském i funky stylu. Samozřejmostí jsou i prošívané bundy hýřící barvami. V trendech nechybí ani různobarevné kožené bundy doplněné zajímavými ozdobami.

Plesová sezóna přijde co nevidět

Ani nemrkneš a už se budeš chystat na několik plesů, na které budeš potřebovat přímo plesové šaty nebo večerní šaty, jež užiješ i k dalším příležitostem. A i pro letošek máš opravdu z čeho vybírat. Úchvatně budeš vypadat v malých černých šatech i v šatech sahajících až na zem, na kterých nesmí chybět zajímavé ozdoby. Módní budou i šaty tvářící se luxusně anebo také plesové šaty určené jak pro princeznu. Populární však zůstávají i šaty končící pod či nad koleny. Letošní trendy udávají, že horkým tipem v barvách je jednoznačně červená. Pozadu nezůstávají ani jemné tóny šampaňského a zlatá metalíza. Šatům mimo jiné vévodí i výstřihy a to nejlépe ve tvaru V. Jak vidíš, tipů je skutečně mnoho. Určitě ale neváhej a začni shánět plesové šaty dřív, než ti ty nejlepší kousky utečou před nosem.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář