Drahé značky se většinou vyznačují vysokou kvalitou, ale také nepříznivou cenou. Pokud chceš, aby ti tvá peněženka byla vděčná, objev společně se mnou dvojníky drahých značek.

avatar

Katka Pešavová
Mezi její zájmy patří cestování, filmy a převážně móda a psaní.

Myslím, že každá z nás se občas rozplývá nad make-up zásobami bohatých Američanek, které mají kosmetiku za tisíce. Pokud ti tvůj rozpočet nedovolí utrácet za drahé značky, mám pro tebe dvojníky, které seženeš za pár kaček. Je jasné, že kvalitou se pudr za 20 Kč nevyrovná pudru za 800 Kč, avšak někdy jsou rozdíly minimální.

NARS vs. ELF

NARS je tzv. „high end“ značka a přiznejme si to na rovinu, ne každá z nás si ji můžeme při studiu a bez brigády dovolit. Legendární tvářenkové duo Orgasm/Laguna je jak svými designem tak obsahem velmi podobný konturovacímu duu od ELF – Contouring blush and bronzing powder. Značka Elf je všeobecně „kopírákem“ NARS. Při prohlédnutí jejich sortimentu zaznamená i laik, že podoba některých produktů je víc než zjevná.

Ne každá levná tvářenka musí být špatná.
Ne každá levná tvářenka musí být špatná.
zdroj: pennilesschic.wordpress.com

Je OPI opičák?

U laků na nehty je těžké rozpoznat, kdo „namíchal“ jeden odstín první a kdo jako druhý. Velmi značná podoba v oblasti barevnosti však panuje mezi značkami OPI, Zoya a Essie. Dáváš při výběru laků na nehty důraz na odstín, cenu nebo kvalitu?

OPI, Zoya, Essie
Kdo se po kom opičí?
zdroj: cosmeticsanctuary.com

URBAN DECAY vs. MUA

Zkratka MUA je označení pro značku Make up academy, která v současné době šokuje virtuální svět svojí paletkou Undressed, jenž se velmi podobá paletě Naked od Urban decay. MUA je britská značka, která si své zákaznice získala hlavně skvělými cenami, které většinou nepřesáhnou cenu 4 libry. Za to Urban decay nabízí Naked za více než tisíc korun. Tak po čem sáhneš ty?

Naked nebo Undressed
Paletka v přírodních odstínech by ti neměla chybět. Kterou si vybereš?
zdroj: themakeuphoneyblog.com

Revlon vs. Clinique

Tyto dvě značky do svého sortimentu zařadily tzv. chubby stick. Tyto balzámy v tubě se stávají v současné době součástí kosmetických taštiček většiny z nás. Chubby stick je hydratační balzám, který je pigmentovaný a poslouží jako lehká rtěnka při každodenním nošení. Revlon je v zahraničí považován za klasickou drogérkovou značku a většina považuje jejich chubby stick jen za levnou a nepovedenou náhražku Clinique.

Chubby stick
Dáš přednost tónujícímu balzámu od Revlonu nebo Clinique?
zdroj: thenotice.net

V oblasti kosmetiky je spousta levných variant dražších produktů, ale i ty levnější se v některých vlastnostech dokáží vyrovnat těm, které místo v DM nakoupíš v Sephoře nebo Marionnaud. Je to jen o tom, do jaké míry si ochotná investovat a jaké finanční možnosti ti tvá peněženka nabízí.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář