Válí se ti doma knoflíky z různých svetrů, halenek a košil, které už na oblečení nevyužiješ? Přečti si pár nápadů a inspiruj se, jak můžeš díky knoflíkům vyzdobit nejen interiér.

avatar

Anna Pechočová
Vystudovala oděvní návrhářství na střední umělecké škole.

Knoflíkové náušnice

Knoflíkové náušnice nabyly v poslední době velké popularity a to hlavně díky jejich rozmanitosti. Stačí ti pouze dva knoflíky, na které pomocí pevného lepidla (např. dvousložkového epoxidu) přiděláš puzetky. Nebo provleč několika dírkami knoflíků nad sebou nýtovou jehlu, takže ti vznikne jakýsi „knoflíkový sendvič“. Konec jehly ohni a zaklesni do něj náušnicový háček.

Knoflíkové náušnice
Náušnice z knoflíků
zdroj: farm6.staticflickr.com

Knoflíkový náhrdelník

Vezmi si úzkou saténovou stužku. Začisti její konce lakem nebo opálením. Navleč ji do ucha tlusté jehly a postupně provlékej dírkami knoflíků, dokud náhrdelník nebude mít požadovanou délku. Potom konce buď svaž, nebo na ně přivaž zapínání.

Knoflíkový náhrdelník
Bohatý náhrdelník z knoflíků
zdroj: farm3.staticflickr.com

Knoflíkový náramek

Širší gumu ustřihni podle obvodu svého zápěstí a sešij k sobě. Potom k ní přišij jeden vedle druhého knoflíky tak, aby guma nebyla vidět. Náramek můžeš udělat i z tenčí gumy a mít ho tak tenčí.

Náramek z knoflíků
Náramek z gumy a knoflíků
zdroj: farm5.staticflickr.com

Sponky do vlasů

Pírka nebo jiné sponky polep knoflíky, nejlépe potahovanými. Na konec sponky taky můžeš přidělat mašličku a na její střed přilepit knoflík.

Pinetka s knoflíkem
Pinetka do vlasů s knoflíkem
zdroj: farm2.staticflickr.com

Obrázek

Osvěž zdi svého pokoje pěkným knoflíkovým obrázkem. Stačí koupit rámeček a do něj vložit pevnou čtvrtku. Na tu nakresli cokoliv tě napadne, třeba strom. Knoflíky potom na obrázek libovolně přilep. A zajímavý interiérový doplněk je hotový.

Obrázek s knoflíky
Obrázek ozdobený knoflíky
zdroj: farm9.staticflickr.com

Rámeček

Z kartonu vystřihni obdélník. Od okrajů obdélníku si odměř všude cca 1,5 cm a vyznač tužkou menší obdélník. Podle vyznačené čáry přilep ozdobnou stužku a potom linii vymaž. Pomocí silné jehly a náprstku ozdob „rámeček“ knoflíky a dovnitř nalep libovolnou fotografii.

Zajímavé doplňky

Pomocí knoflíků můžeš vyzdobit části oblečení nebo doplňky. Můžeš třeba pošít knoflíky límeček od košile, jednoduchou šálku, nebo nalepit na svoje staré nudné boty spoustu pestrobarevných knoflíků a tak je ozvláštnit.

Taška s knoflíky
Taška s výšivkou z knoflíků
zdroj: farm3.staticflickr.com

Magnetky

Nemáš dost magnetek na lednici? Stačí si nějaké vyrobit z knoflíků. Kup si třeba v železářství malý kulatý magnet a pečlivě přilep na knoflík.

Knoflíkové magnetky
Magnetky s knoflíčky
zdroj: farm4.staticflickr.com

Knoflíkové vázy

Svoje jednoduché vázy nebo dózy můžeš ozdobit pomocí vteřinového lepidla a spousty různobarevných knoflíků.

Dóza ozdobená knoflíky
Dóza s přilepenými knoflíky
zdroj: farm9.staticflickr.com

Záložka

Knihu si dobře založíš když na konec obyčejné papírové sponky přilepíš nějaký pěkný potahovaný knoflík.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář