Ponožky v botách byly vždy terčem kritiky, kde se vznášela slova nevkus, nulová módnost, nepraktičnost a mnoho dalších. Ten kdo zvolil ponožky do otevřených bot, působil dojem mimozemšťana a ostatní si klepali na hlavu, jak k tomu vůbec mohlo dojít.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Ponožky v botách byly vždy terčem kritiky, kde se vznášela slova nevkus, nulová módnost, nepraktičnost a mnoho dalších. Ten kdo zvolil ponožky do otevřených bot, působil dojem mimozemšťana a ostatní si klepali na hlavu, jak k tomu vůbec mohlo dojít. Z velké míry byli kritizováni muži za jejich kombinaci – sandále + ponožky a ženy zase za kombinaci ponožek a lodiček. Světe, div se! Ponožky se prodrali na přední příčky módních doplňků a módní přehlídky jsou jejich rajón.

Když je řeč o ponožkách, tak si většina z nás představí bílou či černou klasiku. Na trhu je ale k dispozici řada motivů a barev. (zdroj: Happy Socks)

Když je řeč o ponožkách, tak si většina z nás představí bílou klasiku. Kde hledat barvy a vzory? (zdroj: Happy Socks)

Protikladné strany názorů

Ačkoliv se ponožky v botách staly trendem a mnohým se velkou rychlostí zalíbil, jsou na druhé straně i názory, že se ponožky do bot zkrátka nehodí. Ovšem je to otázkou určitého vkusu, ale rozhodně není nutné ponožky v botách zcela zatracovat. I ony mají určité kouzlo a dají se využít tak, že výsledek bude opravdu skvělý. Přesto odpůrci tvrdí, že ponožky v otevřených botách nemají co dělat a brání tak větrání nohou v teplých dnech. Druzí, obdivovatelé, však zastávají názor, že ponožky přinášejí velký komfort, sají dobře pot a snižují možnost odřenin z určité obuvi a jsou módní. U obojího se nedá nic namítnout, ale zase proč nevyužít ponožky do bot v chladnějších dnech a v létě zůstat u klasiky – v otevřených botách bez ponožek?

Ponožky mnoha možností

Je jasné, že pro zvolení ponožek do bot to nějakou odvahu chce. Pokud tě to samotnou láká, nabízí se ti mnoho zajímavých variant. Povolené jsou ponožky od kotníků až po kolena a s nimi může nadále kouzlit. Vybrat si můžeš upnutější nebo naopak volnější, které tvé nohy o něco zeštíhlí a zakryjí nedostatky. Klidně je můžeš shrnout i ke kotníkům. Ani materiál ponožek tě nemusí omezovat. Při správném kombinování budeš šik s jakýmikoliv ponožkami.

Ponožky plné barev a vzorů

I barvy a vzory tě omezovat nemusí. Ponožky se dají sehnat v mnoho barevných i vzorových variací, tudíž záleží už na tvém vkusu, jaké si zvolíš. Neboj se experimentovat, ale na druhou stranu dodržuj vzájemné sladění, aby celek příliš nebil do očí. Pokud máš ráda klasiku, přijdou ti vhod neutrální a světlejší ponožky, které se budou hodit ke každému outfitu. Jestli máš dostatek sebevědomí a odvahy, můžeš vyzkoušet ponožky s krajkovým lemováním, které vypadají senzačně a jsou velmi elegantní. Stylově bude působit i milovaný retro styl, který je sice o něco výraznější, ale stále si udržuje svou špici módnosti. A jestli bys chtěla jít ještě do něčeho výraznějšího, můžeš vyzkoušet barevné i vzorované ponožky do světlých bot, což bude vzájemně působit kontrastně. Případnou volbou mohou být světlé ponožky do tmavých bot či tmavé ponožky do světlých botek.

Nazuj ponožky a správně je slaď

A do jakých botek ponožky využít? Klidně můžeš zvolit jakékoliv otevřené modýlky, lodičky i boty na klínku. Podle vybraného stylu oblečení si pak zvol správnou délku ponožek, abys je mohla dát dostatečně na odiv. K tomu, aby se ponožky v botách dobře vyjímaly a ladily, je dobré zvolit šaty, klasické i nabírané sukně a v neposlední řadě také úzké džíny, nebo jiné kalhoty, které budou končit přibližně v půli lýtek nebo o něco výše nad kotníky. Bát se nemusíš ani kraťasů, které budou s ponožkami taktéž vypadat velmi vkusně.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář