Vlasy, věčně diskutované téma mezi holkama. Navíc právě hříva je jedna z těch částí, které se klukům líbí na holce nejvíce, a už právě proto je dobré o ni správně pečovat. Lesklé a zdravě vypadající vlasy navíc zajistí, že můžeš vypadat mladší, kdežto zničené a mdlé kadeře ti naopak přidají na věku. Jak poznáš, že volají S.O.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Vlasy, věčně diskutované téma mezi holkama. Navíc právě hříva je jedna z těch částí, které se klukům líbí na holce nejvíce, a už právě proto je dobré o ni správně pečovat. Lesklé a zdravě vypadající vlasy navíc zajistí, že můžeš vypadat mladší, kdežto zničené a mdlé kadeře ti naopak přidají na věku. Jak poznáš, že volají S.O.S?

Máš zničené vlasy, které jsou možná tak jen pro ostudu? Odhal recept na lesklý a zdravý vzhled tvých vlasů.

Máš zničené vlasy, které jsou možná tak jen pro ostudu? Odhal recept na lesklý a zdravý vzhled tvých vlasů.

Příznaky poškozených vlasů

Vlasy se ti sice můžou dobře upravovat, a tak si možná říkáš, že je vše v pohodě. To ale neznamená, že když s nimi nemáš moc práce, že nejsou zničené a nepotřebují speciální péči. Každé vlasy se mohou velmi snadno poškodit, a proto je důležité, abys s nimi zacházela co s největší opatrností a péčí. Vlasy například velmi často poškozuje barvení. Poškodit si vlásky můžeš ale i používáním nesprávné vlasové kosmetiky. Začni proto už teď pozorovat na svých vlasech známky jejich zničení. Identifikovat je můžeš velmi snadno. Jukni na nejčastější příznaky poškozených vlasů.

Mdlost

První známkou u nezdravých vlasů je jejich mdlost. Pokud máš vlasy bez života, lesku a lehce zašedivělé, je to právě příznak toho, že ne vše je v pořádku. Takové vlasy mohou vypadat bez života i po umytí nebo učesání. Lidé, kteří trpí tímto problémem většinou často sahají právě po vlasové kosmetice, která dodává lesk. Jakmile ale s vlasy není něco v pořádku, pouze používání takových přípravků jim rozhodně nepomůže. O vlásky se v tomto případě musí dobře pečovat, dodávat jim ty správné látky a musí být posíleny zevnitř, aby zpět získaly svůj zdravý vzhled. Při manipulaci s nimi je dobré, aby si byla opatrná, protože se snadno poškodí.

Hrubost

Vlasy, kterým chybí vitalita se také často vyznačují právě hrubostí. Pokud se ti po prstech jednotlivé prameny dřou, je problém. Hrubost vlasů ale lze “léčit” právě pomocí různých vlasových masek, které regenerují a pečují o vlasy do hloubky.

Roztřepené konečky

Nejčastějším problémem vůbec ale bývají roztřepné konečky. Konce vlasů bývají extrémně suché a nedostatečně vyživené, což způsobí, že se začnou třepit, a právě díky tomu pak narušují celkový pěkný vzhled vlasů.

Zacuchání

Poškozené vlasy se i nesnadno rozčesávají. Mají tendenci se zachytávat do zubů hřebenu a tvořit chuchvalce. Proto je dobré, aby se pokud jsou mokré, nečesaly. Tím víc totiž hrozí, že se polámají ještě více. Proto vlasy češ pouze až úplně uschnou.

Pórezní vzhled

Jesliže mají tvé vlasy právě tento problém, poznáš to velmi jednoduše. Tento typ vlasů bývá poškozený ve velké míře a pokud je barvíš, absorbují barvu velmi rychle, ale stejně jak rychle se obarví, tak i rychle svou barvu ztratí.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář