Obáváš se, že se skončením léta a nástupem zimy bude tvůj obličej vypadat přesně jako ten Sněhurčin? Kámoška.cz má pro tebe i v tomto případě velmi jednoduché a skvělé řešení – bronzer. Tento kosmetický zázrak dodá tvé pleti nejen opálený vzhled, ale také ji dokáže i krásně rozzářit, oživit, ba dokonce zdůraznit kontury tvého obličeje.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Obáváš se, že se skončením léta a nástupem zimy bude tvůj obličej vypadat přesně jako ten Sněhurčin? Kámoška.cz má pro tebe i v tomto případě velmi jednoduché a skvělé řešení – bronzer. Tento kosmetický zázrak dodá tvé pleti nejen opálený vzhled, ale také ji dokáže i krásně rozzářit, oživit, ba dokonce zdůraznit kontury tvého obličeje. Chceš vědět, jak na něj?

Krásné letní opálení ti může vydržet i přes zimu, stačí jen vědět, jak na to

Krásné letní opálení ti může vydržet i přes zimu, stačí jen vědět, jak na to

Co to vlastně bronzer je?

Bronzery jsou produkty, které udržují pokožku zdravě vypadající, zářící a dodávají jí lehké opálení přesně tam, kde chceš. V letních dnech si obličej krásně opálíš, ale jakmile je léto za námi, tvá pokožka bledne. Pokud chceš, aby tvá pokožka byla i nadále krásně zlatavá, bronzer je pro tebe přesně to pravé ořechové. Pokud jsi majitelkou velmi světlé pleti, měla by jsi mít na paměti, že je dobré používat takový odstín, který nejlépe padne tvému tónu pleti – můžeš použít takový bronzer, který je například lehce zabarvený do podoby růže, a proto nebude přechod mezi bronzerem a tvojí pletí tolik násilný a nápadný.

Druhy bronzerů

Na českém trhu se nejčastěji objevují hned dva typy bronzerů: jeden v pudrové podobě a druhý jako krém. Oba dva jsou většinou vhodné pro všechny typy pleti, nicméně pokud máš mastnou pleť, měla by jsi dávat přednost pudrovým bronzerům, zatímco pro suchou pleť se více hodí ty krémové.

7 kroků k perfektnímu nanesení

1) Prvníkem krokem a vůbec tím nejdůležitějším je výběr takového bronzeru, který přesně odpovídá typu tvé pleti. Obecně platí, že zvolený odstín by měl být o něco tmavší než je odstín tvé pleti. Pro nanášení pudrového bronzeru také nezapomeň koupit si kvalitní štětec , který je vyroben ve tvaru kolečka.

2) Před nanášením si sundej všechny šperky, které máš na sobě.

3) Důležité je, aby sis ještě předtím důkladně vyčistila pleť. Na tvém obličeji by neměly být žádné odumřelé kožní buňky, proto proveď šetrný peeling.

4) Pokud máš mastnou pleť, nejdříve si pleť přepudruj obyčejným pudrem, aby bronzer na pleti déle vydržel. V případě, že je tvá pleť suchá, použij hydratační krém pro vyrovnání vláhy pleti.

5) Poté už nanes štětcem bronzer na místo, kam ho chceš. Pamatuj si ale, že pokud naneseš na štětec velké množství, měla by jsi přebytečnou část oklepat o hřbet ruky, aby jsi zabránila zbytečným skvrnám. Krémový bronzer naopak toto opatření nevyžaduje a můžeš jej rovnou roztírat prsty.

6) Jemně bronzer nanes na tvář. Začínej u čela, přejdi k nosu, lícním kostím, kolem očí a finišuj u brady. V případě nutnosti a potřeby postup zopakuj.

7) Po nanesení se hlavně ujisti, že bronzer není příliš intenzivní a že nevytváří na tvém obličeji viditelné pruhy. Zkontroluj, jak vypadá na denním světle.

Pokud zjistíš, že na denním světle připomíná tvůj obličej spíše omalovánku, nezoufej! Bronzer můžeš jednoduše odstranit vatovým tampónkem a postup zopakovat.

Bronzer a jeho výhody

Bronzer pomáhá konturovat tvůj obličej, tedy zvýrazňovat jeho tvary a především upozornit na lícní kosti. Navíc většina bronzerů je vyráběna s UV filtry, které pomáhají kůži chránit před slunečním zářením, a tudíž snižovat pravděpodobnost vzniku rakoviny kůže. Žádné vedlejší účinky bronzerů nebyly doposud zjištěny, proto jsou naprosto bezpečné pro použití.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář