Prague Fashion Week je týdenní festival módy, ten letošní se konal od 9. – 15. září. Týden odstartovala japonská návrhářka Hirono. O velké finále se postarala kolekce luxusního spodního prádla La Perla.

avatar

Linda Machová
Ráda píše o módě, které se také věnuje.

Grand opening

V rezidenci primátora byl PFW slavnostně zahájen přehlídkou japonské návrhářky Hirono. Jemné látky, asymetrické střihy a především ohromná fantazie, to je nová kolekce značky Saphir East.

Neděle a velké finále

Perlička Prague Fashion Weeku plná luxusu, spodního prádla La Perla. „Svou kolekci mohla La Perla představit v New Yorku, jako minulý rok, nebo v Miláně či Paříži. Této pocty se však dostalo Praze!“ uvedla Petra Němcová. Ano pocta to opravdu byla. Materiály, ze kterých je kolekce pro jaro/léto 2014 jsou tak jemné, že jsem se skoro bála na ně sáhnout.

Skvělý pracovní tým PFW
Skvělý pracovní tým PFW

Pohled z druhé strany

Čekala bys, že v zákulisí jsou jen nafoukané modelky nebo modelové, kteří celý den nic nejí a tváří se, že je jejich práce otravuje? Nejsou.

Celé zákulisí je zahalené do tajemné atmosféry a ve vzduchu visí spousta otázek, zda se modelky stihneme včas převléct, nebo jestli některá z nich neupadne na smrtelně vysokých podpatcích. Překvapením pro mne bylo, že se všichni navzájem podporují a pomáhají si. Rivalitu bys jen těžko hledala.

Dokonce i větu: „Nevíš, jestli je tu už ta pizza?“ jsem slyšela hned několikrát žádná vata nebo jen zelenina.

Málo času a hodně práce

Spěch. Jedna přehlídka několik převleků pro každou modelku i modela a hrstka tzv. oblíkaček. Každý z „oblíkačů“ dostane na starost jednu nebo dvě modelky. Jejich úkolem je nastudovat si přesně všechny outfity pak stihnout modelky včas a hlavně správně převléct.

Času se tíživě málo a za pár minut začíná první přehlídka a v zákulisí je to jako v úle. Plno lidí, každý má svůj úkol a vše musí probíhat hladce. Není čas na otázky nebo hledání kusů oblečení. Obout boty, zavázat tkaničky, narovnat kravaty, ohrnout nohavice, ale na finální úpravy jsou tu už jiní lidé než my.

Konečně přichází konečné defilé, všichni se řadí ve svém posledním outfitu. Všichni se uvolní, halou se nesou zvuky potlesku i my tleskáme a jsme pyšní na odvedenou práci. Vše jsme zvládli, nikdo neupadl a všichni byli správně a hlavně včas oblečení.
Byla to pro mě ohromující zkušenost, mohu jen závidět, těm jejíž náplní práce je být v backstage módních přehlídek a účast na večírcích, jako byla after party po PWF.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář