Návrháři se s oblibou vracejí pro inspiraci o pár desetiletí zpět. Letos zakotvili v padesátých letech, době, kdy filmovému plátnu velela úžasná Marilyn Monroe, dívčí srdce lámal Elvis Presley a muži vzhlíželi ke svůdným pin-up girls, které si vytvořily svůj vlastní specifický styl. Chceš vědět, kdo vlastně byly?

avatar

Katka Jandová

Styl padesátých let - styl Marylin Monroe

Styl padesátých let - styl Marilyn Monroe a dalších krásek, co si "kluci" věšeli na zeď v pokojíku!

Kdo jsou to pin-up girls?

Původně se jako pin-up girls označovaly modelky, které spoře oblečené pózovaly v různých časopisech a magazínech a sloužily k potěšení mužů. V časopisech se objevovaly na prostřední dvojstránce, aby si je mohli vytrhnout a připíchnout na zeď ( odtud název pin-up). Poté se název přenesl na jakoukoliv ženu, ať už namalovanou nebo „živou“, která vyzdvihuje ženství a smyslnost. Nejslavnější dobou pin-up éry jsou bezesporu padesátá léta, jejich historie však začíná mnohem dřív.
Poprvé se začaly objevovat na počátku století, když pracovníci firmy Coca Cola přišli s novou strategii prodeje nápojů. Na plakátech tak lidé mohli vidět sexy dívky spolu s výrobkem nebo logem Coca Cola a tento tah byl velmi úspěšný. Ve třicátých letech začala jejich popularita stoupat, vznikaly dokonce časopisy zaměřené speciálně na ně, třeba Wink nebo Flirt. Neobjevovaly se však jen ve snech mužů, vzhlížena k nim nejedna žena, která chtěla vypadat jako pin-up. Na stránkách se neobjevovaly jen anonymní slečny, své tváře (a těla) jim propůjčovaly i největší sex-idoly tehdejší doby, Marilyn Monroe, Marlene Dietrich, Gina Lollobrigida nebo Greta Garbo. Za novodobou pin-up by se dala označit bývalá manželka Marilyna Mansona Dita von Teese.

V čem spočívá jejich kouzlo?

Nikdy neuvidíte žádnou pin-up, která by byla vyloženě hubená, tvůrci počítali s tím, že štíhlost nebo mírná oplácanost jsou daleko více dráždící, předpokladem byly velké prsa.. Namalovaná kráska také, mimo výjimky, ztvárněná nahá, objevují se zde pouze náznaky, které dají dostatečný prostor fantazii- vítr zvedne sukni nebo sukně zavadí o kliku a ukáže tak podvazek nebo je vyrušena při převlékání.. Na těchto kresbách nejde o umělecké zpracování, spíše o prezentaci určitého výrobku nebo snahu oslovit co nejvíc lidí. Pin-up je také vždy běloška a usmívá se nebo špulí pusu, na rtech má výrazně červenou rtěnku.

A jak udělat pin-up účes během chvilky můžete vidět v následujícím videjku!

Jaké oblečení nosily pin-up girls?

Zkus si vzpomenout na film Pomáda nebo Stepfordské paničky, kde se to pin-up modely přímo hemží. Pin up móda se vyznačuje střihy, které velmi zdůrazňují zadeček, prsa a boky, tedy siluety ve tvaru X, H nebo A.Typické jsou třeba barevné šaty s širokou nabíranou sukní po kolena nebo naopak velmi úzké pouzdrové sukně, kalhoty do půli lýtek nebo pastelové propínací svetříky. Zazáříš i s kraťoučkými kraťáskami s vysokým pasem. Obléci si také můžeš trička s hlubokým výstřihem. Pokud tápeš nad výběrem bot, zkus balerínky nebo naopak boty na podpatku nebo na klínku. V doplňcích si můžeš vybírat široké pásky, které se nosí buď pod prsy nebo v pase, motýlkové sluneční brýle a malinké šátky uvázané kolem krku. K pin-up oblečení se nejvíce hodí pastelové jemné barvičky a samozřejmě černá s červenou, časté jsou také nažehlené obrázky pudlů na sukních.

Ty jako Pin Up měsíce!

Pin Up měsíce

Společně se svůdnou vůní Playboy Play It Pin Up se můžeš i ty stát okouzloující Pin Up kráskou a vyhrát profesionální focení a sadu nové vůně. Stačí, když nahraješ vlastní fotku ve stylu Pin Up prostřednictvím facebookové aplikace.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • breakgirl

    to video je super! veľmi sa mi páči tento retro štýl…, škoda že keď niekto uvidí mňa v retro šatách na ceste, tak pozerá na mňa veľmi čudne :)