Někdo na pihy nedá dopustit a připadají mu neodolatelné, krásné a půvabné. Druzí stojí před zrcadlem a snaží se jich za každou cenu zbavit. K jakým lidem patříš ty? Vadí ti pihy nebo si tzv. pusinky od sluníčka hýčkáš? Pihy jsou menší či větší skvrny kožního barviva na tvojí kůži. Především vznikají díky slunečnímu zářením nebo genům.

avatar

Petra Nachtmanová

Někdo na pihy nedá dopustit a připadají mu neodolatelné, krásné a půvabné. Druzí stojí před zrcadlem a snaží se jich za každou cenu zbavit. K jakým lidem patříš ty? Vadí ti pihy nebo si tzv. pusinky od sluníčka hýčkáš? Pihy jsou menší či větší skvrny kožního barviva na tvojí kůži. Především vznikají díky slunečnímu zářením nebo genům.

Sluníčko dělá krásnou pleť. A nebo jsi opačného názoru?

Pihy nemusí být nutně vadou na kráse. Nebo máš zcela opačný názor?

Pigmentové skvrny

Různě velké pigmentové skvrny mohou vzniknout i po spálení kůže, nebo jako následek zánětů, antikoncepce a hormonálního onemocnění. Světle hnědé a ploché flíčky se objevují hlavně v obličeji a horní polovině zad. Můžeš je najít ale i jinde na těle. Více pih mají lidé citlivější na nepříznivé účinky UV záření.

Pihy jsou krásné

Neodolatelná, sexy a hlavně „in“ je pihovatá holka. Určitě o tom dobře víš, využíváš obdarování od matičky přírody a na svoje pihy nedáš dopustit. Možná žádné pihy nemáš a toužíš po nich, pak ti přijdou vhod umělé pihy. Pihy si můžeš na obličej nebo na jiné místo na kůži namalovat nebo využít samoopalovacího spreje. Pro nástřik pih zajdi do kosmetického salónu, tam použijí šablonu ze silikonu a navíc si sama můžeš vybrat, kolik a kde je chceš mít.

Nenávidím svoje pihy!

Pihovatý celý obličej, ramena, nohy, … Možná si říkáš: „Pár pih nic není, já mám pih naseto až hrůza. Taky bych si namalovala jednu či dvě na obličej pro krásu, ale kdo si jich namaluje dobrovolně stovky?“ Máš dvě možnosti – buď z nich uděláš přednost nebo se je pokusíš zamaskovat či odstranit. Holka s celým pihatým obličejem se však k malování moc neodvažuje, protože i tak pihy vyhrávají a make-up je nevýrazný nebo si připadají jako ze šaškárny. I pihaté holky jsou žádané a krásné. Nevěříš? Co třeba Lindsday Lohan nebo Míša Mauerová? Určitě bys našla další jména hvězd, které se za své pihy nestydí. Pokud se ti dva kluci kvůli pihám posmívají, nemysli na konec všeho krásného, protože určitě se kolem tebe najde osm dalších, kterým budeš připadat jako Miss World. Prostě si řekni, že se nemůžeš líbit všem a snaž se uniknout svému zbytečnému trápení.

Jak odstraníš pihy?

Pihy odstraníš například depigmentačními krémy, bělením, chemickým peelingem, intenzivním pulzním světlem nebo ve zkrášlovacích centrech pomocí moderních laserových přístrojů. Jde o velmi citlivé aplikace a pihy zesvětlají a zmizí přibližně od  dvou do deseti dnů. Jeden zákrok na pihy většinou nestačí, takže tvoje bankovní konto by mělo být dostatečně nasycené. Navíc, pokud budeš v budoucnu na sluníčku, počítej, že se pihy vrátí. Specializovaná střediska nabízejí i vyzkoušení za minimální peněžní vklad, můžeš se tak na vlastní kůži přesvědčit, zda o odstranění pih stojíš nebo ne. Než začnes cokoliv s pihami provádět, poraď se nejprve s dermatologem. Pozor! Pihy a mateřská znaménka mohou být nebezpečná a ani o tom nemusíš vědět. Raději si nech udělat několika minutové bezbolestné vyšetření.

Babské rady na zesvětlení pih

Pihy můžeš zesvětlit potíráním hořkou pampeliškovou šťávu a odvarem z pampeliškových květů. Pihy jemně poklepávej čerstvou petrželovou, citronovou, okurkovou nebo křenovou šťávou. Pomoc slibuje i pleťová maska z rozmačkaných lesních jahod nebo obklady z odvaru meduňky, nanášené pomocí vatového tamponu namočeného v podmáslí.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Elanor

    ahoj, který kosmetický salón dělá umělé pihy? prosím potřebuji odpověď