Už dlouho toužíš mít piercing, ale bohužel patříš mezi ty, které se bojí jehel jako čert kříže? Nebo si chceš dát piercing na nějaké neobvyklé místo, kam se klasický píchnout nedá? Potom čti pozorně. Dozvíš se o zatím poměrně málo rozšířeném mikrodermálním piercingu, díky kterému se ti možná tvůj sen splní. Jak tedy vypadá, proč je možné ho aplikovat bez jehly nebo jak o něj pečovat se dozvíš v následujícím článku.

avatar

Katka Š.

Tyhle ozdoby si můžeš pořídit už skoro bezbolestně.

Mikrodermální piercing je určen pro místa, která klasickou metodou nejde propíchnout.

Surfaceový piercing

Mikrodermální piercing je v podstatě zdokonalený piercing surfaceový . Ten se v současné době píchá už jen málo. Aplikuje se tak, že se kůže propíchne a vpich se vede určitou délkou pod kůží. Do vzniklého „tunelu“ se vloží piercing, který má tvar U a tudíž dvě zakončení – místo jedné kuličky koukají na povrchu dvě. S tímto typem jsou však často velké problémy. Špatně a neúplně se hojí a může se stát, že tělo ho postupem času vyloučí. Vzhledem k tomu, že surfaceový piercing není pod kůži nijak hluboko, není to pro tělo nic těžkého a po vyloučení mohou zůstat ošklivé jizvy.

Mikrodermální piercing

Kvůli neúspěchům se surfaceovými piercingy byla časem vyvinuta jejich nová podoba, včetně nové aplikace. Jak takový mikrodermál vypadá? V podstatě jako normální piercing, rozdíl je ale v zakončení. To má tvar jakési placičky, takzvané kotvy. V kotvě je několik otvorů, kterými v kůži prorůstá tkáň a tím se usnadňuje hojení. Z kotvy vystupuje tzv. čep mikrodermálu, který už je vidět na povrchu kůže a do kterého se šroubují požadované kuličky či jiné ozdůbky.

Aplikace mikrodermálu

K aplikaci mikrodermálního piercingu skutečně není potřeba jehla. Používá se tzv. dermal puncher, což je kruhový skalpel. Tím se do kůže „vykrojí“ otvor o velikosti a hloubce cca 2 mm (takže opravdu malinký). Do tohoto otvoru se vsune mikrodermální piercing, lépe řečeno jeho kotva. Možná ti to zní bolestivě, ale bolest je srovnatelná s klasickým piercingem nebo ještě menší.
Mikrodermální piercing si můžeš nechat aplikovat téměř kdekoliv na těle. Výjimkou jsou místa, kde dochází k ohýbání kůže, kde lze čekat nadměrné dráždění vnějšími vlivy (např. textilem) a v jejichž bezprostřední blízkosti nejsou větší než miniaturní cévy.

Péče o mikrodermální piercing

První týden po aplikaci se doporučuje místo s piercingem přelepovat, jelikož v té době je největší riziko chycení infekce. Po dobu cca 2 měsíců by ses neměla koupat v bazénu. Vodou se ideálně šíří různé mikroorganismy, které nemusí mít na čerstvý piercing dobrý vliv. Stejně tak raději použij sprchu než vanu. Pokud budeš mít se svým piercingem jakékoliv problémy, neváhej, neboj se a zajdi do salonu, kde ti piercing aplikovali. Tam ti nejlépe poradí, co a jak.

Kde a za kolik?

Z osobních zkušeností a ze zkušeností celé řady spokojených známých ti můžu na 100% doporučit salon Hell v Praze. Mikrodermál tě tu přijde na 800, v ceně máš zahrnutou veškerou další péči a lidi jsou tam velice milí a ochotní.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář