Začíná školní rok a my pro vás máme pět rad, jak ho letos zvládnout co nejlépe. Pokud chcete vyčnívat z řady a dělat dobrý dojem, čtěte dál.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

1. Buďte pozitivní

Věděli jste, že tmavý režim není negativní stav mysli, ale trendy nástroj pro váš chytrý telefon? Můžete si ho tedy zvolit ve vaší oblíbené aplikaci a přesto zůstat pozitivní a inspirativní pro vaše okolí. Starejte se o své přátelé, vytvářejte nové vztahy. Networking je důležitý nejen ve škole, ale v celém životě a obzvlášť pak v pracovních vztazích. Rozšiřujte tak svou síť kontaktů o další zajímavé lidi.

2. Starejte se o druhé

Pokud chcete být dobrým příkladem pro ostatní, vyberte si věc, na které vám záleží a věnujte se jí. Ať je to oblíbená charita nebo pomoc někomu ve vašem okolí. Buďte příkladem pro ostatní a upozorněte na důležitá témata dnešního světa, jakými jsou životní prostředí nebo vzdělávání. Společně můžeme pomoci. My jsme nedávno například objevili kampaň UNICEFu U-reporters, která mladým lidem umožňuje vyjadřovat se k různým tématům, posilovat práva dětí a vylepšovat společnost, ve které žijí. Zaujala nás také aktivita World Wildlife Fun na záchranu tygrů, jejíž součástí je také chatbot v komunikační aplikaci Viber, jehož prostřednictvím se můžete dozvědět důležité informace o tomto ohroženém druhu, ale také o dalších aktivitách WWF a zjistit, jak vy sami můžete pomoci.

3. Nikdy se nepřestaňte ptát

Zvědavost je cestou vpřed. Nikdy se nepřestaňte ptát a vzdělávat. V dnešním světě bez hranic je možné vzdělávat se přesně tak, jak si budete přát. Vyberte si kurzy navíc a posuňte se zase o kousek dál. Podívejte se třeba na nabídku mezinárodní neziskové organizace Khan Academy, která vytváří online nástroje pro vzdělávání.

4. Zábava je důležitá

V životě je potřeba se také umět bavit. Poslouchejte hudbu, tancujte, bavte se s přáteli. Hudba je dnes všude okolo nás. Můžete jí poslouchat naživo, nebo sdílet online a nemusíte při tom ani opouštět váš oblíbený chat díky integraci Spotify přímo v něm.

5. Technologie vpřed

Rozumět technologiím je v dnešní době nutnost. Buďte mezi těmi, kdo ty nejnovější technologie  a hacky znají. Komunikační aplikace Viber má pro vás připravenou super věc, která se vám ve škole bude hodit. Užijte si zábavu s balíčkem samolepek Zpátky ve škole. Stáhněte si ho a mějte tak možnost vyjádřit přesně vaše pocity, které ve spojení se školou každý zná. Samolepky vás také dovedou do chatbota, kde si můžete vyzkoušet kvíz a zjistit tak, jaký jste student. A ještě se u toho pobavit s přáteli, se kterými můžete sdílet výsledky a zvát další, aby si kvíz také udělali.

Letošní školní rok právě začal a je pouze na vás, jak ho prožijete a jakými studenty budete. Našich pět rád vám může pomoci soustředit se na to, co je důležité!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Daniela92

    Já hlavně chci, aby se moje dcera ve škole cítila příjemně a s tím souvisí opradu nespočet věcí. Důležitá je například školní výbava. Každý den nosí domů opravdu těžké učebnice, takže jsem si řekla, že je potřeba trošku zainvestovat a koupit z https://www.stil.cz/skolni-batohy-pro-studenty/ nový kvalitní batoh, jehož nošením si nebude kazit záda.