Každému se občas stane, že na ulici vidí někoho, kdo svůj outfit tak trochu „nevychytal“. Těchto pěti módních prohřešků se dopouštíme nejčastěji.

avatar

Karolína Kubínová
Mám ráda kapybary a čaj s citrónem. A taky většinou čtu tak tři knížky naráz.

Stává se mi to dnes a denně – na ulici potkávám lidi, co se zřejmě ráno při odchodu z domova zapomněli kouknout do zrcadla. A potkávám takových hned několik, kolikrát několik desítek, některé z nich dokonce vidím i mezi svými spolužačkami. A občas… občas se už na to opravdu nedá dívat.

1: Ponožky v sandálech

Nejdiskutovanější módní prohřešek, v Čechách obzvlášť. Jistě, jsou lidi, kterým není příjemné, když jim noha „čvachtá“ a klouže po hladkém povrchu vnitřku boty, ale to neznamená, že to vyřešíš tím, že si do těch bot vezmeš ponožky. Nebo rovnou do žabek, že. Pamatuj si, že nežiješ v Japonsku a nejsi gejša, navíc ty do bot mají speciální ponožky.

Ponožky v sandálech
Taková kombinace snad každého praští do očí.
zdroj: wordpress.com

Ponožky v sandálech
K tomu snad také není co dodat.
zdroj: modnipeklo.cz

Ponožky v sandálech
Tato slečna dala pojmu „ponožky v sandálech“ nový rozměr.
zdroj: modnipeklo.cz

PS: Pokud nosíš baleríny a nemáš ráda, když ti v nich klouže noha, vyrábí se i ponožky do balerín, které mají zakryté jen prsty a chodidlo. Ponožky se zvířátkama vykukující z bot si zkrátka nech na jindy.

2: „Tak trochu průhledné“

Chápu holky, co si vezmou tričko s krajkou nebo černou podprsenku pod bílé tričko – jakkoli je to na zabití, přežít se to dá. Což se nicméně nedá říct o, uhm, jiných průhledných částech oděvu, které mají české ženy velmi rády… ano, mluvím o legínách.

Legíny
Slečny nosící silonové legíny by si měly uvědomit, že ačkoli jsou hezky barevné, tak po natažení zprůhlední.
zdroj: modnipeklo.cz

Legíny
Šílené! Zajímalo by mě, zda ta holka o tom, že všem ukazuje bílé kalhotky, věděla.
zdroj: modnipeklo.cz

Zkrátka a dobře, legíny, ať už průsvitné nebo ne, se prodávají v obchodech s punčocháčema. Což vzato prakticky kolem a kolem znamená, že to NEJSOU kalhoty a tudíž by se měly nosit k takovému vršku, který by sis vzala i bez nich. Legíny se vzorem jako mají například v F&F nebo na asos.com se dají snést, ale ani tak to neznamená, že si k nim vezmeš normální triko. Pořád ještě je to elastický a těsný a mohla by se ti přihodit malá nehoda, jako že se ti třeba zaříznou do nepatřičných míst.

3: O číslo menší oblečení

Ne, tohle není nic proti „oplácanějším“ slečnám a paním – taky nejsem zrovna dvakrát hubená. NICMÉNĚ. Vím, že se říká, že nějaké to kilčo navíc neznamená, že se budeš oblíkat do pytle, ale jak se tak koukám na to, co občas vidím kolem sebe, některým lidem by ten pytel snad svědčil víc. A ANO, vzhledem k tomu, že jsem majitelkou konfekční velikosti 44/46, tak vím, jaký je problém sehnat oblečení, ale to neznamená, že bych se cpala do něčeho, co je mi o tři čísla menší.

Tričko
…když je venku vedro, je všem jedno, že jim „někde něco leze“.
zdroj: modnipeklo.cz

Malé legíny
… a zase ty legíny, aneb spodní prádlo je nevyzpytatelná záležitost.
zdroj: dailymail.co.uk

Na festivalu
Této paní by rozhodně prospěl víc ten pytel než to, co má na sobě.
zdroj: modnipeklo.cz

4: Slečno, něco vám leze

Dají se přežít ramínka podprsenky vykukující z tílka – u některých tílek to ani jinak nejde), nicméně když ti půlka zadku vyleze z kalhot, nebo ti vzadu z tílka kouká celá podprsenka, znamená to jednu věc: v případě kalhot, že to chce buď vyšší pas, nebo si umět navlíknout pásek (a tudíž nenásledovat příkladu dole), a v případě lezoucí podprsenky to znamená, že potřebuješ delší ramínka a menší obvod – ten má být VŠUDE na stejné úrovni jako vepředu, ne že vepředu bude pod prsy a vzadu za krkem. Bolí to, je to nepříjemné a upřímně i nezdravé.

Podprsenka
Tak tohle je už moc, nemyslíš?
zdroj: modnipeklo.cz

Pásek
Slečně by prospělo naučit se navlíkat pásek do kalhot. Ve škole častá záležitost…
zdroj: modnipeklo.cz

Zadek
Obecně nosit pásek není na škodu. Bokovky jsou mrchy.
zdroj: buzzfed.com

5: Problém rozeznat roční období

Je teda zima, jaro nebo léto? Vůbec nic proti vám, kluci, ale KRISTOVA NOHO, když už si teda berete kraťasy a sandály (zaplať pánbůh aspoň bez ponožek), tak k čemu ta teplá mikina?

šortky s mikinou
Roční období jsou občas matoucí.
zdroj: mojito-fashion.blogspot.com

Co ty? Které z módních „failů“ ti opravdu vadí a které prostě jen přehlížíš?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Matej

    Vy ste asi na hlavu. Veď, nech si každý nosí, čo chce, čo sa mu páči alebo čo má. Pokiaľ (ženy) nechodia s holými ceckami, alebo tým druhým, tak je všetko v poriadku. normálnych ľudí tá vaša “móda” vôbec nezaujíma. Ja napríklad, ak je chladno, bežne nosím bundu, nohavice a sandále – naboso. Na chodidlá mi zima nebýva. Ak je teplo, rád chodím úplne bosý :) No ak je moc chladno tak si do sandálov, pochopiteľne, dám ponožky. To je normálne, pokiaľ človek nieje na zimu zvyknutý. Oblečenie má dve funkcie: aby zahalilo, čo zahaliť má, a aby chránilo telo pred chladom. Hociaké handry tieto funkcie spľňajú. Nehľadiac na to, akej sú farby, aký mjú strih, z akého sú materiálu atď. Čo nepocopíte na kraťasoch a mikine? Jednoducho trup je na chlad náchylnejší, než nohy. Ja tak síce nechodím, (pretože mikiny nenosím, ale svetre) no pokiaľ ľuďom takéto oblečenie vyhovuje, čo na tom neviete povhopiť? To ja nechápem tých, čo sa nad tým pozastavujú.

  • Pipi

    Ano, z těch případů , kdy je vidět víc, než má být, bych se taky osypala, ale upřímně řečeno, ponožky do sandálů nosím s klidem. Přesně jak píšeš, nemám ráda, když mi tam čvachtá :D A kraťasy s mikinou taky chápu, i když sama nepraktikuju.

  • LucinQa

    Když byla řeč o škole, tak i já se bohužel dost často musím celý den koukat na někdy až nechutné věci. :)