Bude ti klukovský sestřih slušet, nebo máš raději zůstat u klasiky? A pokud se odvážíš, jak k uličnickému rozcuchu kombinovat šperky a oblečení?

avatar

Hanka Zahradníková
Píše nejraději o módě a nekontrolovaně zbožňuje také čokoládu.

Krátký sestřih může podtrhnout krásu tvého obličeje a dodat ti punkový šmrnc.

Krátký sestřih může podtrhnout krásu tvého obličeje a dodat ti punkový šmrnc.

Sexy celebrity

Krátké účesy si snad v každé módní vlně najdou své přívržence – své o tom ví například Victoria Beckham, Rihanna nebo v poslední době Emma Watson či Miley Cyrus. Důvod je jednoduchý: jsou snadno upravitelné, není s nimi velká práce (i když samozřejmě oproti delším sestřihům se s nimi musí častěji ke kadeřnici) a především – když k nim máš příhodný obličej, budeš neskutečně sexy.

Hodí se ke mně uličnický účes?

Nejdříve je třeba samozřejmě zvážit, jestli je pro tebe krátký střih vlasů to pravé ořechové – nedá se totiž rozhodně říct, že by slušel každému. Rozmýšlet se vyplatí i s přihlédnutím k postavě – jestli jsi například baculatá a máš kulatý obličej, krátké vlasy ti dodají vzhled dítěte. Nebo pokud máš úzká ramena a širší boky, dost takovým účesem podpoříš dojem postavy „hruška“. A co tvar obličeje? Úplně krátké účesy sluší především dívkám s oválným, případně zakulaceným tvarem tváře. Co se kvality vlasů týče, jsou krátké střihy vhodné skoro pro všechny, obzvláště pro ty, kteří mají vlasů málo nebo je mají dost jemné.

Krok za krokem

Jestli se nakonec rozhodneš do krátkého sestřihu jít, doporučuji dávkovat po troškách – tedy jestli máš vlasy delší než po ramena, nestříhala bych hned úplně nakrátko. Co nejdřív vyzkoušet některou variantu mikáda? Údržba je téměř bez práce a jsou slušivá. Navíc je můžeš ozvláštnit ofinkou nebo barevnými proužky.

Krátké vlasy a doplňky. Jak kombinovat?

Před ostříháním kštice je dobré i zkontrolovat, případně doplnit sortiment tvých šperků, doplňků a možná i oblečení tak, abys měla k novému účesu co nosit. Možná se to nezdá, ale rozdílný účes opravdu může ovlivnit celkový vzhled dost radikálně. Především doporučuju vyhrabat plesové šaty – pohádkové šaty jako od víly se totiž dost často s uličnickým sestřihem dost „kopou“. Naopak ti při krátkých vlasech – pokud chceš vypadat elegantně – prospějí třeba trička se stojáčkem nebo košile.

Vyber si vhodné doplňky

Jestli máš krátké vlasy, určitě by ti ve šperkovnici neměly chybět výrazné náušnice. Když účes trochu uhladíš a doplníš dlouhými, splývajícími náušnicemi, budeš vypadat nesmírně elegantně. Naopak veselé, barevné náušnice budou vytvářet zábavný a hravý dojem. Kratší střihy je dobré doplňovat také ozdobami na krk a to například i takzvanými obojky, které ti prodlouží krk – to je k dokonalému looku podstatná věc, abys nevypadala podsaditě. Máš ty osobně nějakou zkušenost s krátkými vlasy? Líbí se ti na jiných holkách? A co myslíš, že na krátké střihy říkají kluci?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář