Přírodní make-up není nic jiného, než použití make-upu tak, aby se veškeré barvy a odstíny, které používáš, podobaly co nejvíce přirozeným barvám a tónům tvé pleti. Přirozený vzhled oceníš nejen ty sama, ale i společnost, protože právě v přirozenosti je krása.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Přírodní make-up není nic jiného, než použití make-upu tak, aby se veškeré barvy a odstíny, které používáš, podobaly co nejvíce přirozeným barvám a tónům tvé pleti. Přirozený vzhled oceníš nejen ty sama, ale i společnost, protože právě v přirozenosti je krása. Jednoduše jde o to, že můžeš být nalíčená, ale tak, že to nebude poznat, a i přesto budeš vypadat nádherně.

Co na tobě kluci ocení ze všeho nejvíc? Přirozenou krásu tvé pleti

Co na tobě kluci ocení ze všeho nejvíc? Přirozenou krásu tvé pleti

Super výsledek zaručen

Jakákoliv pleť má kombinaci několika odstínů barev, stejně jako tónů, proto je důležité dbát na pečlivost líčení. Přírodní make-up a líčení pracuje s přírodními tóny a odstíny, které tvoří krásný a přirozený vzhled. Je samozřejmé, že každá dívka a žena chce alespoň jeden den vyjít do práce či školy bez jakéhokoliv líčení, ale proč nevěnovat pár minut k dokonalosti? Přirozený make-up má jednu výhodu – můžeš vypadat skvěle s lehkým líčením, a přesto to bude vypadat, že krásu bez chybičky ti nadělila sama příroda. Nicméně, aby jsi docílila přirozeného vzhledu,zapamatuj si určitá pravidla, která tě dovedou k super výsledku. Teď už nebudeš muse trávit hodiny zdlouhavým líčením, protože se naučíš, jak používat make-up správným způsobem.

První kroky

Měla by jsi začít klasickou rutinní péčí o čistou pleť v podobě čištění, tónování a hydratace. Dobrý pomocník je například exfoliační gel nebo krém, díky kterému budeš mít pleť hladkou a odstraníš tak veškeré odmřelé kožní buňky. Tvoje pleť bude zbavena hrubého povrchu, tudíž bude následný make-up na tvé pleti lépe držet a nestane se, že by jsi působila jako maska, nebo jsi měla po obličeji tzv. mapy.
Zkus si vzpomenout, jakou si měla barvu pleti, když jsi byla mladší, nebo jako dítě. Podívej se na některé starší fotografie. Jednoduše si musíš zjistit, jaký přirozený odstín pleti jsi měla a jakmile se seznámíš se svou dětskou tváří, nejtěžší je u konce.

Jak na to?

- Další krok k přirozenému líčení je zbavit se tmavých kruhů a váčků pod očima. Použij krém, který je vhodný na oční okolí. Poté, co použiješ krém v okolí očí, svou pleť rozjasníš díky tónovacímu krému, který dá pleti potřebnou vlhkost a zároveň bude rozjasněná. Pokud máš některá místa zarudlá, můžeš použít korektor nebo bezbarvou bázi.

- Následující krok je nanesení make-upu, nejlépe speciálně určeným štětcem, nebo houbičkou. Make-up se aplikuje nejdříve na čelo, a potom na obličej. Vybírej takový odstín, který můžeš doladit. To znamená, raději světlejší, než tmavší, protože pokud si vybereš tmavší než je tvůj krk a dekolt, nic moc potom nenadeláš, ale pokud si vybereš světlejší, můžeš make-up upravit pudrem či bronzerem.

- Nesmíš opomenout ani tvářičky, které rozzáříš díky rozjasňujícímu bronzeru, nebo perlám.

- Co se očí týče, udržuj svůj look v neutrálních odstínech, jako je hnědá, tmavošedá, broskvová, nebo lila. Tyto barvy tvé oči otevřou a rozzáří je.

- Brvy mají také určitou úlohu, proto je nezapomínej natočit na kulmu, či použij kleštičky. K přirozenému make-upu můžeš použít hnědou řasenku, která tvé řasy prodlouží.

- V neposlední řade nesmíme zapomenout na rty, které si zaslouží také určitou péči a zkrášlení, a to v podobě krémové rtěnky a lesku na rty, který aplikuj do středu rtů, které budou plné a na pohled šťavnaté.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář