Brýle se častokrát stávaly symbolem pro posměšek především na základkách, kde byl takto výrazný doplněk vzhledu vnímán spíše jako ostudu. Teď si škodolibí spolužáci mohou klepat na čelo, že se kdysi posmívali nynějšímu trendu, který bleskurychle proplul do říše módy. Brýle se už nenosí jen ze zdravotních důvodů.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Brýle se častokrát stávaly symbolem pro posměšek především na základkách, kde byl takto výrazný doplněk vzhledu vnímán spíše jako ostudu. Teď si škodolibí spolužáci mohou klepat na čelo, že se kdysi posmívali nynějšímu trendu, který bleskurychle proplul do říše módy. Brýle se už nenosí jen ze zdravotních důvodů. Jsou součástí naší image a dodávají nám na originalitě. Trendy jsou jakékoliv brýle, ale aktuálně opravdu letí brýle ve stylu Wayfarer.

možná i tebe překvapí velmi sympatická cena, za kterou můžeš brýle Wayfarer pořídit. Vybírat navíc můžeš z opravdu pestré nabídky.

Možná i tebe překvapí velmi sympatická cena, za kterou můžeš vychytané brýle Wayfarer pořídit.

Wayfarer jako módní ikona

Brýle s příchutí 80. let, které nesou název Wayfarer, patří k několika druhům módních trendů, které se jednou ve velké slávě objeví na prvních příčkách, poté upadnou do zapomnění a po čase se znovu s hrdostí vrátí. Nyní brýle Wayfarer opět vstaly z popela a nabízí nám nepřeberné množství barevných kombinací a stylů, kterým nelze odolat. A že byly a jsou nadmíru populární je znát také na celebritách, které na brýle Wayfarer nedají dopustit. Brýle Wayfarer byly velmi oblíbené například u herečky Audrey Hepburn, která je výrazně proslavila díky filmu Snídaně u Tiffaniho, dále také u Marylin Monroe, Andyho Warhola i zpěváka Michaela Jacksona. Ze současných celebrit je to například Madonna, rockoví chlapci U2, Paris Hilton, Liv Tyler a mnoho dalších. Krom toho jsme se mohli na vlastní oči přesvědčit o stylovosti brýlí u rappera Patrika “Rytmuse” Vrbovského, který brýle Wayfarer proslavil svým častým nošením v soutěži ČS Superstar. Šik brejličky Wayfarer jsou však také nedílnou součástí geek stylu, tedy kluků i holek, kteří milují techniku a vše okolo IT.

Brýle Wayfarer

Černá a oranžová pasují

Brýle Wayfarer

Výrazné barvy na léto

Brýle Wayfarer

Zvol si vlastní kombinaci

Brýle Wayfarer

Veselí smajlící

Brýle Wayfarer

Šik růžová a černá

Brýle Wayfarer

Vlastní barvy i na slunce

Staň se součástí historie

O tom, že Raymond Stegeman navrhl brýle značky Ray-Ban Wayfarer (mj. byl designérem mnoha modelů pro Bausch and Lomb) zcela dokonale, není pochyb. Už od počátku jejich vzniku si získaly popularitu u celebrit, ale i u nás běžných smrtelníků. Je víceméně jasné, že jejich sláva teď jen tak nepovolí. Brýle Wayfarer vznikly v roce 1952, kdy se kovový materiál nahradil za plastový. Největší boom zažily především v 50. a 60. letech. V následujících 70. letech zájem výrazně upadal. K oživení jejich slávy přispěly některé úpravy a strategie. Okolo roku 2000 zase kralují na předních příčkách, a to díky lepšímu propracování, většímu množství stylů i barev. Vzhledem k takto pestré minulosti možná i tebe překvapí velmi sympatická cena, za kterou můžeš brýle Wayfarer pořídit. Vybírat navíc můžeš z opravdu pestré nabídky.

Známé i v televizní sféře

„Brejlatá“ sláva však byla doprovázena i filmem Blues Brothers v 80. letech, díky kterému se zájem o brýle Wayfarer podstatně zvýšil. Mimo jiné se začaly objevovat v mnoha filmech, pořadech i reklamách. Přesto hodně velký podíl na jejich slávě má herec Tom Cruise (stejně tak i Audrey Hebpurn), který svým nošením brýlí Wayfarer ve filmu Riskantní podnik z roku 1983 zvýšil poptávku brýlomilů na maximum.

Pusť uzdu své fantazii a kombinuj

Pokud ti jednotvárnost v barvách nic neříká, můžeš si v internetovém obchodě sestavit vlastní barevnou kombinaci jak pro čiré, tak pro sluneční brýle Wayfarer. Zvolit můžeš různé kombinace obrouček a nožiček, které klidně mohou být odlišné, pokud máš ráda opravdovou pestrost. Nápadům se meze nekladou, takže se v kombinování můžeš pěkně vyřádit. Brýle Wayfarer jsou zkrátka opravdu variabilním doplňkem.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář