Právě oblečení hraje klíčovou roli pro to, aby si na své okolí dokázala udělat dobrý dojem. Chudě oblečená slečna nikdy neudělá takový dojem, jako ta, která se o módu skutečně zajímá a snaží se společně s ní vyniknout. Nikdy není na škodu se obléknout tak, aby jsi svému okolí utkvěla v paměti.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Právě oblečení hraje klíčovou roli pro to, aby si na své okolí dokázala udělat dobrý dojem. Chudě oblečená slečna nikdy neudělá takový dojem, jako ta, která se o módu skutečně zajímá a snaží se společně s ní vyniknout. Nikdy není na škodu se obléknout tak, aby jsi svému okolí utkvěla v paměti. Avšak důležitější než být hezky oblečená, je obléknout se do takových kousků, které budou tvé postavě lichotit nejvíce.

Vyber si svůj outfit tak, aby tvé postavě vyzdvihl přednosti a potlačil nedokonalosti

Vyber si svůj outfit tak, aby tvé postavě vyzdvihl přednosti a potlačil nedokonalosti

Typy postav – kterou máš ty?!

Existují čtyři základní typy postav – přesýpací hodiny, tvar hrušky, obdelník a převrácený trojúhelník. Při výběru oblečení je tvar tvé postavy vlastně to první, na co by ses měla zaměřit. Proto tedy, aby jsi vypadala v každém novém kousku oblečení přímo fantasticky, se postav nahá před zrcadlo a pečlivě své tělo prozkoumej, aby jsi zjistila, jaký typ jsi právě ty.

Přesýpací hodiny

Pokud máš tělo ve tvaru přesýpacích hodin, můžeš být vlastně velmi ráda, protože právě tento typ je mnohdy považován za ideální a nejžádanější tvar těla. Je pro něj charakteristický štíhlý pas, oblé boky, střední velikost poprsí a hezky tvarované nohy. Pokud právě ty jsi tedy majitelkou přesýpacích hodin, hodí se k tobě takové oblečení, které dokáže skvěle upozornit na štíhlou linii v oblasti pasu a zároveň v něm musíš upozornit na své křivky. Vyhnout by ses měla zejména takovým kouskům, které skrývají tvar tvého pasu nebo mu naopak zbytečně přidávají na šířce. Svůj pas skvěle zvýrazníš například širokým páskem, který umístíš právě do oblasti pasu.

Tvar hrušky

Pro tvar hrušky jsou naopak charakteristické viditelné boky a celkově více “mohutnější” spodní část těla, úzká ramena, štíhlý pas a malé poprsí. Snaž se proto nosit takový horní díl oblečení, který opticky odvede pozornost od spodní části těla. Proto se ujisti, aby byl horní díl vždy trochu volnější a sahal alespoň do poloviny tvých boků. Vyhnout by ses měla především tzv. “skinny jeansům”, které na spodek naopak upozorní a vytvoří dojem nesouměrné postavy.

Tvar obdelníku

Tento tvar se podobá tvaru žehlícího prkna – horní i dolní část těla je vyvážená a rovná, velikost poprsí bývá průměrná a charakteristický je i malý zadeček, štíhlé nohy a nevýrazný pas. V tomto případě je dobré zabránit nošení topů s velkými výstřihy. Naopak zkus nosit sukně, které začínají v úrovni pod pasem.

Tvar obráceného trojúhelníku

Tento tvar je přesný opak hruškovitého tvaru. Velké poprsí, štíhlé nohy a poměrné úzké boky. V takovém to případě se co nejvíce vyvaruj topům, které na tvůj hrudník budou hodně upozorňovat, ba dokonce mu budou přidávat na velikosti. Nos výstřihy ve tvaru V a jiné podobné, které dokážou prodloužit linii krku. Dobře ti padnou už jednou zmíněné skinny jeans a celkově kalhoty, které tvé nožky obepínají. Skvěle ti padnou i úzké sukně, které vhodně zvýrazní tvé křivky.

Nošení oblečení v závislosti na tvaru tvé postavy je opravdu více než důležité. Nevhodně zvolené oblečení může tvé přednosti zakrýt a na tvé nedostatky akorát upozornit. Proto vybírej s rozvahou a nezapomínej na vlastní pohodlí a fantazii.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář