Moderní doba ukládá vysoké nároky a to především v oblasti celkového vzhledu. Čím dál více je populární naprosto dokonalá postava s krásným obličejem. Často může pomoci plastická operace, která má za účel zahladit nedostatky a dodat postavě i tváři šmrnc. Především celebrity nejrůznější plastiky využívají a většinou to u nich končívá tak, jak si ani ony nepřály. Stalo jim to za to?

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Některé slavné osobnosti si z plastické chirurgie udělali regulární koníček. Výsledek je pak katastrofický!

Některé slavné osobnosti si z plastické chirurgie udělali regulární koníček. Výsledek je pak katastrofický!

Krása za každou cenu

Hlavně známé osobnosti jsou v neustálém tlaku, a proto jsou pro ně plastiky jediným možným řešením, aby dokázaly ustát bombardování médií a stále se líbily. Pokud se však plastiky přeženou, napáchají hrozné následky, které jsou mnohdy nenapravitelné. To se odrazí nejen na celkovém zjevu, ale i na psychickém stavu dané celebrity. Peníze dělají hodně a díky nim si mohly plastiky pořídit. V tomto případě by snad bylo i lepší, kdyby je ani neměly.

Dobový fenomén

Plastiky se netýkají pouze žen, ale i mužů, kteří za každou cenu usilují o nekonečnou krásu a tím pádem popularitu. Pokud by herečka nebo herec, i kdyby byli sebelepší, nedbali o své vrásky a nechali je žít, riskovali by, že už si je nikdo do role neobsadí. A jen vráskami to samozřejmě nekončí. Celebrity v tomto ohledu neví kdy přestat a ženou se jen za vysněným cílem. V momentě, kdy už má tělo od plastiky dost, vypoví svou službu a pak následuje zdeformování, což rozhodně dobře nevypadá. Bohužel nikdo z celebrit se asi neponaučil a tak nebude divu, že čím dál více budeme vídat osobnosti s image alá figurína.

Sen o kráse, ale realita děsivá

Mnoho celebrit snilo o tom, že plastiky dokážou divy, které jim dodají znovu mladistvý vzhled, aby dokázaly ustát otravným paparazzi, kteří zkritizují i sebemenší vrásku. Často za tím stála také snaha zalíbit se druhé polovičce, nebo sobě samému. Po několikanásobných plastikách se situace zvrtla. I přesto, že se určití lékaři dalším zákrokům bránili, stejně se našel někdo jiný, kdo cinkotu peněz neodolal, což zapříčinilo hrozné následky plastik, které jsou už nenapravitelné. Rozsáhlé plastiky spojuje často závislost, s kterou je pak těžké bojovat, a následky pak bývají hrůzostrašné.

Chybička se vloudila

Mezi nepovedené, přesto jak takž snesitelné plastiky se řadí tvář dřívějšího fešáka Mickeyho Rourka. Ten se stal objetí závislosti na botoxu, který způsobil to, že Mickeyho obličej působí, jakoby prožíval neustálé křeči. Podobně je na tom s plastikami i dříve krásná Melanie Griffith, na jejíž tváři udělal botox a jiné plastiky pořádnou neplechu. Mezi méně zdařilé plastiky patří také zkřivení rtů Priscilly Presley, za což může nadměrná aplikace kolagenu. Obliba výplně rtů kolagenem stále stoupá a pomalu každá celebrita ženského pohlaví o tuto plastiku stojí. Jakmile se touha po větších rtech neuhlídá, mohou vzniknout „žabí“ rty, které už tak moc hezké nejsou. Někdy se rty vrátí do původního stavu, jindy vzniknou nenávratné následky. Tori Spelling zas toužila po velkém poprsí. Bohužel práce plastických chirurgů se jaksi vymkla z rukou a nyní Tora vlastní nepřirozené a naprosto nekvalitně provedené poprsí, na které není hrdá ani ona sama.

Mickey Rourke

Mickey Rourke

Melanie Griffith

Melanie Griffith

Priscilla Presley

Priscilla Presley

Tady končí sranda

Mimo „drobných“ vad na kráse však nalezneme naprosto extrémní případy, kdy tvář celebrity nevypadá jako tvář, nýbrž jako karikatura. Své o tom ví Michaela Romanini, která se nechala unést velkými dávkami kolagenu. Nyní po nespočetných zákrocích vypadá jako příslušník domorodého kmene. Plastiky zachvátili i známou Donatellu Versace, jejíž obličej vypadá opravdu nepřirozeně a vyschle. Na vině je opět kolagen, korekce nosu a další úpravičky. Již zesnulý popový král Michael Jackson byl také jedním z těch, kteří plastiky podstoupili. Příčiny plastických operací jsou však rozporuplné, každopádně výsledek nijak vábný nebyl. Po x – operací vypadal Michael mrtvolně bledě, nos již nedržel svou stabilitu a oči působili vypouklým dojmem. V jeho šlépějích kráčela i jeho sestra La Toya Jackson, jejíž plastika je nápadně podobná plastice jejího bratra.

Michaela Romanini

Michaela Romanini

Donatella Versace

Donatella Versace

La Toya Jackson

La Toya Jackson

Z extrému do extrému

Naprosto nejhůře dopadly plastiky u matky Sylvestra Stallona – Jackie Stallone, jejíž tvář vypadá jako z dílny science fiction. Plastiky zapříčinily, že její obličej působí křečovitě, nos budí dojem, jako kdyby se měl každou chvíli rozpadnout, rty jsou nepřiměřeně přifouklé a tvář je celkově pokřivená. Kdyby plastiky vynechala, nebo je alespoň omezila, mohla dnes vypadat daleko lépe a přirozeněji. Hrůzostrašné následky se projevily i u Jocelyn Wildenstein, zvané jako „kočičí žena“. Chtěla být pro svého muže atraktivní a dokonalá, a při hrozbě jeho odchodu byly plastiky pro ni „nejlepším“ řešením, což se jí stalo osudné. Plastiky způsobily nenávratné následky, které Jocelyn hyzdí celý obličej. S každou plastickou operací se stav jejího obličeje horší, proto není možného návratu. Manželství tím stejně nezachránila, akorát jí plastiky zanechaly nemilou vzpomínku. Katastrofický závěr také prožila dříve velmi sympatická modelka Hang Mioku. Už od mládí okusila účinky plastik. Časem si však na nich vyvinula závislost a proto ji lékaři odmítli operovat. Ona se vzdát nechtěla, proto si doma vpravovala do kůže stolní olej. Obličej jí narostl do gigantických rozměrů, u kterého není poznat, kdo se za ním skrývá.

Babochlap

Plastiky u Amandy Lepore zapříčinily groteskní vzhled. Dříve bývala chlapcem, který toužil stát se ženou, což mu bylo splněno. Prošla si mnohonásobnými plastikami, které jí umožnily být ženou. Ovšem všechno nabralo trochu jiný směr a tak Amanda působí naprosto nepřirozeně, pro mnohé připomínající styl babochlapa. Proto je známá jako nejslavnější transsexuál všech dob. Pete Burns, známý z kapely Die or Alive prodělal plastiky, kvůli kterým vypadá jako žena. Těžko říct, zda za tím stála jeho touha stát se ženou, nebo se zákrok lékařům nějak nepovedl. Každopádně lépe vypadal, když mu plastiky nic neříkali. Nyní má tvář ženy a zbytek těla je ryze mužský, včetně spodního vybavení. K tomu se musí poprat s vyšpulenými rty, které způsobila nadmíra kolagenu. Tím nezdařilé plastiky však nekončí a lze jich časem očekávat stále víc.

Jackie Stallone

Jackie Stallone

Amanda Lepore

Amanda Lepore

Jocelyn Wildenstein

Jocelyn Wildenstein

Pod kudlou plastického chirurga

Plastiky nemusí být v malé míře nijak škodlivé, pokud se k nim přistupuje s rozumem a rozvahou. Jen je vždy dobré zamyslet se nad tím, jaké jsou jejich pro a proti, zvážit zdravotní rizika a nejít do toho bez rozmyslu a rovnou po hlavě. Co si myslíš o těchto plastikách ty? Šla bys časem do nějaké, nebo to v tvém případě nepřichází v úvahu?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • n.v.

    hnus.