Známe to všechny, večer padneme do postele a to poslední, co se nám chce ještě dělat, je odlíčit se. A tím spíš po nějakém večírku. Odličování a čištění pleti je však jedním z nejdůležitějších denních rituálů. Ráno se pleť osvěžuje, aby byla zářivá po celý den, a večer se zbavuje líčidel, nečistot a připravuje se na noc, kdy se regeneruje.

avatar

Aneta Baklová
Miluje zvířata a přírodu, do které ráda vyráží na výlety.

Známe to všechny, večer padneme do postele a to poslední, co se nám chce ještě dělat, je odlíčit se. A tím spíš po nějakém večírku. Odličování a čištění pleti je však jedním z nejdůležitějších denních rituálů. Ráno se pleť osvěžuje, aby byla zářivá po celý den, a večer se zbavuje líčidel, nečistot a připravuje se na noc, kdy se regeneruje. Důležité je na odličování nezapomínat a pleť se nám odvděčí tím, že bude krásnější.

Všechno, co se na pleť přes den nanese, musí večer pryč

Všechno, co se na obličej přes den nanese, musí večer pryč

Význam odličování

Pravidelné odličování a čištění pleti zabraňuje ucpávání pórů a dokonce i předčasnému stárnutí. Mimo jiné pleť miluje hydrataci a spánek:)

Postup při odličování

Pokud máš nalíčené oči, začni nejprve jejich odlíčením. Tampon navlhči očním odličovačem, přilož na oči a nech chvíli působit. Nemni oči, aby se ti odličovadlo a líčidla nedostaly do očí a nepodráždily je. Potom řasenku už jen lehce setři tahy do stran.
Pokud máš suchou nebo citlivou pleť, pokračuj odličovacím mlékem. Aplikuj ho buď prsty na obličej, nebo na tampon. Pleť odličuj jemně krouživými pohyby vždy od středu směrem ven. Pleť nedrhni. Odličování začni na čele a postupuj dolů k bradě.
Jestli máš pleť mastnou nebo smíšenou, měla bys na odlíčení raději volit gel. Ten se nanáší na vlhkou pleť. Pokud máš gel pěnivý, nanášej prsty, pokud ne, aplikuj ho na tampon.
K dočištění pleti se používá pleťové tonikum nebo pleťová voda. Aplikace je opět stejná – na tampon a obličej lehkými krouživými pohyby očistit a opakovat dokud nebude tampon úplně čistý. Neměla bys zapomínat ani na krk a dekolt. Začni u dekoltu a postupuj směrem nahoru.

Čím odličování zakončit

Důležitá je konečná hydratace. Používej krém podle typu své pleti. Na suchou, citlivou a normální pleť jsou krémy mastnější, na pleť smíšenou a mastnou jsou krémy spíš gelového základu, lehce vstřebatelné, nemastné.

Ranní očista

Ani ráno nestačí jen promnout oči a obličej opláchnout vodou. K ranním rituálům patři očištění mlékem, které stáhne maz, a tonikem nebo pleťovou vodou, která pleť dočistí a osvěží. Následuje hydratace v podobě pleťového krému.

Na co dát při odličování pozor

V poslední době nám obchody nabízí čistidla a odličovadla v jednom. Je to určitě příjemné zpestření a ušetření času, pleti však moc nesedí. Určitě je ale ráda oceníš na dovolené. K odličování můžeš využít i bavlněné ubrousky napuštěné odličovacími látkami. Ubrousky hezky voní a skoro nic neváží.
Další věcí, na kterou tě chci upozornit, je peeling. Naše pleť je velmi jemná a i perličky obsažené v peelingu ji mohou podráždit. Proto se mu raději vyhýbej, a pokud už máš nějaký doma, využij ho na zbytek těla. Kůže na dalších místech s nimi problémy nemá. Jestli se peelingu prostě nechceš vzdát, kup si raději gomáž na biologické bázi, ta pleť neobrušuje. Používej ji však jen jednou týdně.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář