Ačkoli se léto hlásí zatím jen polehoučku, měly by být sluneční brýle nezbytným doplňkem každého letního outfitu. A jak je vybírat?

avatar

Josefína Marchevková
Jsem milovnice dobrého humoru, červené barvy a sociálních sítí.

UVA, UVB, UVXY,…

Sluneční brýle ale nejsou jen módním doplňkem, jejich úkolem je v první řadě ochrana očí před škodlivým UV zářením, které poškozuje oční čočku a rohovku. Tak jako se mažeme opalovacím krémem, tak sluneční brýle jsou „opalovákem“ pro oči a také pro jemnou pokožku kolem nich a zabraňují tvorbě vrásek, tak na to mysli. A jak je to s těmi úvéčky? Před UVA zářením musí chránit všechny brýle, míra ochrany před UVB zářením se může lišit a měla by u každých brýlí být označena. Dobré je si vybrat brýle polarizované, které chrání před zářením odraženého od lesklých povrchů jako je voda a sníh. Také přizpůsob výběr příležitosti, na kterou budeš brýle používat, na sport jsou potřeba jiné než na procházky v parku.

Nenech sluneční brýle náhodě
Vybrat správné brýle na léto je důležité.
zdroj: c69282.r82.cf3.rackcdn.com

Tvar obličeje jako alfa a omega výběru

Dost teorie, je čas na praxi. Základní pravidlo je, aby horní obruba brýlí byla souběžná s obočím, také přizpůsob barvu obruby s barvou vlasů a obočí, aby nebyly v příliš velkém kontrastu. Okraje brýlí by měly být v zákrytu se spánkovou kostí a také musí brýle dobře sedět na koření nosu. Jak tedy vybrat brýle na běžné nošení, aby slušely? Řiď se hlavně tvarem svého obličeje. Co sluší kulatému obličeji, nesluší oválnému a naopak. Tak jak to tedy je?

Majitelkám kulatého obličeje s plnějšími tvářemi a zaoblenými rysy budou slušet brýle hranaté, klidně i větší velikosti. Pozor si naopak dej na kulaté a příliš velké „mušáky“ nebo i na příliš malé, ty by mohly nadělat medvědí službu.

Nenech sluneční brýle náhodě
Kulatý obličej mají i dvojčata Olsenovy.
zdroj: elle.com

Nenech sluneční brýle náhodě
Neobvykle řešení hranaté sluneční brýle značky Prada
zdroj: elle.com

Těm s vás, které mají obličej ve tvaru srdce, tedy že je nejširší v oblasti spánků a směrem k bradě se zužuje, budou slušet takzvané pilotky, které jsou mezi slunečními brýlemi legendami. Obruba brýlí by neměla být příliš výrazná, nebo by mohla být výraznější pouze horní.

Nenech sluneční brýle náhodě
Pokud máš obličej tvarovaný jako Angelina Jolie, zkus pilotky.
zdroj: elle.com

Nenech sluneční brýle náhodě
Legendární brýle RAY BAN
zdroj: elle.com

Oválnému obličeji budou slušet snad všechny brýle. Zkus cat-eye brýle, které jsou nyní in.

Nenech sluneční brýle náhodě
Olivia Palermo ví, jaké brýle jí sluší. Zkus je taky.
zdroj: elle.com

Nenech sluneční brýle náhodě
Vínové cat-eye brýle značky Valentino
zdroj: elle.com

Pro dámy s hranatým obličejem s ostrými rysy a vystouplými lícními kostmi jsou nejvhodnější brýle kulaté. Vyhnout by ses měla brýlím hranatým, které by tvoje ostré rysy ještě více zvýraznily.

Nenech sluneční brýle náhodě
Pokud máš hranatý obličej, inspiruj se Beyoncé.
zdroj: elle.com

Nenech sluneční brýle náhodě
Bílé kulaté brýle od Stelly McCartney.
zdroj: elle.com

Je tedy jasné, že hlavní, čím by ses měla při nákupu slunečních brýlí, není to, abys udělala parádu na koupališti, ale aby ochránily tvoje oči. A také, a to je podle mě také důležité, zabránily vzniku vrásek kolem očí, které tě sice nemusí trápit teď, ale za pár let už možná můžou. Ale nalhávat si nebudeme, aby slušely, je podstatné. Tak pokud ještě nemáš svojí letní výbavu kompletní, tak vyraz do optiky.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , , , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář