Nepříznivé vlivy, které ovlivňují stav vlasů a poškozují je, by se nedaly spočítat na prstech jedné ruky. Z každých stran útočí různí škoditelé, které zapříčiní to, že vlasy postrádají svůj lesk, zdraví a sílu.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Nepříznivé vlivy, které ovlivňují stav vlasů a poškozují je, by se nedaly spočítat na prstech jedné ruky. Z každých stran útočí různí škoditelé, které zapříčiní to, že vlasy postrádají svůj lesk, zdraví a sílu. Vlasy jsou ozdobou každé ženy a proto je nutné, vytasit dobré zbraně proti nežádoucím ovlivňovatelům jejich stavu a udržet si krásnou a zdravou hřívu.

Barvy na vlasy baví a jsou fajn díky fantastickým výsledkům. Ovšem tyto chemické barvy struktuře vlasů celkově nesvědčí.

Barvy na vlasy jsou fajn díky fantastickým výsledkům. Ovšem tyto chemické barvy struktuře vlasů nesvědčí.

Nevyhnutelné venkovní vlivy

Vítr je jedním z viníků, kteří nepříznivě ovlivňují stav vlasů. Vlasy se následkem větru více lámou, třepí a stávají se hrubší. Proto je nutné vlasy proti větru ochránit. To můžeš buď s vhodnou pokrývkou hlavy, nebo kapucí. Mimo to však také pomůže svázání vlasů do culíku, ale raději jemně, nebo skřipec. Další v řadě je sluníčko, které je sice svým způsobem zdravé, ale bohužel příliš neprospívá tvým vlasům. Vlasy mají větší tendenci se vysoušet a lámat, tudíž se styling vlasů podobá spíše suché slámě. Proti sluníčku se dá bojovat dvěma způsoby. Buď vyzkoušíš speciální přípravky, které mají vlasy ochraňovat proti slunečnímu záření nebo zvolíš pěkný klobouk či šátek, které vlasy ochrání. Rozhodně na ochranu vlasů proti slunci nezapomínej, jinak by se mohlo stát, že bude trvat dlouho, než je dáš zase do kupy. Na vlasy také špatně působí chlorovaná a slaná voda. Po koupání je tedy důležité, abys ze svých vlasů vymačkala vodu a v případě slané vody je důkladně vytřela ručníkem. Tímto způsobem se jejich poškození o něco minimalizuje. Následně při večerním koupání vlasy omyj regeneračním šampónem, použij i kondicionér nebo vlasový zábal, což jim velmi prospěje.

Fénování bez ochrany

Příliš suchý vzduch a časté foukání tvé vlasy moc nepotěší. Při častém fénování ztrácejí svou sílu, vysoušejí se, lámou a také třepí. Ze všeho nejvíce to však odnášejí konečky, jelikož jim chybí přirozená mastnota, která většinou pobývá na počátku vlasů. Pokud jsou konečky velmi poničené, nepomůže nic jiného, než na ně vytasit nůžky. Nejlepší metodou, jak vlasy ochránit proti zničení od fénu je jednoznačně jeho nepoužívání a sušení vlasů přirozeným způsobem. Bohužel tohle však není mnohdy reálné, jelikož málokdy je k mání dostatek času. Proto při fénování použij ochranné prostředky na vlasy, které jejich zničení předejdou, a pravidelně používej různé vlasové zábaly.

Ach ta zrádná chemie

Barvy na vlasy baví a jsou fajn díky fantastickým výsledkům. Ovšem tyto chemické barvy struktuře vlasů celkově nesvědčí. Časté barvení vlasy znekvalitní, vysoušejí se a stávají se méně odolné. Řešením je pak konec s obarvováním, což mnohé milovnice barvení příliš nepotěší, nebo je na místě změna typu barvy. Ke zmírnění možného poničení vlasů můžeš použít místo barvy barvící šampón nebo si vytipovat takový typ, který obsahuje vyživující a vitamínové látky. Zapomínat bys také neměla na pravidelné vlasové masky a především kondicionéry pro barvené vlasy, které svůj účel vždy perfektně splní.

Velké množství stylingových přípravků

Bez stylingových přípravků se skoro žádné vlasy neobejdou, ale zase jich nesmí být až příliš. Pokud si na vlasy napatláš tuny různých stylingových přípravků se strong efektem, jejich zdraví to zaručeně nesvědčí. Vlasy nemohou přirozeně dýchat a přemíra těchto výrobků pak může zanechat nepěkné následky. Možností může být změna výrobků, kdy si vybereš ty “lehčí” typy, které vlasy tolik nezatěžují. Ovšem tou nejlepší volbou je snížit počet aplikovaných stylingových přípravků a naráz používat maximálně dva. Přirozené vlasy bez stylingových přípravků mohou přeci i tak vypadat úchvatně.

I česání dělá své

Je pravdou, že nebýt hřebenů a kartáčů, vypadaly bychom jako lidé z pravěku. Ovšem nic se nemá přehánět. Pokud máš vlasy více zacuchané a snažíš se je rvát do úplného rozčesání, rozhodně dobře neděláš. Jestli jsou tvé vlasy zacuchané, s rozčesáním zacházej velmi opatrně, jinak dojde k jejich polámání. Celkově se však vlasy nemají česat za sucha, ale za mokra, kdy při umytí vlasů použiješ kondicionér na snadnější rozčesání. Použít můžeš i bezoplachový kondicionér na suché vlasy, díky němuž se podstatně sníží poškození vlasů.

Nesprávná skladba jídla

I nesprávná skladba jídla či drastická dieta působí na vlasy opravdu neblahým vlivem. Je to tím, že tělu nedopřáváš potraviny obohacené o minerály, vitamíny a další výživné látky, které se podílí na zdraví vlasů, nehtů a celkově těla samého. Vlasy se pak stávají nevýrazné, nelesknou se a celkově nepůsobí zdravým dojmem. Do jídelníčku bys tedy měla zařadit ryby, mléčné výrobky, luštěniny, ořechy a mnoho dalších dobrůtek, které tvým vlasům dodají ztracenou energii.

Nápor po zábavě

Mnohé večírky, diskotéky, ale i obyčejné posezení či obdobné zábavy se mnohdy neobejdou bez vydatného kouře, který je pro vlasy velkým ničitelem. Pokud dorazíš z takové zábavy a jdeš rovnou do postele, rozhodně dobře neděláš. Vlasy pod nánosem kouře, potu a další špíny nemohou dýchat a svou krásou tě následně rozhodně neodmění. Proto se vždycky snaž vlasy umytím zbavit těchto nečistot a dej jim prostor k dýchání.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Andrea Malichová

    Martino, já souhlasím. Donnu beru druhy mesic a uz ted vidim rozdil. I na Vánoce si přejí balení pod stromeček, jsou tam teď nové náušnice a je silnější.

  • Martina

    Je jasné ze bez fénovaní a žehlení by byly vlasy mnohých zdravější, ale někdy nejde jinakJ. Proto bychom měli vláskům dodávat živiny. Já jsem moc spokojená s vitamíny DonnaHair. Nejen, že vypadají zdravěji, ale také začaly daleko rychleji růst.