Make up, pudr či řasenka – líčení je v současné době trend, kterému podlehlo mnoho mladých i starších dívek. Jen málokterá z nás se tomu vyhýbá, naopak se svou výbavičkou experimentují, snaží se zapůsobit, vypadat dospěleji a krásně.

avatar

Lucie Rothanzlová
Blogerka a autorka magazínu Proslecny.cz.

Make up, pudr či řasenka – líčení je v současné době trend, kterému podlehlo mnoho mladých i starších dívek. Jen málokterá z nás se tomu vyhýbá, naopak se svou výbavičkou experimentují, snaží se zapůsobit, vypadat dospěleji a krásně. Není divu – která z nás to nechce? Ale možná tou snahou se stane, že se to tak úplně nepovede, uděláš chybu a svému obličeji a vizáži, tím jen ublížíš. Nestává se to zrovna málokdy – mladé holky rády zkoušejí nové věci a na ulici můžeš potkat různé make-upové výtvory. Takže tady je seznam věcí, kterým by ses určitě měla vyhnout!

Různé experimenty s kosmetikou a líčením nemusí dopadnout vždy dobře. Chceš vědět, jak se vyvarovat největším chybám?

Různé experimenty s kosmetikou nemusí dopadnout vždy dobře. Chceš vědět, jak se vyvarovat největším chybám?

Důležitý základ – make up a pudr

Pokud chceš začít používat i samotný make up, dávej pozor hlavně na to, jaký typ si vybereš. Odstín by měl být naprosto totožný s odstínem tvé pleti – kvůli tomu jsou v drogériích testery, takže ty rozhodně použij! Jakmile totiž použiješ odlišnou barvu, působí to dojmem nepřirozené masky a to doufám, žádná z nás nechce. Stejně tak pozor na pudr. Hodně dívek nechce používat make up, aby si prý „neničily pleť“ a tak pleť popráší jen pudrem. Obrovská chyba! Pudr do sebe vsakuje přebytečnou vlkhost, takže tvou pokožku vysuší a ty si ji za pár let, takovým líčením zničíš. Dříve přijde tvorba vrásek, tvá pleť nebude kvalitní – proto na samotný pudr zapomeň!

Výrazné oči vs. Výrazné rty

Pokud chceš, aby tvé líčení bylo trošičku výraznější a propracované, vždy by jsi měla zauvažovat nejdřív nad tím, co upřednostníš. Namaluješ více oči nebo rty? Pokud jsi nerozhodná a silně si nalíčíš oči a pak i extrémně barevně i rty, budeš působit spíše jako omalovánky. Takovéhle líčení je použitelné jen na večer (ples, party, diskotéka, klub), ale často dívkám ani nesluší.

Černá tužka – vnitřní linka

Často na mladých holkách, které s líčením teprve začínají, vidím jednu smutnou věc. Je to jako kdyby na světě neexistovalo nic jiného než černá tužka na oči a i slečny s poměrně malými očima si je s ní obtahují a silně rámují. Měj na paměti, že černá zmenšuje – hlavně pokud uděláš na oku vnitřní černou linku. Proto si pořádně rozmysli, zda to máš vůbec zapotřebí, jestli ti sluší a nedělá ti menší oči či nateklejší obličej.

S řasenkou opatrně

Pokud ti řasenka tvoří různé cucky a řasy ti nepřirozeně obaluje, měla bys jí vyměnit. Pokud si to ale způsobuješ sama, podívej se někdy do zrcadla nebo svá očka vyfoť – možná uvidíš, že kilo řasenky není potřeba a je jen neúhledné a občas i odpuzující. Pokud chceš vyniknout přirozeným líčením, měla by ti stačit jedna až dvě vrstvy řasenky a klidně k dotvarování řas použij kleštičky, které seženeš v každé drogerii za relativně nízkou cenu.

Méně je někdy více

Tohle by sis měla uvědomit jako první věc, když začneš s líčením, hlavně s tím denním. Make-up, korektor, tužka na oči – to neslouží k tomu, abys svůj obličej zakryla, schovala. Takové kosmetické vychytávky naopak slouží k zakrytí drobných chybiček a podtrhnutí tvé přirozené krásy. Každá slečna může být (a je!) krásná… I bez tuny líčení!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář