Zajímáš se o kosmetiku a ráda zkoušíš nové věci? Máš ráda kvalitu za fér ceny? Představuji ti značku E.L.F., kterou jsem podrobila velmi detailnímu zhodnocení.

avatar

Katka Pešavová
Mezi její zájmy patří cestování, filmy a převážně móda a psaní.

Průřez značkou

E.L.F. = EyesLipsFace je americkou značkou nabízející dekorativní kosmetiku a pomůcky rozdělené do tří řad (základní, minerální a profesionální). V současné době u nás není dostupná v žádném kamenném obchodě, proto při honbou za kosmetickými poklady navštiv e-shop elfkosmetika.cz, který je výhradním dovozcem a tvé požadavky určitě uspokojí. Díky E.L.F. ti právě dnes můžu nabídnout objektivní recenzi přípravků, které nám tato značka poskytla. Doufám, že pro tebe bude více než přínosem.

Výběr ze značky E.L.F.
Značka E.L.F. se zaměřuje na výrobu dekorativní kosmetiky za nízké ceny

Velké paletky

STUDIO Paletka 100 očních stínů – na první pohled mě rozhodně zaujala pestrobarevnost a velký výběr barev a odstínů. Při podrobném prozkoumání ze mě nadšení mírně opadlo. Některé stíny mají intenzivní barvu, některé ne, proto je vytváření kouřových očí a stínování obtížnější. Ovšem se skvělými bázemi lze tento problém vyřešit. Podobný názor mám i na paletku 32 stínů STUDIO a paletku Night on the town. Výjimkou je paletka ve tvaru knížky s názvem Little black Beauty book, kolekce warm, která mě potěšila teplými odstíny velmi pigmentovaných stínů a výraznými odstíny rtěnek, ze kterých jsem byla naprosto unešená. Rtěnky jsou syté a objevují se zde barvy červené, hnědé, burgundy i s nádechem do fialova. Líčení je jednodušší díky aplikátoru, který je součástí balení, stejně tak jako malé zrcátko.

Paletka 100 stínů
Paletka se vyznačuje velkou nabídkou barev očních stínů

Báze pod oční stíny

Primery pod oční stíny jsem vyzkoušela celkem tři a to odstíny Champagne, Pearl a Nude z řady Essentials. Jejich cena je 39 Kč. Upřímně jsem tedy nečekala žádné velké divadlo, ale opak byl pravdou. Neskutečně mě překvapil přirozený odstín Nude, který dokonale splynul s víčkem, stíny vypadaly živější a opravdu držely na svém místě celý večer. Stejný účinek mají i další dvě báze, rozdíl je jen v barvách. Pearl je lehce bílý a oko krásně rozjasní, odstín Champagne je hnědý s třpytkami, takže pod bronzové líčení naprosto ideální.

Primery, tužky, štětce
Malé stíny do kabelky se vždycky hodí

Linky, tužky na oči, řasenka

Krémové černé linky (STUDIO) – mají krásné, bytelné, skleněné balení včetně štětečku. Dobře se nanáší, mají sytou černou barvu a na stínech drží jako přibyté. Těmto linkám dávám jednoznačně zelenou a doporučuji.
Ze základní řady jsem měla možnost vyzkoušet černou a zelenou tužku na oči. Obě mají hutnou barvu se stříbrným shimmerem. Já osobně při výběru tužek kladu důraz na výdrž, protože není nic horšího než mít po hodině černé kruhy kolem očí od nekvalitní tužky. S touto tužkou od E.L.F. se ti to však stát nemůže.
3v1 Řasenka – když jsem uviděla tuto řasenku, rozhodně mě překvapil netradiční kartáček a zároveň ve mně vyvolal jisté obavy z aplikace. Opět ale velké překvapení. S řasenkou se lze snadno dostat až do koutku oka, řasy zvýrazní a prodlouží. Navíc skvěle drží a nedrolí se, což ocení každá z nás.

Gelové oční linky
Gelové oční linky ve skleněném balení

Tvářenka a bronzer

Tuto paletku si nemohu vynachválit. Někdy je opravdu těžké najít barvy, které ladí k našemu obličeji. Tvářenka v této paletě má nádhernou jemnou růžovou až starorůžovou barvu, se kterou se skvěle vykonturují líčka. Bronzer neobsahuje žádné třpytky. Je trošku tmavší, pro světlou pleť nebude zrovna nejlepším produktem, ale já jsem s ním velmi spokojená. Vyzdvihnout bych chtěla také pevné, elegantní balení, kterým se řada STUDIO vyznačuje. U základní řady takto kvalitní balení nehledej.

Paleta, řasenka
Řasenka s paletkou jsou nezbytní pomocníci

Minerální stíny

Kdo miluje třpytivé věci, přijde si na své u minerálních stínů MINERALS Spring 2012. Balení obsahovalo 3 krabičky v bronzových odstínech. Stíny by měly obsahovat vitamíny A, B, C a E, které hydratují pleť a minimalizují vzhled jemných vrásek. Stíny jsou práškové, tudíž při aplikaci je nutná opatrnost. Líčení s nimi ale stojí opravdu za to. Hned jsem si oblíbila nádherné odstíny hnědé se zlatavými třpytkami, které na očích vypadají opravdu dokonale.

Minerální oční stíny
Minerální oční stíny jsou velmi pigmentované

Nevýhoda na závěr

Každá značka má svá pro i proti, proto i E.L.F. má malé chybičky. Jako jednu z hlavních nevýhod bych považovala absenci českých návodů a popisků u produktů. Balení jsou kompletně v anglickém jazyce, proto složení, účinky a návody na použití najdeš pouze na českém e-shopu. Jako vždy i v tomto případě platí, že pokud investuješ více peněz, můžeš očekávat lepší kvalitu. Rozhodně tedy doporučuji řadu STUDIO před řadou základní i přesto, že i v ní můžeš nalézt výrobky, které stojí za vyzkoušení.

Rtěnky jsou velmi syté a drží
Rtěnky jsou velmi syté a drží

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • heelinka

    Ja nakupuji veci jako kosmetiku na notinu :-)