Přes ostražité oko módních návrhářů se občas dostane do krabičky s nápisem „In“ v našem podvědomí věc, která je příšerná. No vážně – gumové boty (tzv.

avatar

Hanka Zahradníková
Píše nejraději o módě a nekontrolovaně zbožňuje také čokoládu.

Přes ostražité oko módních návrhářů se občas dostane do krabičky s nápisem „In“ v našem podvědomí věc, která je příšerná. No vážně – gumové boty (tzv. croksky), které kromě deformování plosek vytváří dojem, že naše nohy jsou velké jako u animovaného dinosaura? Nebo legíny, které nikomu nesluší?

Jaké módní výstřelky jsou pro náš vzhled a okolí už na první pohled nebezpečné?

Jaké módní výstřelky jsou pro náš vzhled a okolí už na první pohled nebezpečné?

Gumové příšernosti za tisíce

Boty Croksy měly v roce 2002, kdy byly poprvé vyrobeny, nalinkovaný přesný osud – jejich účelem mělo být použití do sprchy. Svého majitele tak měly chránit před nejrůznějšími plísněmi a podobnými potvůrkami. Ke škodě nás všech byly však tyto boty – respektive jejich výrobci – ambicióznější a zanedlouho se croksy dostaly i z teritoria veřejných sprch. Od té doby je pro mě nepochopitelné množství lidí nosí nejen na zahrádku, ale i do práce nebo do školy. Ničí si tak nohy a ještě vypadají příšerně. Další šokující skutečností pro mě byl fakt, že za takové originál croksky si zaplatíš minimálně tisícovku – a to ještě bez dalších užitečných a hluboce sofistikovaných ozdůbek a přívěšků. Za croksovou zimní výbavu pak dáš ještě o něco víc.

Legíny – druhá kůže včetně celulitidy a nedokonalostí

Abych věci uvedla na pravou míru, myslím, že legíny samy o sobě jsou bezva nápadem – pohodlné, prodyšné a upnuté…ideální podmínky pro sportovní oděv. Stejně jako botám z gumy se jim však podařilo prolézt i do ulic a snad ještě výš. Nosí se s minisukněmi (čímž ruší význam minisukně), pod kraťasy (proč pak nezvolit rovnou delší kalhoty?) nebo úplně v nejhorší variantě – jen tak samotné s krátkým tričkem. A sama asi víš, že to nesluší téměř nikomu: zakulacenější postavy ( i kdyby vysportovaně zakulacené) v tomto modýlku vypadají ještě zakulaceněji a naopak hubené slečny vypadají jako anorektičky těsně před ozdravnou kúrou. Navíc každá máme nějakou tu vadu jako povislý zadeček nebo celulitidu, kterou obvykle chytře schováme pod oblečení. Legíny ji však spíše zvýrazní… Abych ale legíny jen nepomluvila, myslím, že s některými delšími vršky jako je třeba tunika vypadají v některých případech pohodově a příjemně.

Proklatě nízké kalhoty jsou sexy? Jak kdy!

Jasně, už docela dlouho se nosí spíše níže posazené kalhoty. Má to jistě své výhody – stehna v nich vypadají hubenější a taky tě netlačí do břicha, když to přeženeš s obědem. Přesto díky nim vznikají příšerné pohledy: vážně si dneska ještě někdo myslí, že špek břišní sunoucí se přes pásek je sexy? Nebo že zadek lezoucí tak, že si ho můžeme prohlédnout skoro v celé jeho kráse je žádoucí? Myslím, že pokud zvolíš doopravdy hodně bokové kalhoty, je namístě je doplnit delším svrškem. Všechny názory uvedené zde jsou samozřejmě jen mou domněnkou. Máš na některou z těchto věcí jiný pohled? Napiš do komentářů!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Aný

  Crocsy se mi nelíbí, ale jsou prý velice pohodlné a nohy neničí. Originály stojí tolik protože jsou prostě asi holt kvalitnější než nějaké šusky z tržnice. Když jsou legíny jednoduché, černé, nohy se strčí do bot a nandá se na ně sukně nebo dejme tomu kraťasy (i když to bych nenosila), tak mi to nepříjde příšerné… Mě je to tedypohodlnější, protože nemám moc v lásce silonky, pořád někde nešikovně lezou… Mám taky jedny výrazné legíny. Jsou úžasné, puntíkaté a i s krátkým tričkem vypadají dobře protože jsou prostě hodně výrazné…ale každý má na to jiný názor.

 • Cassie

  S těmi legínami souhlas, je to hnus, když si k tomu slečny vezmou krátké tričko, je to naprosto asexuální a obzvlášť,když to ještě někomu vytvoří “camel toe”. Doufám,že tahle móda brzy odezní, takhle bych nejraději po městě chodila s klapkami na očích..

 • Kixie

  Souhlasím s Andreou – originál Crocs jsou spíš zdraví nohou prospěšné, navíc byly inspirovány botami na lodě – nenasákávají vodu a hlavně nekloužou. To samé zbylé dva komentáře – legíny jsou super, když je teda nemá 200kilové prase…

 • lulu

  tak s leginama nesouhlasim, prave ze hezky upnou a vytvarujou postavu. to, ze si je beroou i 200kilove slecny a mysli si, ze jim to pomuze za to ty leginy nemuzou. a co se crocsek tyce je to tak napul, nejsou nejhorsi, ale kdyz mate velkou nohu fakt vypadate jako dinosaurus

 • Margot

  Nevím proč by to mělo vypadat divně,když si dám legíny a na to kraťase nebo sukni. Stejně tak ty krosky (sice je nenosím,protože se mi nelíbí),ale spolužáci je mají jako přezůvky do školy nebo někdo je nosí na zahradu a nezdá se mi,že by to bylo něco strašného. Stejně tak ty nízké kalhoty…no bóže nikdo nemůže za to,že když se ohne tak mu jde vidět prdel. Než se já ohnu tak si kalhoty povytáhnu…a že někomu lezou malé špíčky…vždyť je to normální každý nemůže byt anorektik… s článkem ani trochu nesouhlasím.

 • http://www.nikkiweb.blog.cz Nikki Endorphine♥:)

  naprosto souhlasím :) hlavne s tema legínama…

 • http://style-in-cube.blogspot.com Andrea

  Až na to, že odborníci ohodnotili boty Crocs jako zcela nezávadné a nijak neničící klenbu, ani celkovou stavbu chodidla. Naopak svou pružností podporují správný vývooj nohy a držení těla.