Co se vám vybaví, když se řekne klobouk? Mně britská královna. Alžběta II. je opravdu známá svou oblibou klobouků. Není sama, jen si vzpomeňte na britského předsedu vlády Winstona Churchilla (premiér v období 2. světové války). Angličané to asi mají tak nějak v krvi. Přestože jsou s námi klobouky už pěknou řádku let, jsou stále in.

avatar

Eva
Zajímavý článek je jako příběh plný napětí.

Co se vám vybaví, když se řekne klobouk? Mně britská královna. Alžběta II. je opravdu známá svou oblibou klobouků. Není sama, jen si vzpomeňte na britského předsedu vlády Winstona Churchilla (premiér v období 2. světové války). Angličané to asi mají tak nějak v krvi. Přestože jsou s námi klobouky už pěknou řádku let, jsou stále in. Dnes existují v mnoha pánských i dámských variantách. K jaké příležitosti se ale hodí a k čemu je nosit?

Vzít si ven extravagantní klobouk, to už chce pořádnou dávku odvahy. Co takhle zkusit černou klasiku?

Vzít si ven extravagantní klobouk, to už chce pořádnou dávku odvahy. Co takhle zkusit černou klasiku?

Druhy klobouků a kde je sehnat

Klobouků seženeš různé typy. Klasický černý v pánském stylu, letní slaměný, buřinky, westernové klobouky i různé kreace, co se týče tvaru i barvy. Nejlevnější z nich se dají sehnat už kolem 100 Kč. Horní cenová hranice se však pohybuje relativně vysoko, i několik tisíc. Klobouky koupíš ve specializovaných prodejnách, na internetu nebo i v obchodech jako je New Yorker, Takko, H&M a další. Bohužel tady mívají často jen jednu univerzální velikost.

K čemu se hodí?

Správný klobouk udělá i z obyčejného a nudného outfitu originální a nepřehlédnutelný. Jestli sis toho totiž všimla, po ulicích neběhá zrovna moc lidí v klobouku. Pokud tedy máš dost odvahy, zařaď klobouk do tvého šatníku. Kombinace jsou libovolné, přesto mám pár rad.

Černá v pánském stylu

Klobouk v pánském stylu (černý)-hodí se k elegantnějšímu oblečení. Zkus ho vzít k saku a lodičkám nebo jednoduché košili. Odvážnější mohou ukrást bráchovi kravatu. Je vhodný i do společnosti, skvěle doplní i tzv. malé černé. Jestli ti černá připadá moc usedlá, ovaž klobouk barevnou saténovou stuhou dle libosti.

Léto u vody nebo ve městě?

Letní klobouk se širokou krempou (okraj klobouku)- v létě tě stylově ochrání před sluníčkem. Nepostradatelný na pláži či u bazénu, ale hodí se i do města k dlouhým lehkým šatům, šortkám nebo overalu.

Wild Wild West

Westernový klobouk je vhodný jako doplněk k volnější kárované košili i světlé halence s třásněmi v podobném stylu. Pokud se zajímáš o koně, určitě si ho vezmi do stáje, oceníš to zejména na poledním slunci. Závěrem chci zmínit také divoké a extravagantní klobouky, protože jejich kombinování už není úplná legrace. Nemůžeš je vzít úplně ke všemu a všude. Nejlépe vyniknou na nějaké společenské akci, nepostradatelné jsou na koňských dostizích. Ale tam se asi tak často nedostaneš, nebo snad jo?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář