Představ si, že ráno vstaneš, odebereš se do koupelny, jenže tam ti náladu okamžitě zkazí pohled na tvůj obličej. Celá zděšená zakleješ nad pupínkem, který ti přes noc vyrašil na nose. Pod obočím máš od dětství také malou jizvičku, kterou tolik nenávidíš.

avatar

Aneta Prozrová
Zajímá se o zdravý životní styl a duševní očistu.

Představ si, že ráno vstaneš, odebereš se do koupelny, jenže tam ti náladu okamžitě zkazí pohled na tvůj obličej. Celá zděšená zakleješ nad pupínkem, který ti přes noc vyrašil na nose. Pod obočím máš od dětství také malou jizvičku, kterou tolik nenávidíš. A co ty pytle pod očima? Co ty milióny pih na tvářích? Jen klid, make-up všechno jistí…

Pro některé ženy je absolutně nepředstavitelné vynést koš bez dokonalého nalíčení.

Pro některé ženy je absolutně nepředstavitelné vynést koš bez dokonalého nalíčení.

Nech pleť občas odpočinout!

Zamysli se – máš opravdu potřebu se malovat každý den? Nepřipadá ti příliš zbytečné na sebe “patlat” tuny líčidel i přesto, že zůstáváš celý den doma? Mnohé z nás berou make-up něco jako svůj štít, za který se mohou kdykoliv schovat. A to je škoda. Kolik holek si dnes odřekne koupaliště jen kvůli tomu, že by se jim roztekl make-up a každý by zahlédl jejich vyfantazírovaná prasečí očíčka? Nemálo. Měla by sis uvědomit, že make-up není tvoje maska. Make-up by měl podtrhnout tvoji přirozenou krásu a ne z tebe udělat někoho úplně jiného. Zkus občas pleti dopřát trochu odpočinku a o víkendu ji namaž pouze hydratačním zklidňujícím krémem. V pondělí bude jen zářit a odmění se ti zdravou barvou.

Nelíčit se neznamená o sebe nedbat

Nosit make-up není povinnost. Vyrazit do ulic nenalíčená není to samé jako vyjít ven mezi lidi s rozcuchanými mastnými vlasy. Pokud se o pleť staráš vhodným krémem a poctivě se o ni dbáš, není se za co stydět. Mnoho holek má potíže vyjít na ulici nenamalované. Cítí se nesvé a příliš nejisté – přesně tak, jako by vyšly ven mezi lidi nahé. Make-up se postupem času sává naši neoddělitelnou součástí. Nauč se mít ráda sama sebe i bez líčidel. Pokud nevyrážíš zrovna do centra města, není třeba se nijak příliš zkrášlovat. Nemusíš být přece dokonalá za každou cenu! Zkus dojít nakoupit do supermarketu, aniž by ses předtím namalovala. Zapomeň na chvíli na make-up, usmívej se a buď si jistá sama sebou – uvidíš, že lidé tě tak budou také brát.

Ani modelky nejsou dokonalé

Proč mají modelky na titulce módních časopisů tak dokonalou pleť? Jak je možné, že na nich makeup tak bezchybně drží? Mnohdy to bývá až k neuvěření, že? Tady se totiž pěkně vyřádili profesionálové a jejich kamarád Photoshop, který si se všemi nedostatky hravě poradil. Ovšem v reálném světě je tomu jinak. Jestliže má modelka na digitálních fotkách sametově hebkou pleť, věř tomu, že ve skutečnosti má k dokonalosti daleko. Nikdo nejsme ideál!

Tónovací krémy

Alternativním řešením, jak vylepšit svojí pleť a vynechat přitom make-up, jsou tónovací krémy. Pleť krásně sjednotí i a navíc ji tak dodáš konečně trochu odpočinku. O víkendu a u bazénu make-up spolehlivě zastoupí. Seženeš je jak v drogeriích, tak i v lékárnách. Vybrat si můžeš podle odstínu i typu pleti.

Tipy:

 • Nivea Visage Young, Tónovací matující emulze pro normální a smíšenou pleť, 149 Kč,-
 • Bioderma Sébium Mat Fluid, Tónovací krém pro mastnou pleť, 360 Kč,- (žádej v lékárně)
 • Vichy Lumineuse, Tónovací krém pro suchou a citlivou pleť, 400 Kč,- (žádej v lékárně)

Bojuj s nedostatky!

Pokud máš pleť opravdu hodně problematickou, vyplatí se investovat do dražších krémů, které seženeš v lékárně, nebo se případně můžeš poradit s dermatologem. Největší chybu totiž uděláš, když se nebudeš o pleť vůbec starat a bez výčitek spoléhat jenom na make-up. Než se tedy začneš líčit, nebuď líná a obličej nejprve umyj mýdlem, vyčisti pleťovou vodou a namaž krémem podle typu tvé pleti. Až teprve potom můžeš začít nanášet make-up. Večer se nikdy nezapomeň odlíčit a to ani v případě, že domů dorazíš z divoké party a budeš padat únavou. Věnuj pár minut čistícímu gelu a pleťové vodě, opět nanes krém a pleť se ti druhý den odvděčí spokojeností.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Vendy

  tak teda pardon, ale buďto jsem divná nebo tenhle článek psala pravá měšťačka :D ráno obličej omeju buď jen vodou nebo čistícím gelem, trochu řasenky, když je nálada, a konec :D poslední dobou mám pocit, že články tady na kámošce všechno zveličujou…a holky, mezi náma, jak moc se chlapům bude zamlouvat rozmazaná řasenka poránu? :D

 • A. Prozrová

  Milá “tajná”,
  v případě acne conglobata a jiných závažnějších kožních onemocnění každodenní používání make-upu zcela chápu. Ale existuje spousta dívek, která má problémy s pletí minimální a přesto svou pleť dennodenně dusí pod vrstvou několikaset tun make-upu, i když to není vůbec potřeba. Znala jsem kamarádku, která se po odlíčení večer na táboře pokaždé schovala do stanu a za každou cenu odmítala vylézt ven. A to má přitom obličej jako “miminko”. V opačném případě těžko léčitelného akné, které navíc zanechává jizvy bych make-up naopak rozhodně doporučila. Mnohdy to dokáže posílit sebevědomí. Každopádně ti držím palce, ať se ti stav pleti co nejdříve zlepší!
  Aneta

 • tajná

  I při acne conglobata?No nebuďte směšní.Kožní možná pomůže trochu,ale ne tolik,abych mohla při pohledu do zrdcadla alespoň doufat že se někomu líbím.Jsou situace,kdy by jste měli uznat,že makeup je prostě potřeba..(Jo mimochodem,než mi odpovíte,najdšte si raději na google acne conglobala a dejte obrázky,pak pochopíte.)