Skvělá kosmetika nemusí být drahá. MUA slibuje překvapující kvalitu, barevnost, pestrost a inovativnost za férovou cenu. Jak obstojí tato značka kosmetiky v praxi?

avatar

Katka Pešavová
Mezi její zájmy patří cestování, filmy a převážně móda a psaní.

Tým kosmetiky Make Up Academy neustálé vymýšlí nové způsoby vytváření fantastických produktů, které budou hrát ve tvé kosmetické taštičce hlavní roli. Většina produktů nepřesahuje cenu 4 liber. I mě nízké ceny zaujaly, proto jsem před několika měsíci zalovila v jejich sortimentu a nyní přicházím s vlastní recenzí.

Undressed paletka

Undressed paletka je největším fenoménem této značky. Často bývá označovaná za levnější variantu Naked paletky od Urban Decay. S paletkou vytvoříš nádherný přírodní look. Obsahuje jak matné odstíny, tak barvy s lehkým shimmerem pro večerní příležitosti. Paletka mě nadchla pigmentací i výdrží. Stíny se krásně nanáší a kryjí již v první vrstvě. Velká prašnost stínů ubírá paletce body, avšak svoji reputaci si vylepšuje bytelným balením se silikonovým aplikátorem.

Undressed paletky
MUA paletka Undressed stojí 3 libry.

Swatch Mua paleta
Paletka obsahuje 12 velmi pigmentovaných stínů.
zdroj: veronika-angelina-coufalova.blogspot.com

Metalické stíny

Musím říct, že MUA stíny celkem umí a nízká cena v tomto případě není indikátorem špatné kvality, právě naopak. Metalické stíny se nádherně třpytí a jako v prvním případě jsou úžasně pigmentované. Cena 3 libry je za toto seskupení čtyř úžasných kontrastních odstínů naprosto směšná.

Metalické stíny
S metalickými stíny vytvoříš krásné kouřové líčení.

Korektor ve štětečku

V tomto případě si na chvíli odpustím slova chvály. Korektor mě zklamal jak odstínem, tak svými vlastnostmi. I ten nejsvětlejší odstín je prostě tmavý, což v této dlouhé zimě není příliš lichotivé. Krytí je velmi nízké, a pokud bys s ním chtěla zakrývat kruhy pod očima, cíleného výsledku nikdy nedosáhneš. Tento korektor rozhodně nedoporučuji.

MUA kosmetika
MUA kosmetika je levná a kvalitní.

MUA rtěnka

Rtěnky mě nadchly hlavně díky svému designu. I když je obal z obyčejného plastu se stříbrným nápisem, líbí se mi multifunkční využití. Spodek rtěnek lze vyšroubovat a uvnitř těchto kalíšků jsou balzámy na rty ve stejném odstínu, jako je rtěnka. Myslím, že balzámy jsou vhodným doplňkem, protože ačkoli jsou rtěnky krásně pigmentované, jsou také vysušující. Popraskané barevné rty ještě nikdy nikoho neoslnily, tak pozor na to.

Rtěnky MUA
Rtěnky mají multifunkční balení.

Lesky na rty

Lesky od MUA jsem vyzkoušela dva a to Intense Glosses a Sheer Lipstick Glos. Ten první mám v nádherném nude odstínu. Svojí konzistencí mi připomíná tekutou rtěnku, navíc nádherně voní po vanilce. S klidným srdcem můžu říci, že tento lesk je mým nejoblíbenějším produktem této britské značky. Druhý lesk je taková klasika, kterou seženeš v každé drogérii.

Na závěr bych chtěla tuto značku doporučit všem, kteří hledají poměrně dobrou kosmetiku za málo peněz. V jejím sortimentu nalezneš jak dobré, tak špatné věci, a je jen na tobě, zda se pustíš do průzkumu této značky.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář