Vogue se zařekl, že na stránky bude umisťovat pouze modelky, které mají zdravé proporce a jsou starší 16 let. A teď se na tohle pravidlo sám vykašlal!

avatar

Petra Kozáková
Fashion milovnice

Módní magazín Vogue opět porušil pravidla, která sám nastavil
zdroj: designscene.net

Zdravotní iniciativa

V listopadovém čísle mexického Vogue se objevila Julie Borawska, které je teprve 15 let. V roce 2012 se Vogue zařekl dodržovat pravidla v rámci zdravotní iniciativy. Mezi pravidla například patří dodržování minimálního věku modelek, kterým by mělo být alespoň 16 let. Stejně tak by mladé dívky měly pracovat jen rozumný počet hodin, měly by mít přísun dostatečného množství pití a jídla a zároveň by neměly být vystavovány stresům během práce, už vůbec by neměly pracovat v noci.

Modelka
zdroj: designscene.net

Vogue na to kašle

Vogue slíbil, že pravidla bude dodržovat, ale už teď je jasné, že móda má před zdravím mladých dívek přednost. Jak jinak si totiž vysvětlit, že magazín pravidlo s věkem včetně případu s Borawskou porušil již minimálně třikrát. Vogue se sice vždy od focení mladé modelky distancuje a říká, že s focením neměl nic společného, ale tomu lze jen těžko uvěřit. Redakce a vedení moc dobře ví, koho si pouští na stránky a věk modelky lze velmi snadno dohledat.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář