Skoro každý článek na internetu je o tom, které oblečení teď letí a které prostě musíš mít. Za krásu se trpí, ale je to opravdu za potřebí? Většina dívek si ani neuvědomuje, co takové špatné oblečení může v budoucnu způsobit. Článkem se zaměřím na to, které oblečení tvému zdraví neprospívá a na co si dát při oblékání pozor.

avatar

Maruška Hušáková

Skoro každý článek na internetu je o tom, které oblečení teď letí a které prostě musíš mít. Za krásu se trpí, ale je to opravdu za potřebí? Většina dívek si ani neuvědomuje, co takové špatné oblečení může v budoucnu způsobit. Článkem se zaměřím na to, které oblečení tvému zdraví neprospívá a na co si dát při oblékání pozor. Stejně tak budu ráda, když sama upozorníš na nějaká další módní nebezpečí.

Pro krásu se v dnešní době možná trpí mnohem víc, než je ve skutečnosti třeba. Objev hlavní nepřátele zdraví!

Pro krásu se v dnešní době možná trpí mnohem víc, než je ve skutečnosti třeba.

Kalhoty u kolen

Vezmi si například takové uplé bokové džíny. Ani netušíš, co to dělá s tvým břichem, zadečkem a boky. Jak by určitě řekly tvé babičky nebo dokonce některé maminky, správné kalhoty mají být pěkně až do pasu, nad pupek, nejlépe volné, ale vůbec ne uplé, jako je to teď zvykem. Uplé kalhoty jsou ty, ve kterých si sotva sedneš a když se pro něco ohýbáš, je ti vidět půlka zadečku. Co si o tom myslíš ty? Řekněme si na rovinu, že kalhoty vyšponované až pod prsa nevypadají vůbec hezky. Můj názor je asi takový, že nejlepší cesta je ta střední. Nýbrž, když vybírat kalhoty, tak nejlépe takové, které budou trochu volnější, než uplé tak, že se z nich ani nevysvlečeš. Pamatuj na to, že při vybírání oblečení nezáleží na velikosti, ale na tvém pohodlí. Když se budeš cítit hezká, budeš tak i vypadat.

Tanga nejsou vždy sexy

Další módní a zároveň naprosto zdraví škodlivý výstřelek jsou tanga. Nejenže ti nevytvarují tvar zadečku jako normální kalhotky, ale také z hlediska hygieny nejsou vůbec praktické. Takové tanga, ve kterých si zvýrazníš zadeček a přijdeš si více sexy, ti na tvém zdraví vůbec nepřidají. Díky tomu, že na sobě máš jen tenkou šňůrku, bakterie mají mnohem snažší cestu a tak můžeš mít velké potíže například s kvasinkovou infekcí, nepříjemným výtokem a potkat tě může celá řada dalších komplikací. Proto bych tedy tanga raději vynechala a brala je jen ve výjimečných příležitostech.

Poprsí v pohodlí

Stejně jako se správným výběrem kalhotek, tak i na správně vybrané podprsence záleží. Když dospíváš, tvoje prsa se tvarují,rostou a špatným výběrem podprsenky by jsi je za čas nemusela mít podle svých představ. I ze zdravotního hlediska je lepší si nechat poradit. Je jedno, jestli od zkušené specialistky nebo od někoho zkušenějšího (klidně mamky), ale mysli na to, že se vyvíjíš a jak se o sebe budeš starat teď, tak i tak jednou dopadneš.

Za vše se platí

Vypadá to ale krásně, když nám triko končí nad boky a každým pohybem se nám sune nahoru. Ale věděla jsi, že díky krátkým trikům nemusíš mít jednou v budoucnu děti? Asi jsi od svých rodičů často slýchávala, ať si vezmeš delší triko, že ti mohou nastydnout ledviny. Ale oni mají vlastně pravdu :-) . Zamysli se, jestli ti to za to opravdu stojí a do komentářů pod článek připiš další oblečení, které podle tebe může mít negativní vliv na naše zdraví.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář