Sekáčová móda? Hodí se vůbec k oblečení z druhé ruky slovo móda? Tedy něco, co je právě in, co se nosí, v čem se člověk cítí moderně, příjemně a nevypadá jako hledačka pokladů na smetišti? Nakupování oblečení v second handu se někomu protiví, jiní nedají na sekáče dopustit. Každopádně tahle móda není žádná potupa.

avatar

Petra Nachtmanová

Sekáčová móda? Hodí se vůbec k oblečení z druhé ruky slovo móda? Tedy něco, co je právě in, co se nosí, v čem se člověk cítí moderně, příjemně a nevypadá jako hledačka pokladů na smetišti? Nakupování oblečení v second handu se někomu protiví, jiní nedají na sekáče dopustit. Každopádně tahle móda není žádná potupa. Zamířit pro oblečení z druhé ruky si troufají i slavní lidé. Móda s levným oblíkáním je přitahuje a snaží se ulovit originální kousky do svých šatníků, které by jinde nesehnali.

Nemáš moc peněz, ale přesto potřebuješ něco nového na sebe? I v second handu můžeš objevit módní poklad.

Nemáš moc peněz, ale přesto potřebuješ něco nového na sebe? I v second handu můžeš objevit módní poklad.

Poklady se musí hledat

Second hand je poměrně rozšířený druh obchůdku. Najít si ten správný a vyhovující zabere trochu času, ale pak se do svého vyvoleného můžeš vracet a brát sekáčové módní výstřelky útokem. Samozřejmě se musíš naveženým zbožím, většinou ze západních zemí, pěkně prohrabat, dobře vybírat a řádně prohlédnout. Není umění si za padesát korun koupit flekaté tričko nebo kabátek s jedním chybějícím originálním knoflíkem, cvočkem nebo sponou. Někdy lze objevit značkové oblečení a je tady móda za pár korun, a to se jistě vyplatí. I když móda neznamená jen značku, svoji hodnotu mají vyšívané plédy, háčkované čepičky, oblečení s našitými korálky nebo jedinečně zdobené pásky.

Second hand – móda za pár kaček

Velká výhoda hrabání a uloveného kusu je, že se s ním tak snadno nesetkáš na kamarádce. Před koupí si rozhodně vše vyzkoušej a popřemýšlej, jestli má cenu věc upravovat, přešívat popř. se pokusit o dokonalé vyčištění. Někdy je lepší počkat, co přivezou příště. Oblečení ze second handu můžeš kombinovat s novým dražším a určitě okolí překvapíš pěkným outfitem. Za super ceny v sekáči pořídíš i mnoho doplňků – korálky, náramky, kabelky, šátky, šály a pásky. Hodit se může i třeba jen část vyhlídnutého kusu – zvláštní knoflíky, zajímavé lemování, krajkový límec.

Móda z hrabárny

Oblíbené jsou pro všechny, co se rády přehrabují v oblečení, tzv. hrabárny. Jakmile se na ujednaných místech objeví nové zboží, je tam dost narváno a nezbývá čas si vše dobře prohlédnout. Nejlepší je přijít vybavena velkým igelitovým pytlem, tam si házet vše, co tě na první pohled zaujme, a než půjdeš platit, prohlídneš si jeden kus po druhém a důkladně zvážíš, jestli se tenhle úlovek vůbec hodí do kolonky „moje skvělá móda“. Hrabárny jsou poměrně levná věc, kusy oblečení seženeš od deseti kaček. Prodává se i móda z hrabárny na váhu, například padesát korun za kilogram zboží.

Čistota především

Obchody s obnošeným oblečením musí nabízet pouze chemicky ošetřené šatstvo. Nemusíš se tedy obávat, že je zdejší móda špinavá. I tak je důležité si před nošením nový přírustek do šatníku vyprat, už pro lepší pocit. Pokud tě odrazuje hrozné hrabání v krabicích či regálech, můžeš vyzkoušet internetový second hand, doporučit mohu například MegaSecondHand.cz, který má opravdu velký výběr a kvalitu nabízeného zboží. U každé položky najdeš dostatek fotografií a detailní popis, takže tě při rozbalení zboží doma nečeká žádné nemilé překvapení. Výhodou sekáče online je také pravidelná aktualizace a s tím spojené hromade trendy novinek. Při platbě převodem můžeš navíc výrazně ušetřit za poštovné, od určité částky ho neplatíš už vůbec. Nakoupit opravdu hezké oblečení můžeš během chvilky!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • http://kajina-s.blogspot.com/ Kájina

    Mě to přijde normální. Nakupuji i u vietnamců a to například džíny, boty a bundy ad… Příjde mi uplně jedno jestli si na sebe dám kus látky od vietnamců nebo například z New Yorkeru. Má tričko z HAM a vedle cedulky na které je napsano by HAM je další cedulka MADE IN CHINA =D což mě docela pobavilo když sem si to přečetla =D

    kajina-s.blogspot.com/