Na prvních mikinách byl Mickey Mouse. Doba se mění a ty se můžeš podívat, jaké mikiny na tebe čekají letošní podzim.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Dámské mikiny

Nejen praktická funkce

S podzimem k nám zavítalo i chladnější počasí. S tím souvisí i nutná obměna letních šatníků. Postupně vytahujeme mikiny, svetry, bundy a kabáty, abychom se zahřáli a byli v teple i v chladivých dnech. Teplé zimní oblečení však neplní jenom praktickou funkci – to platí zvláště o mikinách. Značková dámská mikina dodá styl tvému outfitu, především v případě, že patříš k dívkám vyznávajícím sportovní módu. Pozor, pořídit se však dá i mikina v ležérním tónu a v široké nabídce se dá vybrat i mikina elegantní. Záleží jen na tom, pro kterou dámskou mikinu se rozhodneš. Vraťme se však na začátek. Zajímá tě, kde se vlastně mikiny jako nedílná součást aktivní módy vzaly? Dámské a pánské značkové mikiny mají v tomto eshopu.

Dámské mikiny

Mikiny – jak to začalo?

První mikina vznikla jako specifický typ svetru. Oproti tradičnímu pulovru nabízely mikiny širší využití, praktičtější střihy a především nové materiály. Samotné slovo „mikina“ je odvozeno od slavné disneyovské postavičky Mickey Mouse, krátce jen Miky. První mikiny totiž zdobila právě tato kreslená postavička. Tehdy šlo především o mikiny – tzv. unisex nebo mikiny pro muže, které se užívaly i jako dámské mikiny. Užívání pojmu mikina se rychle rozšířilo a zobecnělo, stejně jako nošení mikin.

Dámské mikiny

Nástup designu

Dnes mikinu zdaleka nezdobí pouze dětské motivy, ačkoli s postavičkami legendárního Walta Disneye se setkáváme dodnes. Půjde-li o dámskou mikinu v současnosti je populární především dětská postavička s logem Hello Kitty. Mezi motivy však najdeme vedle dětských i celou řadu ultramoderních motivů. Nezřídka se setkáváme s nejrůznějším grafickým ztvárněním loga, které je pro každou značku unikátní. Zvláště pro sportovní a skate značky je typické osobité logo, které také osobitým způsobem zdobí mikinu – ať už jde o pánskou či dámskou mikinu.

Dámské mikiny

Mikiny – a co tedy současnost?

Dnes jsou mikiny významným pojmem mezi dámskou i pánskou módou. Pánské i dámské mikiny jsou k dispozici v nejrůznějším provedení, barvách i motivech. Zdaleka již nejde pouze o zmiňované dětské nebo sportovní motivy. Ačkoliv právě sportovní zpracování mikin s důrazem na funkční vlastnosti dnes převažuje. Mezi mikinami však můžeme najít i mladistvé kousky s důrazem na originální motiv, stejně tak i ležérní provedení kladoucí důraz na nevšední střih, dokonalé materiály a případně ozdoby ve formě zipů, kovových prvků apod. Klasikou mezi mikinami jsou mikiny s kapucí, mohou být se středovým zipem nebo bez něho. Často je doplňuje i jedna velká, tzv. klokaní kapsa, tolik typická pro pánské i dámské mikiny. Netradiční střihy mikin pak nabízejí místo kapuce například prodloužený límec, klasický rovný střih dnes může nahrazovat zip šikmý. Na mikiny se dnes užívá celá paleta nejrůznějších výrazných, pastelových i decentních barev, často se dnes také kombinuje několik zcela odlišných barev dohromady. Dámské mikiny z nové kolekce mají ZDE.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář