Krásná dlouhá hříva je samozřejmě přitažlivá, ale letošnímu jaru a létu budou opět kralovat všem známá mikáda. Mikádo nemusí znamenat jen stereotyp, naopak může představovat bránu v inspiraci, díky které si můžeš vytvořit velké množství sexy účesů se zajímavými barvami. Populární budou různé styly účesů, ve kterých si najdeš i ten svůj a které z tebe udělají kočku.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Co takhle zkusit mikádo typu „vstanu a jdu“? Není s ním moc práce a střapaté mikádo s nedbalou elegancí bude zaručeně v kurzu.

Co takhle zkusit mikádo typu „vstanu a jdu“? Není s ním moc práce a střapaté mikádo bude zaručeně v kurzu.

Mikádo, aneb žádná nuda

Mikádo nemusí nutně znamenat jednotvárný hustý účes, který připomíná helmu. Ve střihách se dá velice experimentovat a tak nemusíš vlastnit jen extra krátké mikádo, ale mikádo i v různých délkách vlasů. Přitažlivé budou také nejrůznější asymetrie účesů. Zaručeně in, budou prostříhaná a vzdušná mikáda. I pro letošek budou dominantní přírodní barvy, jako je blond, černá, hnědá i zrzavá, které není na škodu doplnit zajímavým dobarvením, které vytvoří skvělý look. Mikádo si může dovolit kterákoliv žena, takže se do něj můžeš pustit i ty.

Kadeřnice – skvělá rádkyně

Máš v plánu vyzkoušet mikádo a už máš vybraný i nějaký styl? Nejdříve se poraď se svou kadeřnicí, která ti může doporučit buď trochu jiný, přesto perfektní střih, nebo může tvůj vybraný pozměnit tak, aby přesně sedl k tvému obličeji. Rozhodně se poraď i s barvou, která by měla ladit k barevnému tónu tvého obličeje. Řekni jí, jaké máš představy a co bys ráda vyzkoušela, aby ti kadeřnice utvořila účes přímo na míru.

Mikádo v několika verzích

Nestárnoucí klasika
Samozřejmou jedničkou jsou mikáda v klasickém stylu, tedy v rovném stylu bez asymetrií. Tento typ účesu je nejvhodnější pro ty, kteří milují eleganci. Mikádo v klasickém stylu můžeš upravit několika způsoby a to buď vyfoukat do kulata dovnitř, nebo zahnout konečky směrem ven. Nejvhodnější je především pro majitelky rovných vlasů. Ovšem odříkat si ho nemusí také kudrnatá děvčata, u kterých však bude nutné použít přípravky na rovnání vlasů a žehličku.
Andělské kudrliny
Účes plný kudrlinek je sexy a roztomilý. Vytvořit ho můžeš i z mikáda a závěr bude vypadat kouzelně. Jestli kudrlinky vlastníš, pak máš o něco snazší práci s úpravou mikáda. Pokud ale mám rovné vlasy jako hřebíky, budeš potřebovat několik nezbytností, jako je kulma a přípravky na udržení účesu. Senzačně vypadají i lehce vlnité vlasy, které jsou stejně přitažlivé jako kudrliny.
Extravagantní účes
S mikádem můžeš udělat divy. Díky možností různých asymetrií můžeš vytvořit i ten nejdivočejší účes. Vyzkoušet můžeš různě sestřihané ofiny, nebo úplně kraťounké. Na zadní straně vlasů můžeš zvolit kratší délku, kterou si za pomocí gelů, nebo vosků zajímavě vytvaruješ. Vyzkoušet můžeš také zajímavě barevné přechody, kdy horní půlka vlasů bude mít například černou barvu a spodní část třeba červenou. Mikádo můžeš zvolit i v kratší délce, ale s tím, že si ponecháš ofinu dlouhou, ovšem s jiným odstínem, než jsou ostatní vlasy.
Nedbalá elegance
Co takhle zkusit mikádo typu „vstanu a jdu“? Není s ním moc práce a střapaté mikádo s nedbalou elegancí bude zaručeně v kurzu. Na tenhle účes se ti bude hodit zajímavě mikádo sestříhané, s kterým pak můžeš lépe pracovat. Střapatá mikáda jsou vhodná opět pro jakoukoliv délku vlasů, takže senzačně budou vypadat v krátké i delší podobě.

Nezbytné pečující přípravky

Mikádo potřebuje dostatek přípravků, které budou o vlasy pečovat. Zvlášť, pokud budeš používat kulmy nebo žehličky, neměla bys na ně zapomínat. Mikádo účes potřebuje dostatek péče, a proto vláskům poskytni zábaly, pravidelně používej kondicionéry a při úpravě pomocí fénování, žehlení, nebo kulmování používej přípravky, které vlasy před horkým vzduchem ochrání.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Iva

  To bude super,ahoj :) ..

 • Kámoška.cz

  Ahojky Ivo, díky za připomínku, rozhodně se pokusím do budoucna poučit a články obohatit o obrázky.

 • OkeY

  pravda,souhlasím s Ivou

 • Iva

  No článek dobrý ale kamoska.cz mě štve tím že sem vůbec nedáte obrázky,jo fajn napíšete jak to vypadá ale já si to neumim představit,díky ahoj.