Měsíční manikúra (half moon manicure) se řadí do vintage stylu a tento rok se nachází v TOP příčkách nehtových stylů. Měsíční manikúra neustále zvyšuje na své oblíbenosti a to díky jedinečnému a elegantnímu vzhledu, který je žádoucí. Je zcela bez diskuzí, že její sláva už jen tak neutichne a bude populární ještě dlouhou dobu. V tomto článku se proto dozvíš, odkud se měsíční manikúra vzala, jak ji můžeš na své nehty namalovat a chybět nebudou ani instruktážní videa, která ti dodají určitou dávku inspirace.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Pokud se ti měsíční manikúra zalíbila, bude tě určitě zajímat, jak ji můžeš vytvořit.

Pokud se ti měsíční manikúra zalíbila, bude tě určitě zajímat, jak ji můžeš vytvořit. (foto: msstyleandgrace.com)

Historie měsíční manikúry až po současnost

Za období, kdy byla měsíční manikúra nejpopulárnější, se považuje rok 1920 až 1940 a tento trend vznikl v Americe. Od roku 1920 převažovala měsíční manikúra ve světlých „nude“ barvách a v jejím samotném počátku se zvýrazňoval půlměsíček na počátku nehtu růžovou barvou a zbytek nehtu zůstal v přírodní barvě. V této době však ženy spojovaly na nehtech i měsíční a francouzskou manikúrou. Tato móda poté na chvíli ustala a znovu se vrátila na vrchol okolo čtyřicátých let. Na konci třicátých let však byla preferována pouze měsíční manikúra a o něco více se experimentovalo s barvami. Převažovala už o něco sytější růžová a červená barva, které v té době byly považovány za divočejší barvy. Nějaký čas uběhl a trend měsíční manikúry trochu utichl. Měsíční manikúra však brzy slavila svůj návrat a znovu se stala žádanou a trendy. V současné době se v barvách meze nekladou a neustále vznikají zajímavé kombinace, které jsou stylové a perfektně doplňují celkový outfit. Je však zřejmé, že v dobách počátku měsíční manikúry by takové kombinace vzbudily pořádný poprask.

Fandí jim i celebrity

Měsíční manikúru si velmi rychle oblíbila řada celebrit a nové bude bezpochyby přibývat. Zcela největší propagátorkou a nejznámější nositelkou měsíční manikúry je Dita Von Teese. Dále je měsíční manikúra velice sympatická i zpěvačce Rihanně, herečkám Katherine Heigl, Megan Fox i několika dalším známým osobnostem.

Co k tomu budeš potřebovat?

Pokud se ti měsíční manikúra zalíbila a ráda bys ji na svých nehtech vlastnila, bude tě určitě zajímat, jak ji můžeš vytvořit. A co k tomu vlastně budeš potřebovat? Zajisté laky dvou barev (např. bílou a černou), bezbarvý lak, šablony nebo velmi pevnou ruku, pokud se rozhodneš šablony nepoužívat. Šablony v pohodě seženeš na internetu nebo v kamenných drogériích. Na výběr máš dvě možnosti a to klasické proužky na francouzskou manikúru nebo šablony ve tvaru kolečka.

Jak nehty zkrášlit měsíční manikúrou?

V samotném počátku je vhodné nanést čirý lak a po jeho uschnutí nanést barevný lak, který sis vybrala (např. bílou). Poté použiješ šablonu, kterou nalepíš na začátek nehtu. Zde záleží, zda si přeješ zvýrazněný půlměsíček větší nebo menší, méně či více zakřivený a podobně. Pak nalakuješ zbytek nehtu druhým odstínem – tedy např. černou. Půlměsíček (takzvanou lunulu), což je bělavá část nacházející se ve spodní části nehtu, však můžeš zvýraznit i ručně. Pro lepší představu není na škodu shlédnout videa, kde uvidíš krok po kroku. Zapátrala jsem a nalezla jsem pro tebe jedno video, kde uvidíš, jak se měsíční manikúra provádí s dvěma odlišnými šablonami, ale i ručně. V druhém uvidíš měsíční manikúru v jiném barevném provedení.

TIP: Měsíční manikúra zajisté nemá chybu, když je doplněna francouzskou manikúrou. Ke zvýraznění počátku a konce nehtu můžeš použít stejnou barvu, ale pokud ráda experimentuješ a nebojíš se nových stylů, bude více než zajímavé, když tyto dvě manikúry spojíš a doplníš je barevnými přechody od světlé k tmavší nebo naopak.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář