Preferuješ originalitu nad tradičností? Máš svůj styl a baví tě vytvářet stále nové a nové věci na sebe? Ke sladěnému oblečení a doplňkům zbývá domyslet zdobení nehtů. Při úpravě jejich vzhledu totiž můžeš pustit uzdu své fantazii a speciálním lakem s tenkým štětečkem, tzv. zdobičkou, si na nehty něco namalovat! Malování na nehty není nijak náročné, chce to jen trošku zručnosti a šikovnosti. Poradím ti, jak na to.

avatar

Katka Zezulová

Nebaví tě obyčejná francouzská manikůra? Popusť fantazii a vytvoř si drápky podle sebe

Nebaví tě obyčejná francouzská manikúra? Popusť fantazii a vytvoř si drápky podle sebe

Nákupní lístek

Než se pustíš do malování na nehty, zaběhni do drogerie a kup si lak na nehty se speciálním tenkým štětečkem, tedy zdobičku. V nabídce mají spoustu odstínů barev, tak si vyber alespoň dvě, které k sobě ladí. K tomu si určitě pořiď průhlednou zdobičku se stříbrnými nebo se zlatými třpytkami a čistě bílou zdobičku. Aby byl nákupní lístek kompletní, nezapomeň na podkladový a vytvrzovací lak. Cena jedné zdobičky se pohybuje od 20 do 50 Kč, záleží na výrobci. Podkladový a vytvrzovací lak kup kvalitní, jeden alespoň za 70 Kč. Sice je to pro začátek možná trochu vyšší investice, ale vyplatí se, uvidíš!

Příprava

Nejprve si uprav nehty do obvyklého tvaru. Malování sluší jak krátkým, tak dlouhým nehtům, takže je můžeš použít kdykoliv. Malování na nehty zkrášlí i velmi oblíbenou úpravu nehtů – francouzskou manikúru. Než se pustíš do vytváření ornamentů, nanes na nehty jednu vrstvu podkladového průhledného laku. Jakmile podklad zaschne, pusť se do zdobení.

Jak na to?

U malování na nehty platí zlaté pravidlo, že méně znamená více. Ornamenty vytvářej pomocí čar, které začínají v jednom bodě. Střídej barvičky a ozdob je třpytkami. Bílá zdobička se hodí ke každé barvě a barevné ornamenty dokáže příjemně doladit. Pokud jsi zručnější, pusť se do vytváření jednoduchých obrázků – lístky, květy, sluníčka. U malování na nehty se fantazii meze nekladou!

Vždy ovšem platí, že se volí pouze jeden ornament, který se maluje na libovolný počet nehtů. Nezapomeň, že malování na nehty ledacos vypovídá o majitelce ozdobených rukou. Pokud jsi s dílkem spokojená, nech lak dobře zaschnout. Pro delší trvanlivost nehty přetři vytvrzovacím lakem, nejlépe ale až druhý den, aby se tvoje umělecké dílo nerozpilo.

Tip pro slavnostní příležitosti

Malování na nehty lze také zkombinovat s jinými ozdobami, a sice s kamínky. Při takovémto zdobení je třeba být už zkušená malířka, aby vše vypadalo naprosto dokonale. Malování na nehty ti zaručí naprostou originalitu. Rozhodně se neboj barev, pro nastupující jaro je oživení naprosto na místě. Jakmile vytáhneš ze skříně sandály, nezapomeň si namalovat ornamenty i na nehty na nohou. Tahle sezona totiž patří hlavně originalitě.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Ivana Navrátilová

    No, musím říct, že to vypadá opravdu nádherně. Přesně něco takového už chci dlouho vyzkoušet, ale bohužel jsem neměla dost odvahy se do toho pustit. Jak ale vidím, tak to není tak těžké. Už jsem se dokonce dívala i po nějakých věcech potřebných ke zdobení nehtů na http://www.rajnehtu.cz/zdobeni-nehtu/ a nejsou vůbec tak drahé, jak jsem si myslela. Asi se do toho tedy brzy pustím. :-)

  • renne chvojky

    dobry den chtela jsem se zeptat jestli vam vychazi nejaky casopis?a jestli ano kde se da objednat?dekuji chvojky