Běžné bezbarevné kontaktní čočky, i ty nejdivočeji barevné jsou na denním pořádku a všichni jsme na ně dostatečně zvyklí. Vynálezci se snaží pokaždé vynalézt něco, čím buď šokují, nebo náramně překvapí.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Běžné bezbarevné kontaktní čočky, i ty nejdivočeji barevné jsou na denním pořádku a všichni jsme na ně dostatečně zvyklí. Vynálezci se snaží pokaždé vynalézt něco, čím buď šokují, nebo náramně překvapí. I kontaktní čočky se nevyhnuly zcela novému kabátu a novým překvapením pro nás jsou naprosto luxusní kontaktní čočky z diamantů a zlata, které jsou opravdu zajímavé a očím dodají luxusní pohled.

Luxusní kontaktní čočky jsou pořádně výstřední záležitost, která si své místo v módním světě zatím hledá.

Luxusní kontaktní čočky jsou pořádně výstřední záležitost, která si své místo v módním světě zatím hledá.

Nápad i výtvor pocházejí z Indie

S nápadem a realizací nové výtvoru přišel indický specialista na vyšetření zraku a aplikací kontaktní čoček Chandrashekhar Chawan. Podnět k výrobě těchto luxusních kontaktních čoček údajně získal díky své manželce, která vlastní zlaté zuby. Napadlo ho tedy, proč by kromě zlatého úsměvu nemohl existovat i zlatý pohled. Následná představa zlatých kontaktních čoček u něj vyvolala pořádnou motivaci, že se do zpracování svého nápadu s chutí pustil. Kontaktní čočky jsou pokryty zlatem a doplněny diamanty, což zaručuje nehynoucí sexy pohled s velkou dávkou luxusu. Sám Chandraskehar navíc tvrdí, že tyto kontaktní čočky jsou nejen skvělé od pohledu, ale také zdravotně nezávadné. S výběrem materiálu na kontaktní čočky si dal opravdu záležet a jejich nošení je zcela bezpečné. Ovšem lékařům se nový vynález příliš nelíbí, ale Chawan neustále ubezpečuje, že tyto kontaktní čočky nepředstavují žádné nebezpečí. Nejluxusnější kontaktní čočky na světě však mají své příznivce i odpůrce, ale Chawan doufá, že o kontaktní čočky se bude neustále zvyšovat zájem a to dokonce i u těch, kteří je nyní odmítají.

Kontaktní čočky s ozdobným charakterem

Kontaktní čočky ze zlata a diamantů mají čistě ozdobný charakter, proto jsou pro osoby se špatným zrakem zcela nevhodné, což je poměrně škoda. Chawan nejspíš nepočítal s tím, že by i ženy s dioptriemi měly zájem o takovéto luxusní kontaktní čočky. Ale třeba do budoucna ještě překvapí a přinese na trh kontaktní čočky i pro majitelky dioptrií.

Až příliš nedostupný luxus

Kontaktní čočky pokryté zlatem a diamanty si však o svou cenu řeknou, a že minimální opravdu není. Tyto kontaktní čočky jsou dostupné pouze v limitované edici. Za jedny takové kontaktní čočky zájemci vydají hodnotu čtvrt milionů korun, což je částka, z které se každému protočí panenky a nejspíše si nechá zajít chuť. Na druhou stranu však Chawan spojil prodej kontaktních čoček s dobročinným účelem, což se opravdu cení. Výtěžek z prodeje poputuje na léčbu Steven-Johnsonova syndromu, což je nemoc postihující sliznici i kůži a často může způsobit i ztrátu nebo poruchu zraku.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář