Zatímco muž má své královské území většinou v obýváku, ložnice je nedobytnou pevností velkých holek – i když ji sdílejí právě s mužem. Zařízení ložnice je proto potřeba dopřát dostatek pozornosti.

avatar

Gabriela Procházková
Ve světe blogů jako ryba ve vodě.

Ložnice – jak zařídit nedobytnou pevnost velkých holek

Ještě než začnete nakupovat nábytek, si vše důkladně promyslete – nejlepší bude, když si uspořádání jednotlivých prvků nejdříve načrtnete na papír. Pak by se nemělo stát, že si koupíte nábytek, který je do vaší ložnice příliš velký, nebo se do ní pro jistotu vůbec nehodí.

Nádhernou dominantou ložnice je velká manželská postel z masivu. Její výhodou je obrovská odolnost, vydrží téměř jakoukoli zátěž. Navíc disponuje i větší pevností a podporou těla v jednotlivých částech než ostatní typy postelí. Při výběru takové postele si dejte pozor jen na jednu věc – abyste nenaletěli nepoctivému obchodníkovi a nekoupili náhražku masivu. Pokud si ale postel dobře prohlédnete, nemělo by se to stát. Masiv je nezaměnitelný.

Světlé barvy jsou jistota

Kromě praktických výhod má masiv i výhodu estetickou – vypadá velmi dobře. Navíc je na trhu spousta manželských postelí z masivu, které jsou jemně zdobeny. Pokud máte světlou výmalbu stěn, můžete si vybrat i tmavší barvu dřeva. Světlé tóny jsou ovšem sázkou na jistotu, s nimi sladíte téměř všechno.

Se světlou barvou postele snadno sladíte i noční stolky. A noční stolky do ložnice zkrátka patří. Proto pokud je to možné, vyvarujte se umístění postele do rohu místnosti. K vnitřní posteli by nebylo možné stolek umístit.

Bez zkrášlovacího koutku by to nešlo

Ložnice je nedobytnou pevností žen především proto, že zde mívají své zkrášlovací koutky. Ty se neobejdou bez krásné toaletky. Díky ní žena získá své vlastní útočiště a zároveň i odpadnou věčné ranní boje o koupelnu – žena se snadno a v klidu nalíčí u svého toaletního stolku. Ten má navíc spoustu zásuvek, kam si může uložit krémy, líčení i další potřebné věci.

U toaletky by neměla chybět ani pohodlná židle či taburetka. Žena totiž toto místo využívá i každý večer, kdy se věnuje péči o svou pleť.

Toaletní stůl umístěte tak, aby u něj bylo dostatečné množství světla, jen tak si může žena nanést make-up perfektně. Zároveň by v místnosti měly být alespoň dva zdroje umělého osvětlení. Součástí toaletního stolku bývá i zrcadlo, chybět by nemělo ani malé sklopné zrcátko pro doladění make-upu.

Zrcadlo vás nesmí rušit při spánku

Pokud jste pořídili toaletku bez zrcadla, bude potřeba zakoupit ještě zrcadlo na zeď. Zrcadla do ložnice bývají velká, díky tomu se v nich žena může prohlédnout celá. Snadno pak zhodnotí, jestli jí ladí nejen líčení, ale i účes, oblečení a boty. Máme pro vás ale jednu radu – zrcadlo umístěte tak, aby vás v noci nerušilo. Na skříně se zrcadlem na vnějších dveřích raději zapomeňte úplně.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář