Chlapi se zas musí holit, říkají ti, když si stěžuješ na ženské problémy. No, jenže to my taky. Kdysi možná platilo, že když má žena na nohách koberec, je vášnivá, jenže v moderní době už to za pěkné opravdu považované není. A tak se holíme, depilujeme, voskujeme a vůbec pravidelně trpíme pro krásu a pocit dokonale hladké kůže.

avatar

Lenka Petrová

Chlapi se zas musí holit, říkají ti, když si stěžuješ na ženské problémy. No, jenže to my taky. Kdysi možná platilo, že když má žena na nohách koberec, je vášnivá, jenže v moderní době už to za pěkné opravdu považované není. A tak se holíme, depilujeme, voskujeme a vůbec pravidelně trpíme pro krásu a pocit dokonale hladké kůže. Jde to i jinak?

Laserová depilace

Laser už nepatří nutně jen do Hvězdných Válek, zvládně ti i dokonale oholit nohy!

Pořádná dávka masochismu

Možností, jak se udržet upravená, je víc. Můžeš se holit, chloupky ale dorůstají a strniště je sakra nepříjemná věc, nehledě na to, že miláček z něj také nebude zrovna nadšený. Navíc takový zarostlý chloupek může skončit červeným boláčkem. Depilace, ať už voskem nebo strojkem, pořádně bolí a i když po ní máš nožky hladké jako dětskou prdýlku, chloupky stejně dorostou a musíš protrpět fázi, kdy na nohách už něco máš, ale ještě to není dost dlouhé, aby se to dalo „strhnout“. A depilovat si tahle intimní místa, to už vyžaduje pořádnou dávku masochismu. No a pak jsou tu možnosti permanentní – depilace elektrickou jehlou a laserová depilace.

O co jde?

Laserová depilace je jedna z trvalých forem depilace, ale na rozdíl od staré metody, kdy se ke kořínku chloupku musela bodnout jehlička a pustit elektřina, není tak drastická, drahá a je také mnohem účinnější. A co je hlavní, laserová depilace je metoda, jejíž efekt opravdu vydrží.

Jak se to dělá?

Chloupky se před aplikací laseru musí oholit, ale nesmí se vytrhávat, takže než se efektu, který laserová depilace nabízí, dočkáš, čeká tě pár chvil se strništěm. Laser je vlastně intenzivní světlo, které zahřeje vlasovou cibulku tmavých chloupků a spálí ji. Není to nijak bolestivé, jen takové šťípnutí. Pokud máš hodně citlivou kůži, můžeš si nechat nanést znecitlivující krém a pak je laserová depilace úplně bezbolestná. Po zákroku budeš mít trochu zarudlou kůži, ale nepříjemné pocity by neměly trvat déle, než pár hodin. A efekt? Nadosmrti bez tmavých chloupků!

Pro koho je laserová depilace?

Jak už jsem řekla, laserová depilace se používá k likvidaci tmavých chloupků kdekoli na těle, jen ochlupení v nose a uších s ní ze zdravotních důvodů odstranit nelze. Není také možné odstranit světlé chloupky a „chmýří“. Blondýnky proto mají bohužel smůlu – i když i pro ně svítá naděje ve formě „obarvovacích“ krémů, které dovedou chloupky ztmavit, a následné aplikaci speciálního nového laseru. Tahle metoda ale vyžaduje „barvení“ několik týdnů před zákrokem a její efekt nemusí být stoprocentní. Pozor si také musí dávat dívky s tmavou kůží, či znamínky.

Kde a za kolik mi laserovou depilaci udělají?

Laserová depilace se provádí v laserových centrech, na klinikách plastické chirurgie a někdy i u soukromých dermatologů. Cena se pohybuje v tisících. Horní ret kolem tisíce korun, obě lýtka kolem pěti tisíc, lýtka i se stehny tě vyjdou na cca deset tisíc. Laserová depilace intimních partií může stát pět až šest tisíc, podle velikosti zarostlých oblastí. Je třeba počítat s tím, že při jedné aplikaci se většinou podaří zničit dvacet až padesát procent chloupků a někdy je nutné podstoupit (a tedy taky zvlášť zaplatit) až čtyři aplikace.

Tak co, milá kámoško, jdeš do toho?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář