V létě působí na vlasy řada nepříznivých vlivů. Chlór, sůl, pot, teplý vzduch či sluneční paprsky pak podstatně snižují kvalitu tvých vlasů, což přináší jejich třepení, vysoušení a lámání. Přitom stačí poměrně málo k tomu, aby tvé vlasy během léta neutrpěly újmu, kterou bys musela nějakou dobu dávat do pořádku.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

V létě působí na vlasy řada nepříznivých vlivů. Chlór, sůl, pot, teplý vzduch či sluneční paprsky pak podstatně snižují kvalitu tvých vlasů, což přináší jejich třepení, vysoušení a lámání. Přitom stačí poměrně málo k tomu, aby tvé vlasy během léta neutrpěly újmu, kterou bys musela nějakou dobu dávat do pořádku. Chceš si i přes léto udržet krásné a zdravé vlasy, které nadále budou tvou ozdobou? Pak se mrkni na drobný manuál s užitečnými radami.

Krásné vlasy i během léta

Vhodná vlasová kosmetika dokáže s tvými vlasy udělat divy

Obecné rady, které se hodí

  1. Pokud se chystáš na dovolenou za sluníčkem, měla bys zapomenout na barvení vlasů po celé jejich délce a kadeřníka bys měla navštívit minimálně týden před dovolenou. Barvení vlasů je koneckonců v tomto případě zbytečné, jelikož sluneční paprsky výrazně mění barvu vlasů.
  2. Na dovolenou si sebou jednoznačně přibal pokrývku hlavy – buďto šátek, klobouk či kšiltovku, ovšem z přírodních materiálů, aby pokožka hlavy i vlasy mohly dýchat. Pokrývka hlavy je pro tvé vlasy opravdu nezbytná a dokáže uchránit před intenzivním sluníčkem, které je vysušuje.
  3. V létě se vyhýbej fénům či žehličkám a nechávej své vlasy usušit přírodní cestou. Už tak jsou tvé vlasy vystavovány nadměrnému vysoušení a tak jim horký vzduch z fénů nebo rovnání horkou žehličkou opravdu nepřidá.
  4. Obecně je lepší, pokud své vlasy nebudeš uvazovat do culíku. Jestli si na culík potrpíš, dávej pozor na to, aby tvé vlasy nebyly příliš utažené. Příliš utažené vlasy se totiž více lámou, takže pochopitelně bude vhodnější, když je necháš rozpuštěné, případně použiješ skřipec.
  5. Na své vlasy používej kvalitní kadeřnické potřeby, jež jsou určené pro tvůj typ vlasů. Například ne každý hřeben je pro tebe vhodný, tak proč kvalitu tvých vlasů snižovat ještě tím, že sis nekoupila ten správný. A vhodná výbava kadeřnických potřeb se ti bude hodit nejen na období léta.

Soustředěno na vlasovou kosmetiku

Vhodná vlasová kosmetika dokáže s tvými vlasy udělat divy a tak bys její výběr i použití neměla podceňovat. Právě v létě tvé vlasy potřebují maximální péči všeho druhu, kterou jim vlasová kosmetika může nabídnout. Své vlasy bys měla hýčkat regeneračními přípravky, balzámy, maskami, zábaly, přípravky s UV filtry, ochrannými spreji i dalšími přípravky. Ideální, je vlasová kosmetika ze „sluneční“ řady. Ta totiž většinou obsahuje vše, co tvé vlasy potřebují a dokáže je správně ochránit. Nepostradatelnými pomocníky je v neposlední řadě také kvalitní šampón a kondicionér, který bys měla používat nejlépe každý den. Všechny přípravky pak vybírej podle typu tvých vlasů. Po každém pobytu ve vodě a na sluníčku své vlasy umyj a ošetři, aby měly sílu i na další slunečné dny. Naopak se vyhýbej vlasovým přípravkům s obsahem alkoholu. Ten je totiž ještě více vysušuje.

Vyzkoušej například: Tekuté krystaly Blu pro regeneraci silně poškozených vlasů (Black) – 75 ml/189 Kč, 2fázový regenerační kondicionér pro objem a pevnost vlasů Balsamo Integratore (Black) – 200 ml/168 Kč, Obnovující kúra s koenzymem Q10 Reinforcing Q10 Treatment (SCHWARZKOPF Bonacure) – 200 ml/339 Kč, Vyživující regenerační pěna na poškozené vlasy Créme Mousse (DIKSON Tonic Line) – 300 m/199 Kč.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář