Jsme holky, něžná, křehká a citlivá stvoření. V každé chvilce našeho života se očekává, že bude těmi nej. Co si ale budeme namlouvat, ne každá z nás se na sebe ráno podívá do zrcadla se zalíbením. Tomu, abychom byly krásné, musíme trošku pomoct. Kolikrát stačí málo – černá tužka na oči, řasenka a lesk rty. Pokud tohle ovládáš a jsi k tomu schopná nanést pár stínů, ukážu ti malé kouzlo, které prohloubí tvůj pohled, a udělá tě během chvilky nebezpečně sexy – kouřové líčení.

avatar

Aneta Baklová
Miluje zvířata a přírodu, do které ráda vyráží na výlety.

Kouřové líčení

Vytvořit si ten správný party kočičí look není s kouřovým líčením problém!

Než se do líčení pustíš

Kouřové líčení z tebe dokáže udělat kočku, chce to ale cvik. Může se totiž stát, že v začátcích bude tvoje líčení dělat dojem „zmalovanosti“. Abys tomu předešla, dodržuj tato základní pravidla. Kouřové líčení spočívá ve zvýraznění jedné partie obličeje – očí. Doplnit bys ho měla pouze nenápadným leskem na rty a jemně růžovou nebo bronzovou růží na líčka. Kouřové líčení je výrazné, velmi u něj vyniknou nedostatky, proto je třeba ho během dne zkontrolovat, jestli se stíny neslily do linek nebo nerozmazaly. Do vnitřního koutku oka se nanáší nejsvětlejší stín, který se aplikuje jako první. Až potom se aplikuje okolo vnějšího koutku tmavší a naposled nejtmavší stín. Kouřové líčení nesmí tvořit ostré přechody, všechny stíny bys měla rozmazat do ztracena. Jejich odstín přizpůsob barvě svých očí. Je dobré mít stíny sladěné i s oblečením, náladou a příležitostí. A pamatuj, kouřové líčení a úsměv patří k sobě, pláč mu opravdu nepřidá – doporučujeme nekombinovat!

Jak na kouřové líčení

Nejdříve zakryj nedostatky pleti korektorem a nanes make-up. Horní linii řas orámuj přibližně od poloviny oka směrem k vnějšímu koutku černou tužkou. To samé udělej u spodního víčka. Linky můžeš protáhnout lehce za vnější koutek, to dodá na dramatičnosti. Vezmi plochý štětec a od vnitřního koutku do poloviny horního i dolního víčka aplikuj nejsvětlejší odstín, ideálně perleťový, světle růžový, béžový, stříbrný nebo bronzový. Vyhni se však bílému stínu – vytváří dojem červených očí. Na zbytek horního víčka nanes střední odstín stínů a rozmaž do ztracena. Teď vezmi kulatý štětec a nejtmavším stínem orámuj již vytvořené černé linky. Linie tužky se tak zjemní a zafixují. Oko mírně pootevři a stín nanes i na linii mezi horním víčkem a nadočnicovým obloukem. Nakonec pěnovým aplikátorem nebo ideálně prstem aplikuj pod obočí světlý třpytivý stín. Řasy natoč kleštičkami a zvýrazni černou řasenkou.

Kouřové líčení se hodí ke společenským příležitostem, jakými jsou plesy, večírky a divoké party. Tak přeji hezkou zábavu!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář