Kouřové oči jsou klasikou, která nikdy nezestárne. V barvách zimy však budeš vypadat uhrančivě a rafinovaně. Pojď se podívat na jednoduchý návod.

avatar

Katka Pešavová
Mezi její zájmy patří cestování, filmy a převážně móda a psaní.

Smokey eyes, neboli kouřové oči, se staly oblíbenou líčící technikou. Tajemství tohoto trendu a jeho popularity spočívá v tom, že kouřové líčení může výrazně změnit tvůj obličej a přeměnit tě ve stylovou divu.

Modré líčení
Výraznými barvami rozhodně vzbudíš obdiv.
zdroj: ourvanity.com

Sexy pohled pro zimní dny

Základem všeho je správný výběr odstínu a zvládnutí jejich míchání a propojování. Dnes ti prozradím, jak si vykouzlit sexy pohled pro zimní dny, kde hlavní roli bude hrát kobaltově modrá! Před tím než se pustíš do samotného líčení, použij bázi pod oční stíny, neboli primer, čímž zvýrazníš barvy, prodloužíš výdrž a zabráníš slévání stínů dohromady

Před líčením
Takto vypadala modelka před líčením.
zdroj: glamourmagazine.co.uk

1. Krok

Orámuj celé oko černou tužkou na oči a nezapomeň ani na vnitřní spodní část oka. Tužku nanášej co nejblíže k horním řasám, tím docílíš efektu zhuštěných řas. U vnějšího koutku nanes více tužky a poté ji rozetři do ztracena, čímž vytvoříš větší černou plochu, která nahradí oční stíny. Tím se zjemní okraje a orámování tak nebude vypadat příliš ostře.

1. krok
Správné orámování je základ!
zdroj: glamourmagazine.co.uk

2. Krok

Nyní je čas pro výběr dvou kontrastních barev. V našem případě budeš potřebovat dva odstíny modré. Světlejší z nich nanes do vnitřního koutku oka, tím oko projasníš a opticky zvětšíš. Tentýž stín rozetři také pod obočí, kde bude plnit funkci rozjasnovače. Do vnější části nanes tmavší odstín. Poté vše spoj pomocí tzv. blending brush. Této části přikládej zvlášť pozornost, protože vytvoření dokonalých přechodů je nejdůležitější část kouřového líčení.

2. krok
Dbej na dokonalé vytvoření přechodů mezi stíny.
zdroj: glamourmagazine.co.uk

3. Krok

V třetím kroku přichází řada na řasenku. Pokud chceš docílit velkého objemu, nanes řasenku v několika vrstvách. Na to ti nejlépe poslouží řasenky Maybelline, hlavně novinka The rocket, ale i řasenky od Astoru nebo Rimmelu. Pokud máš od přírody řasy krátké a nevýrazné, pro večerní události zvol řasy umělé, a už ani ty nebudeš muset závidět krásné řasy svým kamarádkám. Zapomenuté by nemělo zůstat ani obočí. Pokud máš jinou barvu vlasů než obočí, bylo by ho vhodné vystínovat do stejné barvy. Nezapomeň ho také rozčesat a zafixovat gelem.

3. krok
Nezapomeň na řasy a obočí.
zdroj: glamourmagazine.co.uk

4. Krok

U výrazných očí je dobré volit rtěnku, která na sebe nebude příliš strhávat pozornost. Navrhuji odstíny nude, nebo světle růžové, díky kterým vytvoříš čisté a přirozené rty. Pokud máš rty úzké, doporučuji ti nad horní ret nanést trošku rozjasňovače. Tím se tvůj horní ret opticky zvětší. Rty pak přetři bezbarvým leskem na rty.

4. krok
K výrazným očím patří neutrální rtěnka.
zdroj: glamourmagazine.co.uk

Líčení není tak těžké, jak se může na první pohled zdát. Stačí ti jen trocha šikovnosti a odhodlání k experimentování.

Finální líčení
Finální líčení rozhodně stojí za to.
zdroj: glamourmagazine.co.uk

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář