Chceš se vyhnout nevydařenému nákupu a následnému zklamání z vyhozených peněz za kosmetiku, která stojí za nic? Vyvaruj se proto následujícím produktům a tvá peněženka ti bude vděčná!

avatar

Katka Pešavová
Mezi její zájmy patří cestování, filmy a převážně móda a psaní.

Každá z nás se určitě setkala s produkty, které ji nevyhovovaly, zklamaly nebo nadchly. Já se dnes zaměřím na kosmetiku, kterou já osobně považuji za absolutní propadák. Na začátek bych chtěla říci, že co vyhovuje jedné, nemusí vyhovovat druhé. Kosmetika je hodně individuální, proto i tento výčet špatných produktů je tvořen subjektivně z mých zkušeností a poznatků.

ELF tvářenky už nikdy!

I když u nás značku Elf seženeme pouze online, v Americe je řazena mezi drogistické zboží. Největším propadákem jsou tvářenky ze základní řady. Jejich cena sice činí jen 76 Kč, ale i za takovou sumu lze sehnat výrobek lepší a kvalitnější. Obal těchto tvářenek vypadá lacině, většina odstínu je naprosto bez pigmentace, hrozně práší a přiložený štěteček je jen nepoužitelná zbytečnost.

Tvářenky ze základní řady jsou rozhodně špatný kup.
Tvářenky ze základní řady jsou rozhodně špatný kup.
zdroj: beautyjoint.com

Essence? Jen v nouzi!

U každé značky se dá najít něco, co ti bude vyhovovat, avšak dle mého názoru u Essence převažují mínusy nad plusy. Nejhorší produkty jsou černé tužky na oči. Sice jsou krásně pigmentované, avšak po hodině od nanesení budeš mít černé kruhy pod očima a po tužce nezbydou ani stopy. Dalším krokem vedle jsou laky na nehty téže značky. Pokud nepatříš mezi ty, které jen sedí doma s rukama v klíně, pak ti na nehtech vydrží den, možná dva. Poslední produkt, který bych si z vlastní zkušenosti již nekoupila, je rtěnka od Essence. Pigmentace je totiž nulová a výdrž minimální.

Essence laky na nehty
Laky od Essence nic nevydrží.
URL adresa zdroje:http://www.polyvore.com/essence_nail_polish/thing?id=56811951

Kruhy pod očima, které nemizí!

Každá z nás určitě někdy zažila den, kdy její pleť nebyla jako ze žurnálu a po prohýřené noci se ji na obličeji pyšnily tmavé kruhy pod očima. V tomto případě je dobré mít po ruce kvalitní korektor, který tyto nedostatky zakryje. Na kruhy jsou nejlepší korektory žluté, avšak v českých drogériích se tento typ příliš nevyskytuje, proto je lepší vybrat si korektor o odstín světlejší než je tvá pleť, aby plochu pod očima rozzářil. Rozhodně při svém výběru nenakupuj u značky NYC. Jejich Cover stick, tedy korektor v tyčince je příšerný. S krytím je na tom hodně špatně, stejně tak jako s výdrží. Takže rozhodně nebrat, pokud nechceš zbytečně vyhazovat peníze.

NYC korektor
New York color korektory jsou krokem vedle.
URL adresa zdroje: http://beautyforthethrifty.blogspot.cz/2011/04/new-york-color-nyc-cover-stick-light.html

Balea – ANO nebo NE?

Balea je hodně diskutovanou značkou hlavně díky své nízké ceně. Myslím, že je stále méně lidí, kteří v drogériích DM nesáhli alespoň po jednom výrobku od této značky. Stojí však tato značka za vyzkoušení, nebo vzbuzuje spoustu humbuku pro nic? Balzámy na rty rozhodně patří do té druhé skupiny. Rty téměř nevyživují, ani nehydratují, mnoho z nás se nechá zlákat spíše hezkým designem a příjemnou vůní. Za největší propadáky považuji vlasovou kosmetiku a to hlavně šampóny, kondicionéry i ochranné spreje. V této oblasti tě Balea rozhodně nepotěší!

Balea kosmetika
Vlasová kosmetika stojí za nic!
zdroj: pinkmelon.de

Znáš i ty nějaké produkty z drogérie, které rozhodně nestojí za vyzkoušení? Varuj ostatní před zbytečným vyhazováním peněz za nízkou kvalitu!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Mis

  Balea šampony jsou vychvalované v celém spektru zkušených blogerek (hlavně kokosová řada a ta na hnědé vlasy). A laky na nehty essence jsou také spíš rozdílné kus od kusu…

 • Andrea

  S Balea výrobky nesouhlasím. Mám jejich kondicionér pro dlouhé vlasy a nejen, že nádherně voní, ale vlasy se po něm krásně rozčesávají. S laky Essence mám také jinou zkušenost. Některé odstíny mi vydrží i 4 dny bez problémů, u některých mám druhý den oloupané špičky. Záleží také hodně na kvalitním top coatu.

 • lucie

  Mě značka Balea teda nijak nezklamala, na svou nízkou cenu je fajn, měla sem jednou tak drahou kosmetiku na vlasy a někdy se to rovná kvalitě Balei ne-li horší….

 • Maka

  To samý Balea balzám na rty, občejný modrý. Jeden z nejlepších co jsem kdy měla.

 • Alie

  Balea šampón na hnědé vlasy a jejich tělová mléka si nemůžu vynachválit.