Každý asi někdy používá tělový krém nebo jiný přípravek určený k namazání pokožky. Určitě se hodí mít něco takového po ruce a alespoň občas to použít. Protože podle toho, jak se o naší kůži staráme, pak vypadá. Ale ne každý produkt se hodí vždy, každému a všude. Různé typy pokožky potřebují různou péči.

avatar

Eva
Zajímavý článek je jako příběh plný napětí.

Každý asi někdy používá tělový krém nebo jiný přípravek určený k namazání pokožky. Určitě se hodí mít něco takového po ruce a alespoň občas to použít. Protože podle toho, jak se o naší kůži staráme, pak vypadá. Ale ne každý produkt se hodí vždy, každému a všude. Různé typy pokožky potřebují různou péči. A jak se tedy v nepřeberném množství tělových mlék, krémů, olejů a nevím čeho všeho vyznat?

Vyznáš se ve všech typech přípravků pro jemnější a zdravější pokožku?

Vyznáš se ve všech typech přípravků pro jemnější a zdravější pokožku?

Tělové mléko a krém

Tělová mléka a krémy znají asi všichni. Existuje spousta značek od těch horších až po hodně kvalitní. Často se liší konzistencí- více krémové, více tekuté… Za sebe doporučuji zkusit gelovou konzistenci, je opravdu příjemná. Podle typu pokožky můžeš vybírat z mnoha druhů (suchá, velmi suchá, citlivá…) a hodí se téměř pro každého. Zvlášť v létě je ideální lehké voňavé mléko, které se rychle vstřebá.

Tělový olej

Tělový olej je dnes už taky poměrně známý, přesto bývá často nedoceněn. A to umí oleje opravdové zázraky. V první řadě bývají většinou přírodní nebo v bio kvalitě, takže víš, že si na sebe nemažeš kdovíjakou chemii. Oleje se hodí spíš pro sušší až velmi suchou pokožku. Na trhu najdeš spoustu druhů. Mandlový, jojobový, kokosový, arganový samozřejmě olivový, meruňkový a to zdaleka není všechno. Olej aplikuj normálně po koupeli, pokud máš pokožku normální nebo se sklony k maštění, natři se olejem už ve sprše. Mastné kůže se potom zbavíš pomocí jemného mýdla.

Tělové máslo

Pokud hledáš přírodní a jednoduchý produkt poohlédni se po bambuckém másle. Používá se buď čisté, nebo se přidává do mnoha jiných kosmetických přípravků. Pokožku do hloubky vyživí a není parfémované. Samozřejmě se vyrábí další voňavá tělová másla, stačí si jen vybrat. Počítej s hutnější konzistencí, která se hodí pro sušší typy pokožky hlavně v zimním období (úplně nejlepší mazání na hory).

Dermální voda, sprej

Tento produkt už není tak známý, přesto má širokou škálu využití. Slouží k osvěžení pokožky, jejímu zklidnění nebo třeba fixaci make-upu. Není primárně určena k hydrataci pokožky. Určitě tyto pomocníky oceníš v parných letních dnech. Skvěle také zklidní pokožku třeba po epilaci. A co ty? O tom, co používáš za mazání, se můžeš podělit v komentářích ;-) .

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář