Zařizování bydlení je koníčkem mnoha žen, ale při výběru nábytku a nového zařízení často děláme jednu velkou chybu. Zapomínáme na místnost, která je určena k naší relaxaci a odpočinku – na ložnici!

avatar

Zuzana Nápravníková
Ráda sleduje trendy a novinky ze světa ženské krásy.

Kde v bytě hledat styl a vkus? Jedině v ložnici!

Tam, kam běžná návštěva nezabloudí

Přehlížení ložnice je pravděpodobně dáno tím, že do této místnosti běžná návštěva většinou nezabloudí. Snažíme se mít hezký obývák, investujeme velké peníze do kuchyně a ložnice zůstává na okraji našeho zájmu. Znám hodně lidí, kteří se do této místnosti chodí pouze vyspat, a proto si myslí, že není zapotřebí přemýšlet nad jejím stylem. Když jsem si tak nedávno zařizovala ložnici a hledala levný nábytek s hezkým vzhledem, rozhodla jsem se, že to bude moje oáza klidu a hlavně zajímavého designu. Ložnice mi zároveň slouží i jako takové převlékárna a šatna, a proto jsem hleděla také na praktičnost. Pokud se také rozhodnete ložnici vylepšit, rozhodně by byla škoda přehlédnout následující trendy tipy!

Máte rádi modernu?

Jsem velmi ráda, že přístup k modernímu designu již není pouze o minimalismu a chladných materiálech, které sice vypadají dobře na fotce, ale v bydlení z nich na člověka sálá chlad. Situace se výrazně zlepšila k lepšímu. Skvělým důkazem je moderní ložnice Dione. Manželská postel s přírodním dekorem působí velmi pohodlně a zároveň je vážně praktická, protože v její spodní části je pojízdná zásuvka na kolečkách. Ta absolutně nenarušuje design a splyne s rámem. I další komponenty celé ložnice působí velmi sympaticky a i přes moderní design vnáší do ložnice útulnost.

Kontrasty jsou skvělé

Během zařizování bydlení si velmi ráda hraju s kontrasty. Lahodí totiž oku a umožňují si s prostorem vyhrát. Mezi skvělé tipy z mého pohledu patří ložnice Oreo 1. Kombinace světlé a tmavé vnáší do prostoru zajímavý a na pohled atraktivní prvek. Líbí se mi, když zcela základní barvy mohu oživit například pestřejším povlečením, protože tak mohu manipulovat s tím, co bude v celé ložnici nejvíce dominantní. U této ložnice bych ráda upozornila na šatní skříň s posuvnými dveřmi. Uvnitř skříně je k dispozici policová část a část se šatní tyčí, což je absolutně geniální věc. Část svršků může mít člověk na ramínkách, což šetří místo a někdy i hodiny u žehlícího prkna.

Blíže k přírodě

Hodně dlouho jsem přemýšlela také nad tím, jestli celou ložnici více nepřiblížit přírodě. Přeci jen mám doma mnoho květin, a proto mi padla do oka také ložnice z masivu. Dřevo borovice je kvalitní a nábytek z něj vám vydrží opravdu dlouhé roky. U této ložnice bych pouze chtěla upozornit na to, že ne každému může vyhovovat nízká postel. Já osobně naopak nižší postele upřednostňuji, ale věřím, že starším ročníkům se z nízké postele může špatně vstávat. Na pohled je však opravdu elegantní. Jednoduchý design nikdy nevyjde z módy!

Kde koupit levný nábytek?

Všechny výše představené ložnice i jejich jednotlivé komponenty zakoupíte na stránkách internetového obchodu e-levnynabytek.cz, který navíc právě u těchto ložnic nabízí dopravdu zcela zdarma. Až se jednoho dne probudíte v krásné ložnici, určitě nebudete pochybovat o tom, že investice do kvalitního nábytku se zkrátka vyplatí.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Josef Devátý

    Souhlas, pěkná inspirace. Já osobně jsem teda toho názoru, že v ložnici je nejdůležitější kvalitní postel a pořádné zatemnění. Co se toho zatemnění týče, tak já už nějakou dobu uvažuji nad tím, že bych do oken do ložnice nechal udělat takové ty venkovní žaluzie. Už jsem si i zkoušel hledat “venkovní žaluzie Praha” abych si udělal trochu představu o cenách a docela mě zaujaly ty od http://climax-kolar.cz/

  • Macina Nováková

    Pěkná inspirace. Já mám třeba velmi ráda minimalisticky zařízené interiéry. Myslím si, že to prostě vypadá dobře. Mám například jednu kamarádku, která si před časem otevřela svou vlastní kavárnu a té se povedlo zařídit interiér té kavárny tak, že je zároveň minimalistický a praktický. Mimo to tam má opravdu moc hezký nábytek. Jestli se nepletu, tak právě ten objednávala z http://www.dublino.cz/

  • Kamil Štrof

    Myslím si, že ložnice je nejdůležitější místností v bytě, protože podstatně ovlivňuje spánek, který se promítá do kvality našeho života. Moji ložnici jsem si proto nechal navrhnout od http://www.pwinterier.cz/ tak, aby v ní nebyly žádné rušivé elementy a byla co nejlépe přizpůsobena zdravému spánku.