Někdo je vlastníkem tetování, někdo piercingu a někdo kamínku v zubu. Zuby jsou součástí našeho vzhledu, a proto je velmi důležitá péče, dnes se podíváme na zkrášlování kamínky!

avatar

Zuzana Pindorová
Praštěná slečna, kterou baví psaní a počítače.

Kamínek na zubu

Kamínek či tetování?

Tetování je dneska již velmi obvyklé a vlastně ať už to má člověk, který má kolem 15 nebo kolem 50 let divné to nikomu nepřijde. Dnešní doba tuto módu poměrně toleruje a tak se není čemu divit, že tetování láká stále více a více lidí.

Když nad tím tak, ale zapřemýšlíme jeho aplikace je většinou doživotní a mírně bolestivá. Pokud se rozhodneme, kérku odstranit, nezbývá nic jiného než laserová technologie, po které zůstává kůže, kde bylo tetování mírně poškozená.

Kamínek či piercing?

Snad každý potká alespoň jednou denně někoho, kdo má piercing, ale i toto je v naší společnosti velmi tolerováno a není to vůbec nic neobvyklého. Nejčastější místa pro aplikaci tohoto kovového šperku jsou asi uši, nos, rty, obočí… Pokud si necháme aplikovat piercing, není kdykoli problém ho odstranit. Šperk se jednoduše vyjme a dírka po čase obvykle zaroste.

Kamínek na zubu

A tentokrát něco především pro nás, pro nás ženy a dívky! Kamínky, kterými si můžete ozdobit i vy své zoubky a rozjasnit tak ještě více svůj úsměv jsou tady už nějakou dobu, ale přijde mi, že se stále slečny bojí, ale mají čeho?! Když to porovnáme například se zmíněným tetováním nebo piercingy aplikace kamínku je naprosto bezbolestná, krátká a obvykle bez jakýchkoli následků.

Aplikace kamínku

Aplikace kamínku je poměrně jednoduchá. Tento doplněk se většinou aplikuje na postranní řezáky. Jsou dvě možnosti, jak kamínek na zub aplikovat, každá metoda má něco do sebe.

První způsob

Zub se důkladně očistí a kamínek se jednoduše přilepí, pomocí lepidla. Přebytečné lepidlo je pak vybroušeno a zuby nezůstává nijak porušen. Přechod mezi zubem a kamínkem je velmi hladký a po chvilce zapomenete, že v ústech máte něco, co tam vlastně nepatří. Jak dlouho ozdůbka vydrží je velmi individuální – záleží na složení slin, ústní hygieně, stravování atp. Minimální doba je tři měsíce, ale mnohdy úsměv zdobí i déle než rok. Kamínek potom může být odebrán lékařem nebo může vypadnout či se jinak poškodit. Lepidlo se potom odstraní a zub se vyleští, zdůrazňuji, že tato metoda zub vůbec nepoškodí.

Má zkušenost

Kamínek mám touto metodou přidělaný už pár dní a jsem s tím nad míru spokojená. Mě osobně se to líbí, a jelikož patřím mezi lidi, kteří se rádi smějí, kamínek je přesně pro mě! Z vlastní zkušenosti můžu říct, že aplikace je tedy rychlá a úplně bezbolestná.

Druhý způsob

Tento způsob je poměrně obtížnější, ale za to trvalejší! Do zubu se vyvrtá malá dírka, kde je potom kamínek usazen a lepidlem zalepen. Je však jasné, že když už se do zubu vrtá, zub je poškozen. Kamínek sice drží déle, ale po čase se stejně díky slinám a podobným faktorům zničí. Zub se potom musí dodělávat pomocí speciální plomby. Zub sice zůstává ve stejné podobě, jako byl před aplikací, ale jednou už ho máte s plombou nějak spravovaný.

Kde sehnat kamínek a kde si ho nechat aplikovat?

Aplikaci kamínku můžeme najít hlavně v nabídkách ortodoncií. Kamínky má připravené přímo zubní lékař, není tedy potřeba něco shánět. Mě byly nabídnuty buď kamínky, které mění barvu nebo čistě stříbrné. Kamínky jsou k dostání v různých tvarech, viděla jsem např. hvězdičku, delfínka či křížek.

A jak je to s cenou?

Obvyklá cena tohoto doplňku se pohybuje kolem 300-500 Kč, pokud je kamínek nasazován první metodou a to tedy pouhým lepením. Pokud ve své blízkosti nemáš žádného lékaře, který nabízí tuto službu, nemusíš zoufat, protože tyto akce se pomalu objevují už i na internetu a to na slevových portálech.

Jak se na to dívá okolí?

Když jsem kamínek poprvé uviděla na někom cizím, bylo to zvláštní… z větší dálky to totiž vypadalo jako třpytící se zubní kaz na velmi zvláštní místem. Postupem času jsem si však zvykla a tento doplněk se mi hrozně zalíbil. Někomu se to líbí, někomu ne každý toto prostě může vnímat jinak. A jaký je na tento hit tvůj názor?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář